Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Žluté popínavé fazole, 14.9.2023
Dobrý den, mám prosbu, Nepěstuje někdo z vás fazole, které jsou pnoucí, mají velké dlouhé žluté lusky, široké 1-2 cm, semena spíš kulaté, hnědé a v průměru do 0,7cm?Pěstovala jsem je několik let, rozdala snad 50 zálemcům a letos jsem o ně přišla,... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 5.1.2019
Plně Vám dávám za pravdu. Před mnoha lety jsem mluvil s panem Cifraničem (Veselé u Piešťan) a ten mne říkal ještě se rádi vrátíme k odrůdě Matčino. Mohu potvrdit, že Matčino a Jonathan jen tak něco nepřekoná (v poloze kolem 450 mnm)
Jabloň Jonathan, 23.12.2018
Kdysi jsem podobně nalomenou větev zachránil ovšem byla menší a v dobrém ještě "růstovém úhlu". Nejdříve jsem ji zakrátil na růstu i na bočním obrostu o třetinu až polovinu. Vrátil do polohy podepřenou a ránu jsem lýkem trochu ovázal a navoskoval. Po... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 10.12.2018
Děkuji za poskytnuté informace. Pro mne je to nová choroba se kterou jsem se za mnohé roky nesetkal. Souhlasí to i s mým podezřením, že se to stalo už na stromě. I jiné odrůdy měly u stopky v důlku trhlinu (letos). Samozřejmě takový plod a ani... celý příspěvek >
TOP odrody sezóny 2018, 10.12.2018 Obsahuje fotku
Letos nám nejvíce chutná 1. Jonathan 2. Topaz 3. Rubinola Rok nebývale suchý na Valašsko až moc. Nadmořská výška 450 m. Rubín nechutná a více než polovina plodů má uvnitř zaschlou a pokaženou dužinu jako je na fotce. Není to přímo... celý příspěvek >
Kvas ze švestek, 9.12.2018 Obsahuje fotku
Pálil jsem tento týden v moderní pálenici postavené před 4 lety z dotací EU, která to dělá v jedné operaci a teklo to přesně 12,9 l/100 kg švestek s převahou durancie. Topí se plynem a další várky už se plní předehřáté v ekonomizéru, tudíž to je... celý příspěvek >
Lasice doktor zahrady, 23.11.2018
Při lovení hryzců (nastražená sklopná past) se dvakrát chytila lasice. Jednu jsem pustil ale druhá byla už mrtvá. Byl to neklamný důkaz, že lasice je predátor hryzců a pronásleduje je v norách.
Stará odrůda jabloně, 12.11.2018
Je možné, že to je Dukát. Pěstoval jsem jej a měl tyto typické vlastnosti. Dal se jíst i po utržení ze stromu. Vydržel tak do dubna. Měl po rozkrojení nažloutlou dužinu. Měl sklon k hořké skvrnitosti na bujně rotsoucí podnoži.
Starkinson, 10.11.2018
Mám stejný názor na Starkrimson, fádní, "sladko hořké" a malé plody. Měl jsem dva stromy a už jsou pryč. Niméně nikdy bych netušil jak na kvalitě chuti se podepíše nezvyklé počasí letoška (abnormální sucho a teplo). Rubín vůbec nechutná, vnitřek... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 1.11.2018
Ten nedostatek vody letos na Valašsku byl katastrofický. Uvidím příští rok. Děkuji za názor.
Nové odrody jabloni, 1.11.2018 Obsahuje fotku
Koupil jsem jedno jablko označené jako Rubín v prodejně a porovnal s tím co mám na zahradě označené a koupenou sadbu jako Rubín. Podle pohledu se to nezhoduje a tak mám dojem, že mám něco jiného a chuti Rubínu jsem křivdil. Může se někdo k tomu... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 29.10.2018
Dám sem foto jablek co jsou ještě v bedně a uvidíme zda to někdo pozná, zda mne vůbec byla prodaná Rubinola. Už se mne stalo, že místo Melrose mne prodali Starking a ten u nás nejde. Je drobný. Záměna se nedá vyloučit.
Nové odrody jabloni, 29.10.2018
Měl bych dotaz na odrůdu jakblek Rubín. Jaké je hodnocení této odrůdy co se týká chuťových vlastností. Mám jednu jabloň na které je štítek "RUB". na pohled pěkné ovoce ale chu´tove takový propadák, že jej odmítají konzumovat. něco jako kousnutí do... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 28.10.2018 Obsahuje fotku
Ještě jednou děkuji za další fotky. Skutečně tato odrůda Jonathanu velmi "varíruje" a každý rok je trochu jiná. Ještě fotka stejné bedny ale za jiné expozice. Otázka naposled. Může Goldspur jabloň vnést na naroubovaný Jonathan nějaké nové vlastnosti... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 27.10.2018
(p. Hlavatý) Děkuji za komentář a přidám vysvětlení k té "neznámé odrůdě". Jonathany jsem měl na zahradě už dříve ale byly drobnější a rodily více na převislém dřevě)habitus stromu). Tato přeroubovaná z Goldspuru mne udivuje velikostí a mimořádně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika