Příspěvky uživatele - 130.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mišpule Stoneless opravdu vymizela?, 8.11.2018
Ten co se tady na začátku ptal: děkuji za tip co se týče náhrady, už jsem se porozhlédnul po webu ale s mišpulemi to je v Česku bída obecně a také aby prodejce označoval odrůdu co prodává tak vůbec, nějaký náznak odrůdové dostupnosti a... celý příspěvek >
Mišpule Stoneless opravdu vymizela?, 7.11.2018
Ptám se zařazeno zde protože mišpule (německá) má být příbuzná k hrušním. Letos (2018) asi po 5 letech od zasazení mně 2 stromky mišpule poprvé bohatě zaplodily a, především, jsem se dočkal konečně i větších plodů a se znatelně příznivějším poměrem... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 30.9.2018
K Aprimira jsem se tady na webu (nevidím to právě a tak asi jiné vlákno?) kdysi již vyjdřoval a na rozdíl od převážné většiny zdejších negativních hodnocení tak kladně: že je třeba Apimiru nechat opravdu dozrát, do meruňkovo sladké šťavnatosti,... celý příspěvek >
Benita hruška, 28.7.2018
Hrušku jsem vybíral "do počtu" kvůli opylení a Benita teoreticky měla/má být (po japonské hrušce?) odolná na rez hrušňovou takže tato to u mne nakonec vyhrála: žel žel žel není tomu tak s tou odolností, japonské hrušky mám netknuté a Benita je... celý příspěvek >
Hrušeň Lubeničarka, 28.7.2018
Letos vůbec poprvé mně dozrálo a v těchto dnech několik hruštiček Lubeničarky. Současně jsem objevil mezi poli (na doporučení známého) a v povětrnostně tam místně náročných podmínkách (Podkrkonoší)  už starý ale viditelně životaschopný strom... celý příspěvek >
Lesní jahůdky, 27.7.2018
Prosím, podívejte se na začátek. Na co se tázající vůbec ptala a myslím onu první otázku... tedy tu otázku č.1! Na to jsem také a myslím že velmi korektně odpověděl a vy mne, obávám se že poněkud zcestně, přesvědčujete jakoby o opaku? Právě... celý příspěvek >
Lesní jahůdky, 26.7.2018
Chtěl jsem okamžitě po přečtení názvu téma napsat tip na "Mara de Bois"... a byl jsem jak vidím předběhnut. Běžné jahody jsme už před lety přestali doma pěstovat, také z důvodu naší lenosti :-)  Také jsme nakonec zvědavě sledovali to, co... celý příspěvek >
Čím strádá borůvka?, 23.7.2018
... nějak (letmo co jsem si přečetl) nevím jestli jsi kupoval vše od stejné odrůdy, ono se doporučuje jich mít více. Já se s něčím podobným čas od času setkávám, také kdyby už na keřících byly plody tak potom ty plody jsou tam v těch místech... celý příspěvek >
Rybíz červený Abundent, 15.7.2018
Omyl! Tenhle rybíz, jak je dohledáno, není nějakou vybubnovávanou novou odrůdou. Která zasvítí a zhasne. Ale je výtvorem rumunského výzkumáku v Kluži (Cluj Napoca) a je už z roku 1978... což na dnešní tj. časem stále zrychlující se poměry... je... celý příspěvek >
Rybíz červený Abundent, 14.7.2018
Před několika málo lety byly na jaře v Tesco nabízeny sazenice drobného ovoce, s maďarskými popisky ale (podrobnější zkoumání) z rumunské množírny a některé odrůdy byly vlastní rumunské. Tím je také červený rybíz Abundent tj. Hojný. Letos jsem se... celý příspěvek >
Angrešt Rezistent de Cluz, 14.7.2018
Před několika málo lety na jaře do Tesco navezli sazenice drobného ovoce, s maďarským popisem ovšem po podrobnějším zkoumání původ byl Rumunsko, také tam byly některé vlastní rumunské odrůdy jako červený rybíz Abundent (tzn. Hojný) a také jsem... celý příspěvek >
Šumadinka - visen chut porovnani s Morelou, 7.7.2018
... doplňuji že letos má/měla Šumadinka plodů výrazně více a vyvinutějších, chuťově jsou podobné tak nějak natrpklé "višňové" třešni se sladkým (u opravdu odzrálých plodů) ocasem, je cítit v puse dužnina takže plody jsou více i sitící. Pro mne je... celý příspěvek >
Keřová višeň, 7.7.2018
... doplňuji že letos jsem již Carmine Jewell bohatě sklízel tedy zobal: velikost plodů mě příjemně překvapila, žádné tak úplně mrňky co jsem si původně myslel a se obával, chuťově je to kyselejší višeň kde je pecka - bohatě višňová šáva a potom... celý příspěvek >
Keřová višeň, 17.5.2018
Také asi 4. rok a Carmine Jewell: loni jsem sporadicky ochutnal první plody a letos (2018) protože tady zjara nemrzlo tak keřík je obsypán násadou. Chuť je prostě višňová a myslím, že je to dobrá volba pro malé zahrádky. Zatím o keř zajíci zájem... celý příspěvek >
Visna himalajska, 17.5.2018
S tou moniliozou a právě u višně plstnaté to a žel potvrzuji. Ještě za totáče a jeden čas třeba v časopisu Zahrádkář se této višni dělala i taková propagace, že, také jsme si ji obstarali a dlouhé roky (téměř 20 let) to bylo trápení, ten plod z ní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika