Příspěvky uživatele - 30.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 13.9.2018
Milane, díky za info, také mi to přišlo zvláštní, že je to v konečcích (i na vrchcích listech), takže to opravdu bude mít něco do sebe s příjmem vápníku. U nás bylo letos šílené horko a léto prakticky bez deště, 4 kubíky dešťové vody jsem vyčerpal už... celý příspěvek >
Hrách - neroste, okousané listy a kořínky, 31.5.2018
Připojím svoji zkušenost - předchozí roky, kdy bylo deštivější jaro, jsem měl hrášek krásný a brzo. V letošním suchu bída. Malé rostlinky, vůbec to nerostlo a to jsem jej obden zaléval (ne tak intenzivně jak by si asi zasluhoval, protože musím... celý příspěvek >
Meruňka Darina, 24.5.2018
Přesně takovéto usychání větviček, nebo větších částí stromu vidím u sebe i v okolí. A to až několik měsíců poté, co je období monilia laxa (a tam jsou větve jakoby spálené). Loni mi takto v červnu "uschla" polovina stromu Hargrand (ten měl zároveň... celý příspěvek >
Myslíte, že už byla vyšlechtěná taková hrušeň?, 11.1.2018
Mohu se zeptat - v diskuzích nahoře zaznívají protichůdné informace. Lze tedy ten cyklus přenosu z hrušně na jalovec jednorázově přerušit? Mám 3 hrušně, poblíž jsou 2 jalovce. Minimálně 300 metrů kolem nevím o jiné hrušni a jiném jalovci. Takže... celý příspěvek >
Jak hnojíte, či jak využíváte chemické ošetření na zahradě, 24.10.2017
Čekám, že za své názory budu zase poslán od zdejších konzervativních uživatelů na pranýř, ale alespoň pár poznámek pro ty pokrokovější... Koloběh živin je v naší společnosti opravdu hodně narušený. Výstižně to pomocí obrázků vystihuje tato... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 17.10.2017
Definujte mi pojem permakultura. Mluvíte o něčem o čem patrně nemáte ani páru. Nikde jsem nečetl, že by člověk praktikující permakulturu musel pěstovat jen staré odrůdy, jíst kořínky a žít v pastoušce. Na zahradě používám praktiky z permakultury,... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 17.10.2017
Na vaše urážky nemá cenu reagovat. Vaše další připomínky které jdou k tématu jsou jistě validní. Ale jak již bylo několikrát řečeno, je to dobrodružství. Třeba se podaří geny ustálit a i za cenu ztráty recesivních genů bude mít rajče dobré... celý příspěvek >
Růžová školka, 12.10.2017
Moc děkuji za tip.
Podnož pro meruňku, 29.6.2017
Mohu se ještě zeptat: a) na které podnoži bude meruňka v dospělosti větší (vzrůstnější) - na meruňkovém semenáči nebo na myrobalánu? Nebo je to plus mínus stejné? b) na kterém bude lépe plodit? Někde jsem četl, že myrobalán způsobuje... celý příspěvek >
Podnož pro meruňku, 29.6.2017
Bohužel mnou poptávané odrůdy mají jen v zahradnictví Limbach na Slovensku a na podnoži St. Julien. Do mých podmínek se nehodí, tato podnož potřebuje vlhčí půdy. Ostatní meruňky mám na meruňkovém semenáči, ale chtěl jsem vyzkoušet ten myrobalán,... celý příspěvek >
Podnož pro meruňku, 29.6.2017
Prosím o radu - pokud bych chtěl experimentovat s myrobalánem jako podnoží pod meruňku (teplá oblast střední moravy, půda lehčí hlinitá, sušší, lehce kamenitá), která možnost se vám jeví jako nejlepší? 1) Jít na mez posbírat plody červeného... celý příspěvek >
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Pročítání zdejších příspěvků mě přivádí k myšlence, že abychom měli ve věcech 100% jasno, musel by někdo na stejném stanovišti porovnat tyto vlastnosti: semenáč vysetý na konečném stanovišti / semenáč přesazovaný roubovanec přesazovaný... celý příspěvek >
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Někde jsem četl, že broskvoně jsou velice citlivé na jakýkoliv zásah v oblasti kořenů. Nevím jak ten semenáč máte starý, ale aby váš stromek nezačal mít problémy kvůli přesazení...
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Dobře že jste to připomněl. Ta samá otázka napadla i mě. Tchýně měla broskve zakoupené v zahradnictví, tak tam svoji roli mohla sehrát i podnož... Ze stejného důvodu by mě zajímalo, jestli přispěvatelé nahoře popisují zkušenost (o škaredém... celý příspěvek >
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Já mám stejnou zkušenost. Tchýně broskve poctive stříhala, mazala a šplíchala, stejně trpěly kadeřavostí a ponechané větve postupně odumíraly až musel být za pár let zlikvidován celý stromek. Takže těm 100 rokům bez totální chemie absolutně nevěřím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika