Příspěvky uživatele - 74.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Předpěstování slivoní v jutových pytlích, 24.3.2019 Obsahuje fotku
Zdravim, potřeboval bych předpěstovat tři stomky slivoní, abych je za 2 roky mohl zasadit na jejich trvalé místo. Našel jsem na internetu pod heslem "fabric tree pot", že v americe se používa metoda, kdy jsou stromky zasazené v tkaninovych... celý příspěvek >
Brouk žeroucí brambory, 22.7.2018
Jo, asi máte pravdu. Když jsem teď prohlížel fotky různých mravenců, tak to vypadá jako mravenec černý.
Brouk žeroucí brambory, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Na novém stanovišti, kde ještě brambory nikdy nebyly, se v nich začal objevovat škůdce, který je zevnitř vyžírá. Viz fotky. Nevíte, o jakého brouka jde a jak se proti němu bránit? Dík.
Otočený motor na Husqvarna 535RX po sečení, 13.7.2018 Obsahuje fotku
Tak nakonec stacilo povolit dva sroubky na krytu tlumice vibraci, trochu ho odsunout, a pak povolit sroubek cislo 6 (viz obrazek). Nasledne motor pootocit do spravne polohy a pevne utahnout. Cela operace trvala 5 minuty a z toho vetsinu casu... celý příspěvek >
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 12.7.2018
Tak já to budu z povzdálí sledovat, a kdyby začaly větve usychat a nebo se něco dít, tak bych zakročil. Podle vašich fotek to vypadá, že se Chrudimka, bohužel, takto chová.
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Zdravím, na stromku Chrudimské švestky se mi objevila podivná choroba. Na terminálu některým větvím praskají větevní kroužky. Mohlo by jít o napadení stromku monilií a nebo jinou houbovou chorobou? Jak stromek ošetřit? Děkuji
Nemoc listů zelene ryngle, 7.7.2018
Hezké fotky. Přesně tak to výpadá i u mě. Tak jsem zvědavý, jak dlouho mi stromek, který mám hlavně jako opylovače pro Althanovu, vydrží.
Otočený motor na Husqvarna 535RX po sečení, 7.7.2018
Zdravim, po běžném nárazu kotoučkem do pařezu v trávě nebo kmenu stromu se mi opakovaně stává, že se u 535RX pootočí celý motor na hřídeli. Vždy o malý kousek. Po pár sečení je pootočený opravdu hodně a musím vést sekačku do servisu. Setkali... celý příspěvek >
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Díky všem za reakce. Zkusím to postříkat Talentem a uvidím, co se stane a jestli to stromku pomůže. Jinak na vlhkem místě strom zasazený není. Je na severním svahu, takže lišejník a mech se na stormcích chytí vždy na podzim a jaře. Přes léto je... celý příspěvek >
Červotoč v kmenu Topazu, 6.7.2018 Obsahuje fotku
Zdravim, v zimě mi srnka odřela kmen 3 roky starého stromku Topazu. Kmen jsem při první příležitosti očistil a zatřel balzámem. Teď jsem si bohužel všimnul, že v jednom místě se kůra odchlýpnula a ve dřevě jsou dírky jako by od červotoče (viz... celý příspěvek >
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018 Obsahuje fotku
Zdravim, nevíte prosím, co by mohlo způsobovat žloutnutí a usychání listů na zelené ryngli (viz obrázky)? Jde o 4 roky starý stromek, kterému se ještě do nedávna docela dobře dařilo. Minimálně jednou za 2 týdny ke stromu naliju 10 litrů vody,... celý příspěvek >
Odstranění tažné větve roubu, 7.5.2018 Obsahuje fotku
Loni jsem narouboval na terminál do koruny staršího stromu dva rouby za kůru. Moc se jim nedarilo. Bylo sucho a z pupenu vyrostly jen listy, ale už ne větve. Jak je vidět na foto, tak letos už se jim daří trochu líp. Začaly vyrůstat větve a levý... celý příspěvek >
Planá větev na Hanitě, 14.4.2018
Zdravim, mám 4 roky starý strom Hanity roubovaný na myrobalán u země, koupený ve školce. Dnes při stříhání jsem si všimnul, že v koruně a na kmenu narostly plané větve. Měly jinou strukturu kůry, mnohem víc vyvinuté listy, které se lišilyí od... celý příspěvek >
Ochrana kmene pred zveri (ne pletivo), 4.3.2017
Zdravim, hledam alternativu k ochrane kmene vysazenych stromku pred okusem a poskozeni zveri ve volne prirode v blizkosti lesa. Dnes mam stromky ochranene kralicim pletivem. Bohuzel se vzrustajicim poctem divokych prasat mi uz dva 3 lete... celý příspěvek >
Zasychající a černající výhonky, 23.5.2016 Obsahuje fotku
Měl jste pravdu, opravdu jsou tam vpichy. Teď jsem to byl zkontrolovat. Jsou dokonce vidět i na nezmenšené fotce. Postižené výhonky tedy spálím. Díky moc za radu.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika