Příspěvky uživatele - 234.54

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Harlyne, Hargrand, Harogem, 3.6.2020
Ako obstáli túto jar v odolnosti na mráz u vás tieto odrody. Mne na Harogeme na jar kvety zmzli. F
Harogem, 3.6.2020
Ako to máte u vás s násadou plodov na kanadských odrodách? Mne kvety na Harogeme zmrzli. F
Biouhlie - nebezpečné látky, 23.5.2020
Montmorillonit, Standafone.
Meteor, 11.10.2019
Meteor - táto holovouská odroda ma zaujala už v minulosti (zatiaľ len v teoretickej rovine). Chuťovo by to malo byť vynikajúce jablko. Niektoré referencie hovorili o problematickom pestovaní, sklone k chrastavitosti, nevyrovnaných až brakovitých... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 11.10.2019
Pomaly sa končí ovocinárska sezóna roku 2019. U nás to bol dobrý rok, tak množstvom úrody, ako aj jej kvalitou. Väčšina plodov bola zdravá, vizuálne v poriadku a aj uspokojivej veľkosti. (Na fotke sú zľava: Florina - Ligol - Gold Bohemia - Red... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 11.10.2019
LIGOL (Linda x Golden Delicious. Ak by som mal určiť jedinú odrodu, ktorú v tejto sezóne v mojej záhrade považujem za najkrajšiu, zrejme by to bol poľský Ligol. Na fotkách je mladý stromček na M26, niečo na spôsob vretenovitého zákrpku, aj s jeho... celý příspěvek >
Wangenheim podpnik, 9.10.2019
Dobrý deň, mňa by zaujímalo toto. Ak sú zasadené kôstkoviny rovnakého druhu ovocia a rovnakej odrody v tej istej polohe ale na odlišných podpníkoch (napr. Velkopavlovická na myrobaláne a Velkopavlovická na wangenheimovej) či dozrievajú v... celý příspěvek >
Desert, 1.10.2019
Mikeš13: Desert je u mňa výborný hneď zo stromu, oberám postupne, podľa farby plodov. Pár dní odležania mu prospeje, ale radikálny vplyv na chuť to nemá. Vhodné je tak do 2-3 týždňov skonzumovať. IH
Soledáno, 13.7.2019
Ďakujem za odpoveď, krásne plody máte na Soledane pan Jiří 1968 a sú aj dosť veľké ale aj na vašej Rubiste boli plody veľmi pekné. Ako je na tom Fuego s dozrievaním plodov v porovnaní s Rubistou a Soledanom. Dorieva ešte pred týmito odrodami? A aký... celý příspěvek >
Škodci jablon, 27.6.2019
Ad Petr z H.: V žiadnom prípade nie som zástancom chemickej likvidácie ázijských lienok. Chémiou už aj tak výrazne narúšame ekologickú rovnováhu. Ale narúšame ju aj introdukciou nepôvodných druhov (nielen) hmyzu. Či už je to úmyselnou ľudskou... celý příspěvek >
Vyžírání květů ringlí, 15.4.2019
Ešte drobná a nepodstatná lingvistická otázka: naozaj sa v češtine píše "ringle"? Mne to príde ako keby som napísal František Ryngo Čech... 😉. (Rípal IH)
Vyžírání květů ringlí, 15.4.2019
EvcaB: "...něco vykousalo prostředek květů...". Myslím si, že takéto poškodenie KVETOV nie je práca piliarky. To čo popisujete neskôr (opadanie malých plodov s dierkou) už je typické pre piliarku. Takže mám pocit, že tu ide o dve rôzne poškodenia a... celý příspěvek >
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 30.3.2019
Ešte k Admiralu: minulý rok som postreky kalciom odflákol, dal som tušímže iba jeden, a Admiral pehovitosť nemal. Ale to som tu už písal opakovane - u mňa pehovitosť nemá aj bez kalciových postrekov, pravdepodobne je to zložením pôdy. Mnohí tu však... celý příspěvek >
Hraboš, hryzec likvidace, 14.3.2019
Tak to je naozaj zaujímavé s tou vašou vibračnou doskou... Dva dni vibrácií a efekt je na celý rok. Ak tam príde týždeň po dovibrovaní hryzec alebo krtko, tak tam zrejme tie vibrácie ešte trvajú, aj bez dosky. Alebo ten hryzec či krtko vedia, že o... celý příspěvek >
Kumoi, 26.6.2018
Zdá sa (aspoň zatiaľ) že by to mohla byť dobrá aj hrušková sezóna. Foto 1-3 ázijka Kumoi, foto 4-5 Nojabrskaja. IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika