Příspěvky uživatele - 168.161

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Liliovník Tulipánokvětý - usychání, 21.8.2020
Třeba to může býti pravda, ale raději věřím ověřeným zdrojům. Toto je takové, že jedna paní povídala. Také mám na zahradě liliovník, ale je starý teprve 17 let.
Liliovník Tulipánokvětý - usychání, 20.8.2020
Obvod se měří vždy ve výšce 130 cm. V Prachaticích je liliovník starý necelých sto let a má obvod 300 cm. Byl jsem v Podzámecké zahradě v Kroměříži a liliovník tamnější má obvod přes pět metrů a není mu ani 200 let. Takže si myslím, že obvod... celý příspěvek >
Liliovník Tulipánokvětý - usychání, 20.8.2020
Tak to bych chtěl znát zdroj. Já mám zdroj z evropské dendrologie a z Českých dendrologických knih. Nikde se o Liliovnících za Marie Terezie nepíše.
Liliovník Tulipánokvětý - usychání, 17.8.2020
Asi těžko mu je 370 let. Do Evropy byl dovezen v roce 1663 a u nás byla první rostlina vysazena až o více než 200 let později: roku 1865 v zahradě zámku Hluboká nad Vltavou.
Liliovník Tulipánokvětý - usychání, 15.8.2020
Podle některých zdrojů jeho název pochází z řeckého lirio, tedy lyra, kterou připomíná svými listy. Ovšem správně je původ ve slově leirion, neboli lilie. Dendron pak znamená strom. Tulipifera navozuje souvislost mezi květy a tulipány. Český název... celý příspěvek >
Drtička větví - poradíte?, 22.4.2020
Dejte si pozor, když budete chtít drtič, tak vám dají rychloběžný a drtí noži. Pomaluběžným válcem drtí vždy štěpkovač.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 4.3.2019
Kde se dají sehnat tyto štítky na sazenice v Čechách?
Slivoň do vyšší polohy, 26.9.2018
Pěstuji ve výšce 720 m nad mořem na Šumavě Hanitu, Katinku, Gabrovskou, Tophit a Althanovu renklódu a všechny plodí. Vytrhnul jsem před lety Elenu, která tam nikdy nedozrála. Nerostou mě v této výšce třešně, višně a ani broskve. Pěstuji jen jabloně,... celý příspěvek >
Co je to za strom?, 13.9.2018
Myslel jsem hlohyni.
Co je to za strom?, 13.9.2018
anemůže to být mochyně?
Co je to za strom?, 12.9.2018 Obsahuje fotku
Nevíte co to je za strom?
Aronie, 31.8.2018
Cukru jsme letos spotřebovali 60kg. 100 litrů sirupu je už s cukrem. Sklízíme 30 keřů a letos bylo přes 120kg aronie. Voda se dává na plody jen tolik aby byly ponořené. Nevařený sirup vydrží do příštího léta i ve sklepě, kde není po celý rok více než... celý příspěvek >
Aronie, 30.8.2018
Hlavně to nikdy nepřevařujte, nejenom že to není dobré, ale ještě zničíte všechny vitamíny. Děláme léta nejznámější recept (2l aronie, 80g kyseliny citronové, zalít vodou a nechat dva dny macerovat, plody propasírovat přes plátno a smíchat s cukrem... celý příspěvek >
Jaké thuje na živý plot, 30.4.2018
Nejlepší thuje na živý plot jsou habry. Sázel jsem je 120 vysoké a za dva roky jsem je už musel stříhat a držím je ve výšce 2 metry. Jinak thuje mám smaragd asi 120 metrů od silnice, jsou pěkné, ale nejradši bych je vytrhal a dal tam taky habry.... celý příspěvek >
500 m.n.m - jaké jabloně vysadit?, 7.4.2018
Já mám v sedmistech metrech letní Discovery a Hanu a ostatní podzimní a zimní Angold, Melodie, Rozela, Rubinola, Lipno, Blaník, Selena, Topaz a Otava. Všechny by měly být rezistentní. Ve vyšších polohách je lepší vzrůstnější podnož, třeba MM106 a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika