Příspěvky uživatele - 234.221

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň Lucy, 14.1.2019
Pán Morvai: Je čas prvú Lucy ochutnať - je už v optimálnej konzumnej zrelosti. Tú druhú môžete ponechať a vyskúšať si jej 'shelf-life'. IH
Velikost korun a rozestupy, 28.12.2018
Jirka: Ten 7- metrový rozostup by som už neskracoval. Ak koruny stromov dosiahnu časom šírku 7 metrov, tak sa budú navzájom dotýkať. Samozrejme, ťažko dopredu odhadnúť ako budú stromy rásť, niektoré z vybraných odrôd majú genetický predpoklad bujného... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 17.8.2018
Slivková sezóna je u nás štandardná. Na fotkách je úroda zo starej, asi 40-ročnej slivky, odrodu nepoznám, údajne by to mal byť nejaký klon Bystrickej (o čom dosť pochybujem). Strom dlhé roky trpí šárkou a pomaly odchádza (nemá už žiadne prírastky a... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy slivoní, 28.6.2018
Jiří dobré je aspoň to, že vám tú Junu nepredali na bujnom myrobaláne.                                                 ... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 29.4.2018 Obsahuje fotku
Bunny: Hruška na 3.fotke je napadnutá vlnovníkom hruškovým. Zhodou okolností o tomto roztočovi (aj ochrane proti nemu) sa tu dnes popísalo dosť - na iných vláknach, pozrite si to. Čo sa týka tých stromkov, rastú Vám nejako chabo. Ak jednoročný... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 15.2.2018
Vírus šárky (plum pox virus - PPV) je tým limitujúcim faktorom, ktorý radikálne ovplyvňuje rozhodovanie tak hoby-záhradkárov, ako i veľkopestovateľov akú odrodu vysadiť. Ak by tejto pliagy nebolo, vystačili by sme si s doteraz neprekonanou Domácou... celý příspěvek >
Prořezání staré jabloně, 15.2.2018 Obsahuje fotku
Štěpán S.: Odporúčam Vám prečítať si tento článok - foto 4. Fotky z neho pripájam ako "návnadu". Jeho autorom je ing. Ondřej Dovala, expert európskeho formátu. Občas prispieva aj tu na fóre, bohužiaľ nie často. Tú Vašu jabloň treba najmä presvetliť,... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 9.12.2017
Bunny: možno nájdete odpoveď na svoju dilemu v tomto článku (foto). Ja len zopakujem svoj pohľad na vec - v zakopávaní celých stromčekov na zimu naležato do pôdy aj s korunkou nevidím zmysel/benefit. Ak by sme sa mali baviť o lokalitách kde bývajú... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 4.10.2017
Šampion sa po rokoch vrátil do mojej záhrady (foto). Rozhodne neľutujem. IH
Florina, 4.10.2017
Florina - posledné jablká zo stromu obraté dnes, excelentne vyfarbené (foto). IH
Drtník ovocný, 4.10.2017
Jiří II: Jednoznačne počkať, dať mu šancu. Párkrát sa mi za trpezlivosť stromčeky mnohonásobne odmenili. Vykopať sa dá aj kedykoľvek neskôr, ale snáď to zvládne e ešte Vám spraví radosť. IH
Zatrávnenie sadu, 10.6.2017 Obsahuje fotku
Väčšinou je to "niečo za niečo". U nás je kvalitná pôda a teplé podnebie, ale deficit zrážok. Takže treba zavlažovať, a to často. Trávnik nie je podstatný, ide o stromčeky - "až v první řade". Nedostatok vlahy by sa negatívne prejavil na množstve a... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 8.6.2017
Na tému Aprimira a šárka. Mám asi 40-ročnú Bystrickú slivku, dlhé roky má šárku (foto 1), ale plody boli stále kvalitné. Pomaličky sa blíži jej koniec, má už svoje roky. Ale chcem o inom: asi 4 metre od tejto slivky mám zasadenú Aprimiru (viacročný... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 8.6.2017
Mikeš13: Gratulujem, vyhrali Ste v teste. Úprimne sa ospravedlňujem, ale samozrejme tá fotka s fiktívnou Júliou je oneskorený prvoaprílový fejk (je to v skutočnosti Braeburn kúpený pred mesiacom v markete a bohužiaľ doteraz nekonzumovateľný, tak... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 8.6.2017
234.216: Mám Kumoi a Nijisseiki. V porovnaní s našimi hruškami sú ázijky síce exotika, ale kvalitatívne... aby som bol slušný: nič moc (a to som veľmi, veľmi slušný). Na tie otázky ohľadom hrdze a plodomorky moja odpoveď nebude signifikantná - moje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika