Příspěvky uživatele - 101.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 10.3.2019
Odpovědi na dotazy pana Bohouše: 1. U dvouočkového řízku nemusí být očko ani částečně ve vatě. Upravuji takový řízek tak, že jej zakrátím cca 0,5 cm pod spodním očkem a spodní očko vyslepím. Ošetřím stimulátorem. 2. Ano, doporučuje se... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 3.1.2019 Obsahuje fotku
Takže když se pokusím shrnout diskusi na téma vinohrad v Brezně. Měl by jít, ale kvůli chladnějšímu podnebí je lepší pěstovat něco ranějšího. V Brezně jsou navíc typické pozdní jarní mrazy, což může faktickou vegetační sezónu ještě o několik týdnů... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 25.12.2018 Obsahuje fotku
Hrozen Chottabyče byl celkem rychle zkonzumován, tím jsem ročník 2018 uzavřel. Podařilo se mi ještě udělat snímek několika bobulí. Snímek dokazuje, že jsem neměl úplně správný odhad, hmotnost bobulí může přesáhnout 10 g.
Co Vaše réva 2018?, 25.12.2018 Obsahuje fotku
Tady je vlastní hrozen vidět lépe.
Co Vaše réva 2018?, 25.12.2018 Obsahuje fotku
Na závěr jedno závěrečné potěšení ze sklizně 2018. Hrozen odrůdy Chottabyč sklizený v polovině října, vložený volně do šuplíku pro ovoce a zeleninu v ledničce (žádný sáček nebo nádoba, prostě jen tak). Vyndán na Štědrý den na vánoční stůl. Asi deset... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 24.11.2018
Nikdy jsem o Moldově neuvažoval, považoval jsem ji na střední Moravu za příliš pozdní. Ale po letošní sezóně a po prognózách "odborníků" ohledně dalšího oteplování ji hodlám příští rok vysadit. Na uskladnění je to asi jednička. Jinak jsem dnes... celý příspěvek >
Bezpecková bílá réva, 16.10.2018
S dostupností to není až tak špatné, třeba pan Kotrle má v nabídce nové bílé bezsemenné odrůdy s klasickou chutí, a to Cimus (silný muškát), Geliodor (slabý muškát), Lorus (chuť harmonická) a Zolotce (chuť zcela zvláštní, ale výborná). Myslím, že... celý příspěvek >
Odrody 2018, 23.9.2018 Obsahuje fotku
"uz je to skoro pravidlem, ze cim vetsi hrozny a bobule, tim slabsi chut. Vyjimky tu jsou, ale ty co znam maji zase jine vady - napr. spatnou odolnost." To je jistě zajímavý problém - vztah velikosti plodů a chuti. Někdy před rokem jsem četl o... celý příspěvek >
Odrody 2018, 14.9.2018 Obsahuje fotku
Tak jsem neodolal, jeden hrozen odrůdy Poslannik sklidil a zjistil, že jsem měl trošku velké oči, největší bobule měla jen 19 gramů (viz obrázek). Poslannik je už ovšem plně zralý, chuť má harmonickou, příjemnou, rozhodně nikoliv pouze sladkou vodu.... celý příspěvek >
Odrody 2018, 14.9.2018
Ano, je to "Novičok". S velkou pravděpodobností zde ale není žádná souvislost s jistou populární jedovatou látkou. Autor názvu měl nejspíše na mysli doslovný překlad slova "Новичок" do češtiny, tedy "Nováček"... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Další velmi ranou odrůdou je Šarada UA ukrajinského šlechtitele Michaila Grečka. Keř je z roku 2016, byl silně poškozen jarními mrazy 2017, proto je dosti slabý. Odrůda již dozrála. Na snímku jsou ještě dvě zajímavosti. Jednak je zřejmé, že... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Muscat Blue mám také (z nostalgie, jako kolega Nero). Chuťově bývá výborný, vydrží téměř jakoukoliv "péči" pěsitele. Jen velikostí bobulí a hroznů výrazně zaostává. A oči chutnají jako první. Jinak Vostorg je jednou z mála novějších odrůd z... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 20.7.2018 Obsahuje fotku
Ale nic mi na těchto odrůdách nevadí, jen jsou podle mne překonané. Zkusím analogii na jablkách. Není tomu tak dávno (no, pár desítek let), co byla senzací odrůda Šampion. Byly jí plné prodejny ovocných stromků. Také jsem nějaké koupil. Jenže po... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 19.7.2018 Obsahuje fotku
Lokalitou je severní strana Chřibů, asi 270 m.nm., prakticky rovná plocha ničím nechráněná před povětrnostními podmínkami. Severní okraj Prahy by měl být poněkud teplejší. Velikost a vůbec stav hroznů je kromě jiných okolností (a nakonec i štěstí... celý příspěvek >
Výběr stolních odolných odrůd, 22.11.2017
Odrůdy běžně k sehnání bych nedoporučil, podle mého názoru jsou už překonané. U Bredíka (i jinde, ale mnoho seriózních dodavatelů není) jsou k dispozici zřejmě aktuálně nejlepší odrůdy. Když pominu úplné novinky, které jsou spíše pro fanoušky, tak... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika