Příspěvky uživatele - 113.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nový trávnik a suché miesta, 13.7.2018
Nikto mi nevie piradit?
Ako najjednoduchšie vybrať filtračný piesok z filtrácie?, 27.4.2018
Takze vybral som to nakoniec pomocou pvc trubky priemeru 50mm. Jednoducho som ju zaboril do piesku, pri vyberani zapchal dlanou opacny koniec, aby piesok zostal v trubke. Takto som vybral asi polovicu a potom uz slo nadobu ako tak nadvihnut. Piesok... celý příspěvek >
Solinátor a zelená voda v bazéne, 11.8.2017
V prvom prispevku pisem, ze bazen ma 41m3. Mam tam 200kg soli.
Solinátor a zelená voda v bazéne, 10.8.2017
Je to tak. Ale podľa všetkého za to môže tvrdosť vody. Používam vodu z vŕtanej studne, ktorá má všetky parametre dobré, okrem tvrdosti. Keď solinátor prepne polaritu, tak mi cez trysky doslova lietajú kusy vyzrážaného vápnika z elektród. Elektródy sú... celý příspěvek >
Solinátor a zelená voda v bazéne, 7.8.2017
Nechal som pustený solinátor niekoľko hodín a odobral som vzorku do labáku na rozbor. Výsledok voľný chlór 0,17mg/l, čo sa mi zdá naozaj málo. Pri 4-hodinovej produkcii chlŕu 15g/l, by malo vzniknúť 60g chlóru, ak zohľadním 50% odparenie, tak by mala... celý příspěvek >
Ako lacno a ekologicky znížiť tvrdosť vody v bazéne, 7.8.2017
Dal som si premerať tvrdosť vody už napusteného bazéna a tvrdosť dokonca stúpla na 6,1mmol/l. Tomu už vôbec nerozumiem.  Naozaj nemá nikto skúsenosti, ako tú tvrdosť znížiť? Komerčné prostriedky evidentne nezafungovali.
Ako lacno a ekologicky znížiť tvrdosť vody v bazéne, 6.8.2017
Existuje nejaký lacný a pritom ekologický spôsob, ako znížiť tvrdosť vody v bazéne? Studničná voda má tvrdosť 5,5mmol/l (cca 30st.dH). Použil som stabilizátor tvrdosti 1l na 40m3, ale napriek tomu sa vápnik vyzrážal na stenách.
Solinátor a zelená voda v bazéne, 5.8.2017
Mám bazén s objemom 41m3 a používam solinátor určený pre bazény 55m3. Produkcia chlóru by mala byť 15g/h. Filtráciu mám kvalitnú výkonnú 11m3/h. Filtrácia mi ide denne 6h a napriek tomu voda zazelenala. Nie je celkom zelená, ale má zelený nádych a je... celý příspěvek >
Akú filtráciu vybrať?, 11.4.2017
Prečo majú Brilix filtrácie menší objem filtračného piesku oproti konkurencii? Ten Brilix 11m3/h máte použitú na ako veľkom bazéne? V predajni mi odporučili ten menší Brilix a dokonca aj priamo na stránke je uvedené, že je vhodný na bazény do... celý příspěvek >
Rozmnožovanie Juky - oddelenie nových výrastkov, 20.1.2017
Nemám pre ňu vhodné miesto, kde by mohla prezimovať. Svetla má dostatok. Listy tých výrastkov sú rovnako pevné, ako listy pôvodnej juky. Nechám teda zaschnúť koniec cca týždeň. A potom ho taký zaschnutý zasadím do zeme? Ako hlboko? Ten výrastok... celý příspěvek >
Rozmnožovanie Juky - oddelenie nových výrastkov, 17.1.2017 Obsahuje fotku
V lete som si doniesol z Chorvátska Juku. Mala by to byť podľa googlenia - juka gloriosa. Juku som zasadil do veľkého kvetináča s kvalitným substrátom a výborne sa jej darí. Zo zeme z podpníka začali vyrastať nové výrastky. Rastú veĺmi rýchlo a jeden... celý příspěvek >
Vyrovnanie HDPE hadice, 17.2.2016
Kúpil som HDPE hadice na výtlak z ponorky a na rozvody kanalizácie. Hadica je navinutá v klbku a jeporiadne tvrdá. Keďže je zima a slnko nesvieti, tak mám problém s jej narovnaním. Existuje nejaký trik, ako túto hadicu vyrovnať? 
Dnová výpusť a vypúšťanie bazéna, 4.1.2016
Na šachte som nechal 4 prechodky, 2 priemeru 60mm a 2 menšie, cez ktoré prepchám akurát hadice LDPE32mm. Na odpad mám zvlášť prechodku tiež pre hadicu 32mm. Koľko vstupov a výstupov je potrebných a aké priemery hadíc/rúr sa používa? Keď tak počítam,... celý příspěvek >
Dnová výpusť a vypúšťanie bazéna, 3.1.2016
To prepínanie robíte ručne v šachte? A čerpadlo v pohode stíha "potiahnuť" vodu, aj keď je už hladina v bazéne pod úrovňou čerpadla filtrácie?  Môžem sa spýtať, aký máte presný typ filtrácie? Doteraz som videl len také filtrácie, ktoré museli... celý příspěvek >
Dnová výpusť a vypúšťanie bazéna, 3.1.2016
Na jar budem stavať betónový fóliovaný bazén. Šachtu pre technické vybavenie mám už urobenú. Trápi ma myšlienka, akým spôsobom budem vypúšťať bazén. Plánujem ho vypúšťať cez dnovú výpusť do drenáže, ktorú mám urobenú pre odvod dažďovej vody. Má to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika