Příspěvky uživatele - 248.215

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez jabloně, 30.11.2021
Jo, začala by víc růst, bylo by to dobré. Taky u nově vysazených stromků "usměrňuji" větve, než zdřevnatí.           Lída
Řez jabloně, 30.11.2021
Ano .           Lída ps - jsem ráda, že má ohledně střihu Mičurin II. názor stejný jako já. A vámi nakreslený řez je na začátečníka fakt dobrý .
Řez jabloně, 29.11.2021
Hlavně až ji budete sázet, tak pokud bude mít pevný kořenový bal s kořeny omotanými kolem, musíte ten bal poněkud povrchově rozrušit (roztrhat) třeba špičatým dřívkem (tužkou) tak, aby kořeny mohly prorůstat do okolí. Často totiž lidi nechají kořeny... celý příspěvek >
Řez jabloně, 29.11.2021
Vždyť to tam píšu. Horní je rozdvojení u terminálu, to musí pryč. A při normálním zakládání korunky necháváte na korunku 6 pupenů : spodní 4 na kosterní větve, výhon z 5.pupenu další rok odstraníte jako konkurenční terminálu a horní 6. necháváte na... celý příspěvek >
Řez jabloně, 29.11.2021
Udělala bych to tak, jak to máte nakreslené, vč.odstranění těch dvou větví - konkurenční u terminálu i ta silná, co je z kmene pod ní. Ta jde při pohledu shora téměř rovnoběžně s jednou spodní, navíc je dost silná a v budoucnosti by určitě měla... celý příspěvek >
Identifikace odrůdy + volba podnože pro nový strom, 21.11.2021 Obsahuje fotku
A co tohle?
Identifikace odrůdy + volba podnože pro nový strom, 21.11.2021
Goldstar nemá takhle vidět lenticely (do loňského podzimu jsem ho měla). Smiřické má švagrová, to jsem jen ochutnala.           Lída
Identifikace odrůdy + volba podnože pro nový strom, 21.11.2021
Podle těch výrazných lenticel by to mohlo být Smiřické vzácné, ale neudáváte vůbec žádné jiné údaje, takže těžko hádat .           Lída
Prosim o identifikaciu "jablcka"?, 20.11.2021
Vyroste vám i ze semínka , má pěkně lesklé lístky a kvete pěknými svítivými květy (barvy od sytě červené přes až po téměř bílou) na loňském dřevě.     Lída        
Lze vytvarovat břízu do vicekmenu?, 16.11.2021
Spíš bych zkusila zastřihnout až o rok, dva později. Mám pocit, že po zastřižení terminálu u takhle malého se bude snažit vytvořit náhradní terminál, kdežto později už spíš porostou postranní větve (sousedka měla sice jen "dvoják", ale dělila se jí... celý příspěvek >
Opál, 6.11.2021
když jsem zadala "jabloň Opál 199Kč", což je na cedulce vidět, vykoukla na mne "jabloň Opal, volnokořeněná,2-roční, kód DW014"...na "nejlevnejší dřeviny cz"- není to ono? A je to Brno.                  ... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Jabloně nestříkám vůbec . Jen má udělanou misku pod korunou, v létě zamulčovanou posekanou trávou. Zjara dávám cererit, v létě zalévám a po odkvětu protrhám plody... Takže pohoda...           Lída
Opál, 5.11.2021 Obsahuje fotku
Ad Rubinola - mně před dvěma roky dorazil z jednoho e-shopu podobný Ligol (korunka vysoko, vyslepené pupeny). Riskla jsem to a seřízla ho pod budoucí korunkou, vyrazil na kmínku ze spících pupenů tři výhonky. Vybraný jsem další jaro seřízla na... celý příspěvek >
Rezistentní nenáročná jabloň - polokmen - výběr odrůdy, 5.11.2021
Mám ráda Rajku (rezistent, plodí spolehlivě, mám čtvrtkmen na M7). Chutná a vzhledově pěkná, uskladnit lze.           Lída
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 4.11.2021
Williamsovu a Goldstar (původní strom udolala rakovina kůry).           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika