Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování na pařízek, 16.6.2023 Obsahuje fotku
Nubudu řešit teorie zda roubovat na podnožový pařízek nabo na původní kmínek ve výšce budoucí korunky.Teorie o stresech ještě nic nevypěstovali.Volba způsobu je na možnostech přeroubovaného stromku.Tedy zda mohu ještě použít původní podnož a nebo... celý příspěvek >
Moje zahrada, 16.6.2023
Před třemi týdny jsem odeslal mail a slušnou formou požádal o úpravu formátu po otevření obrazové přílohy.Zvláště při focení na stojato je zobrazený formát malý a nevyhovující zvláště při určování chorob nebo střihu stromků.Doposud od majitele bez... celý příspěvek >
Tož mravenec v mém skleníku škodu působí, 23.5.2023
Proč všechno tak složitě.Proti mravencům používám více let mravenčí bufet. Aplikuje se do přibalených doziček a dává se na cestičky mravenců a oni si ho do hnízda nanosí sami.Musí se začít již v květnu a dozičku přikrýt poti slunci.Pokud není návnada... celý příspěvek >
Psaní článků pro Zahrada.cz, 21.5.2023
Nebudu se vyjadřovat k psaní odborných článků.Nevidím v tom přínos, jsme diskuzní forum.Mění se nám vzhled stránek a údajně i majitel.Přivítal bych vyjádření majitele na hlavní stránce budoucí účel těchto stránek a případné změny.Líbí se mě nové... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 21.5.2023
Naštěstí mě plodomorka nedělá nijak závažné škody.Dělám na hrušni probírku plůdků a jedná se řádově o ojedinělé plody.Při probírce je odstraním a likviduji. Likvidace napadených plodů ale nemusí stačit. Larvy už mohou být dávno zapředené pod... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 19.5.2023
Přesně tak pane Kuky.Nyní by měli pěstitelé zbystřit pokud chtějí produkovat kvalitní ovoce.Před a po odkvětu se rozhoduje o kvalitě.Významná je také ochrana proti obaleči.Tu první budu dělat začátkem června mix postřikem Integro + Bellis.A tím... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 19.5.2023
Po další vlně srážek a studeného počasí jsem včera provedl další ošetření proti houbovým chorobám přípravky Discus + Scala.Bylo velmi chladno asi 12*C ale skoro bezvětří.Tyto přípravky mají nezměněnou účinnost i při nízkých teplotách.Po aplikaci se... celý příspěvek >
Ruční postřikovač, 10.5.2023
Ruční SOLO 402 mám asi deset let.Funguje perfektně.Žádná netěsnost se nevyskytuje.Těsnící uzel mezi nádobkou a postřikovou hlavou nemá klasický těsnící kroužek.Používájí svůj patentovaný těsnící systém.Naplníte nádobku, našroubujete postřikovou... celý příspěvek >
Jaké zahradní nůžky?, 6.5.2023 Obsahuje fotku
Tyto speciální nůžky vzhledem k praxi při probírce plůdků mě nepřesvědčují o výhodnosti tento nástroj používat.Kdo někdy dělal probírku pořebuje se rychle a bezpečně pohybovat s nástrojem v korunce.Jinak tam stráví mládí.Soustředit se aby stopka... celý příspěvek >
Automatické otevírání a zavíráni skleníku (podle počasí), 5.5.2023 Obsahuje fotku
V příloze je návod i s náplní pístu.Byl součástí dokumentace při koupi skleníku.Uvedený olej se stále vyrábí a na netu je i 1 l balení.Zřejmě lze koupit na každé větší benzince nebo e-shopu. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 4.5.2023
Vzhledem k předpovědi počasí na příští dny jsem dnes aplikoval postřik proti houbovým chorobám mix Score + Polyram.Deštivé počasí s teplotami kolem 18*C bude s občasným sluníčkem ideální pro tlak těchto chorob. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Jak vám letos kvetou jabloně?, 4.5.2023
Pěkně se Vám to ujímá pane Waltře.Já jsem rouboval za kůru včera na podnožové pařízky dále na kmínek původní odrůdy a na terminály sesazených plodících stromků.Byl jsem z této práce slušně řečeno rozčarován.Po dubnových deštích jsou stromky přímo... celý příspěvek >
Jak vám letos kvetou jabloně?, 3.5.2023
Zatím ve stádiu růžového poupěte.Násada je solidní.Květopas ošetřen během postříku proti přezimujícím škůdcům.Pilatka odchytávána pomocí vizuálních lepových desek.Zítra je v plánu ošetření proti strupovitosti a padlí. Zahradě zdar - Mičurin II... celý příspěvek >
Hruška Alessa zimná, 1.5.2023 Obsahuje fotku
Hrušky začínají jít do květu.Jen pro zajímavost vybarvení květů odrůdy Alessia.Takové zbarvení mívají většinou jabloně s červenou dužninou.Doufám že to nebude tento případ.Kontrast oproti ostatním hruškám je zřetelný. Zahradě zdar - Mičurin II... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 24.4.2023
Jak jsem psal před 10 dny, zahrada se proměnila po deštích na bahno.Vypadalo to příští týden na rotavátor ale nevím, zase hlásí deště.V půdě nic vysetého.Prostě nelze.Vegetace je zpožděná nejméně o 10 dnů proti stavu v předcházejících letech.Ošetřit... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika