Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kterou slivoň - Haroma, Hanita či Jofela, 19:55
Pro mě má HANITA ty nejlepší chuťové vlastnosti ze všech těch novějších německých švestek. Jofelu chválí KUKY, na roubu Haromy plody snad nějaké budou a ty první kdysi špatné nebyly, ale největší zkušenost mám s tou Hanitou. Občas trpí "dírkovitostí"... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 19:42
Já jsem zatím nic nepitval. Možná, že později se nějaké plody nadměrně zvětší nebo zhrbolatí. Minulý rok jsem stříknul pozdě až do květů, ale hrušek bylo přesto dost. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19:30
Teplo už bylo, no tak co. Teď se to vyrovnává. Těžko si představit, že by třicetistupňová vedra začínala už v dubnu a pokračovala až někdy do listopadu. To by byla jen voda na mlýn těm, co s klimatickou změnou pořád straší. V dnešním rozhovoru použil... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 13:11
Je celkem běžné, že listy při poklesu teplot pod nulu dočasně zvadnou, ale znovu se většinou narovnají, i dnes tomu tak bylo. Škody na plodech jsem zatím nikde neviděl. Nová výstraha ČHMÚ platí i pro zítřejší ráno. Paní sdělila, že teploty odpovídají... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 7:39
Údajně zde  -1,4°C ve 4.31h. Ráno všude svěšené listy. Co dalšího to provedlo, se teprve uvidí. Voda zamrznout nestačila.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 17.4.2024
Byla vydána výstraha ČHMÚ před mrazem ve vegetačním období na dnešní noc v pásu od jižních Čech až po Krkonoše. Nikoliv pro České Budějovice, pane Waltře. 
Počasí 2024, 17.4.2024
O víkendu má údajně na horách napadnout až 30 cm sněhu, tak hurá na lyže. Každé počasí se dá přece využít k pohybové aktivitě. Kamna jsou nuda, pane SPCH. Pro MH: Španělsko neberu, je tam moc sucho, ať si tam dozrává, co chce. Ovšem je možné, že také... celý příspěvek >
Kvetou, 17.4.2024
Vás bych pane Waltře dal naklonovat, aby tady bylo víc takových aktivních pisatelů. U vás je to navíc v universálním podání ovoce i zelenina. Jaké jsou to odrůdy na vašich fotkách? Hlavně u těch květů vyfocených zblízka. Abych se ještě vrátil k... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.4.2024
Teplé letní počasí, dokonce s jedním nebo dvěma tropickými ataky (30°C), vystřídalo řádné dubnové počasí ve stylu "duben ještě tam budem". Vzpomněl jsem si na památná slova pana PP, který napsal, že klimatická změna se projevuje zprůměrováním počasí... celý příspěvek >
Kvetou, 16.4.2024 Obsahuje fotku
A jaké máte doma jabloně nebo jejich rouby, pane SPCH? Psal jste něco o roubování do rozštěpu. Já musím napsat, že na rozdíl od minulého roku, kdy se mně například v Leskoře nechytla v rozštěpu ani jedna Pricia, tak letos se chytly všechny, nakonec i... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 16.4.2024 Obsahuje fotku
Bez postřiků by u mě byly výsledky určitě horší. Po tom posledním postřiku Talentem se hodně "spravila" Harcot, Early Orange, Harogem, u Orangered alespoň něco. Jestli to bylo postřikem nebo teplým počasím, to nikdo neví. Ale ta situace je stejná... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 16.4.2024 Obsahuje fotku
Spring Blush mám stále pouze malý stromek, byl obsypaný květy, a pár plodů přežilo. Takové rozumné množství, nevyžadující žádnou probírku. Monilii prakticky žádnou neměl. Ten nejvíce postižený Orangered je na tuto nemoc velmi citlivý. Minulý rok měl... celý příspěvek >
Kvetou, 14.4.2024 Obsahuje fotku
Některé jabloně už odkvetly a některé stále nádherně kvetou. Jaká bude Bonita, viďte, pane Waltere. Ale hlavně co přinese vaše Lyra, že. Mám tady už delší dobu stromek Enterprise, který se neosvědčil ve vyšších polohách, ale nechce se mi věřit, že se... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 13.4.2024
Mám jen Ceglédi Óriás, plody tentokrát má. Vyzdvihl bych odolnost Vehardy, jak proti mrazu, tak proti monilii - jednička. Proti mrazu opakovaně, viz. minulý rok.  Kech Psar nikde nic, přitom roubů už tady mám dost. "Šalaši" moc nekvetly, ale... celý příspěvek >
Počasí 2024, 12.4.2024
Studená fronta nepřinesla ze slibovaného deště vůbec nic. Naštěstí je pod mulčem vláhy zatím dost. Příští týden se má citelně ochladit a snad konečně i zaprší. Zásoby dešťové vody v sudech se tenčí, hlavně díky nové výsadbě. Větší zamulčované stromky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika