Příspěvky uživatele - 234.196

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mahalebka vs. vtacnica, 19.11.2019
Mna by zaujimalo ci rovnake odrody na mahalebke kvitnu neskorsie ako keby boli na vtacnici? Predpokladam, ze vtacnica tlaci skor miazgu kedze ma silnejsi rast?
Identifikácia rastliny, 22.11.2018
Ďakujem pekne, Lído. IH
Zatrávnenie sadu, 11.8.2018 Obsahuje fotku
Jana: máte pravdu, namáhavá starostlivosť o takýto "angličák" často nevedie k žiadúcemu výsledku, a navyše to pôsobí trochu "suchársky" a neekologicky. Takto to mám ale len v jednej záhrade, v tej druhej - "adoptívnej" - máme v sade divokú kvetnú... celý příspěvek >
Xenia, 11.8.2018 Obsahuje fotku
Nojabrskaja - stromček je na duli Adams, na foto aktuálny stav k dnešku. Táto moldavská odroda má v génoch Viennskú a patrí k chuťovo najkvalitnejším hruškám. IH
Zatrávnenie sadu, 11.8.2018
U nás v poslednom období boli výdatné dažde (sprevádzané síce silným vetrom, ale vlahu priniesli). To sa vždy prejaví priaznivo aj na výzore trávnika v sade (foto). Tráva potrebuje aj občasné prihnojenie (tento rok zatiaľ 1x), aj pravidelné kosenie,... celý příspěvek >
Parazit na borovici, 11.8.2018 Obsahuje fotku
Škodca na Vašej borovici je Ploskanka sadencová (nekedy sa uvádza aj sadenicová). Je to hmyz - malá osička, v tých početných hnedých útvaroch tvorených trusom sa ukrývajú larvy, ktoré sa živia ihlicami borovice. Ochrana je problematická, v tejto fáze... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 8.7.2018
Takže tá Favorita Morettini3 dozrieva súčasne s marhulami Maďarskou, Velkopavlovickou a slivkou Katinka? Maďarskú, Velkopavlovickú a Katinku mám.
Velmi rané broskve, 8.7.2018
Zdravím Vás Mikeš 13, ako je to s praskaním pecek u Luny? Kedysi asi pred 15 rokmi som mal možnosť pár plodov z tejto odrody ochutnať. Chuť bola naozaj výborná. Je škoda že stromy tejto odrody sa už nemnožia a ovocné školky ju neponúkajú do... celý příspěvek >
Prebierka plodov, 18.6.2018
Jiří II: Tento rok bol z hľadiska násady plodov jabloní nejaký vymknutý z kĺbov, asi tým superpriaznivým počasím na jar. Aj odrody ktoré si spoľahlivo robia autoreguláciu (Bohemia, Gold Bohemia, Rubinola) si ponechali v ružici 4-5 plodov a bolo ich... celý příspěvek >
Braeburn, 2.5.2018
Braeburn je kvalitná odroda, ktorá trochu dopláca na fakt, že je vychyteným "komerčákom" z hypermarketov. Podtrhnuté a v chladených skladoch držané plody mnohých chuťovo sklamú. Preto som si ho vysadil v mojej záhrade, aby som jeho kvality mohol... celý příspěvek >
Italské odrůdy meruněk, 18.4.2018
Ako je to u vás po zime s kvitnutím talianskych odrôd marhúl? Vydržali zimné mrazy alebo sa vám kvetné puky vysypali? 
Třešeň Karina, 25.3.2018
Zdravím, mňa zaujíma odolnosť na jarné mrazy a praskanie plodov u Kariny. Mám Kordiu ktorá je odolná na praskanie ale v kvete často zmrzá. Úroda na Kordii býva iba v niektorých rokoch. V apríli keď kvitnú čerešne bývajú skoro každý rok jarné mrazy a... celý příspěvek >
Natyra, 21.11.2017
Vo svete aj u nás vzniká veľa nových odrôd jabloní. Mnohé z nich dostanú vo fáze vývoja "pracovné" mená, ktoré im neskôr zmenia na tzv. marketingové názvy, keď už idú do predaja (zrejme aby to znelo atraktívnejšie). Niekedy je dokonca jedna a tá istá... celý příspěvek >
Natyra, 21.11.2017
Pán Fiala, dovolím si doplniť pár údajov k odrode Natyra, ak by to niekoho zaujímalo. Vyšľachtená bola v Holandsku, pestuje sa najmä v Nemecku. Rodičovskou odrodou je Elise a viaceré (neuvedené) odrody rezistentné voči chrastavitosti (foto 1). Mne... celý příspěvek >
Falstaff, 21.11.2017
Pán Fiala: Len si dovolím doplniť, ak by to niekoho zaujímalo, k odrode hrušky Falstaff (snáď to nikoho neurazí a ovčá(č)kovi neprivodí ďalší záchvat): Hruška Falstaff vznikla ako produkt talianskeho šľachtenia z odrôd Abate Fetel a Cascade (foto).... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika