Příspěvky uživatele - 234.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Švestky 2023, 27.9.2023
Katinku, Hanitu, Elenu by mal mať každý záhradkár.
Meruňkotřešeň Aprikyra, 18.4.2023
Ako to je s odlučitelnosťou dužiny od pecky u Aprikyry. Trpí na jar na moníliu?
Meruňka Tsunami, 26.10.2021
V okoli jedine tak tuje a rozne okrasne kriky. Tu nikto nic take nepestuje. Ked tak inu dobru odrodu ale samoopelivu.
Vesna, 25.9.2021
Vesna dozrieva zhruba 10 dní pred VP.  Pravdepodobne nemáte Vesnu pan Petr. Koncom júla-červenca je v stredných polohách okolo 300. m.n.m. Vesna už dávno obraná.
Otázky pre skúsených záhradkárov, 17.1.2021
Zdravím čo by ste poradili aby jablone ktoré majú skoro 40 rokov začali kvitnúť. Každý rok majú len pár kvetov, trvá to už viac ako 5 rokov, úroda na nich je slabá.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 1.9.2019
Trochu kacírsky príspevok na tému obaľovačov: V mojej záhrade som robil postrek insekticídom proti obom generáciám. Červivosť žiadna. Mám ale ešte jednu, 'adoptívnu' záhradu, o ktorú sa starám spolu s mojím najlepším kamarátom. Je tam asi 100... celý příspěvek >
Zavlažování stromů - dávkování vody, 1.9.2019 Obsahuje fotku
79.197: Pri zavlažovaní stromov sa nedá riadiť nejakými dopredu určenými schémami, množstvami či vzorcami. Všetko závisí od aktuálnych zrážok, teploty ovzdušia, typu pôdy a podložia, polohy záhrady a jednotlivých stromov v nej (slnko, tieň...), veku... celý příspěvek >
Jak daleko sázet stromy od sebe?, 7.6.2019
Šírka stromov závisí aj od spôsobu tvarovania. M26 je skôr slabšie rastúci podpník a St.Julien tiež nepatrí k najbujnejším. Pri rozhodovaní o rozostupoch je dôležité aj to, akým priestorom disponujete - či stromčeky musíte "natlačiť" čo najviac k... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 1.3.2019 Obsahuje fotku
Každá palica má 2 konce. Platí to aj pre Admiral.Foto 1 -Mr.Hyde: "Toto má byť ten slávny Admiral, víťaz všetkých degustácií a vychvaľovaný šampión? Dobre si pozrite tú fotku záhradkári, toto chcete mať vo svojej záhrade? Na takúto pehovitú hrôzu sa... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 1.3.2019 Obsahuje fotku
LIGOL (Linda x Golden Delicious). Veľmi zaujímavá poľská zimná odroda jablone. Zatiaľ s ňou zbieram skúsenosti, doteraz len 2 úrody z 2 stromkov (na M26 a M9). Doterajšie poznatky: Ligol je mimoriadne atraktívne jablko (foto 1-4), a to tak tvarovo,... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 1.3.2019
Pán Morvai: Lucy Vám vráskavie preto, lebo Ste ju nechali príliš dlho na strome - mali Ste ju obrať o niečo skôr. Takto sa Vám síce krásne vyfarbila, ale na úkor skladovateľnosti, resp. kondície počas nej. IH
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 1.3.2019
Je tu začiatok marca a to je mesiac ktorý pomaly oddeľuje "zrno od pliev" čo sa týka skladovateľnosti zimných jabĺk. Niektorým už dochádza dych, iné stále pôsobia sviežo. V pivnici mám ešte asi 20 odrôd, niektoré sú na fotkách. Prekvapivo sa ešte... celý příspěvek >
Kvasenie jablk v pivnici, 29.12.2018
Rafael: Isteže, skladovať jablká len v 1 vrstve a nenatlačené na seba je ideálne, kto si ale taký luxus môže dovoliť? Tento rok som dával do pivnice vyše 60 debničiek jabĺk, naplnených po okraj (ďalších vyše 20 som rozdal krátko po obratí, tie ani... celý příspěvek >
Kvasenie jablk v pivnici, 29.12.2018
SfK: Plody ktoré dávam do pivnice prejdú u mňa superprísnou selekciou. Popadané sa ani k selekcii nedostanú. Niektoré plody môžu mať prakticky neviditeľné mikrotraumy trebárs od hmyzu, ale podľa mňa hnilobe občas podľahnú aj úplne intaktné plody.... celý příspěvek >
Kvasenie jablk v pivnici, 29.12.2018
Pre SfK: Podľa toho čo píšte máte v roku dobrej úrody v pivnici 4 "klobouky", v každom z nich 2 "komínky", v každom z nich 5 prepraviek uložených na sebe. Teda spolu 40 prepraviek. Jablká ale musíte kontrolovať - najmenej každých 10 dní - pretože... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika