Příspěvky uživatele - 57.144

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré hrušky, 4.3.2018
No známe asi nebudú... Viete tie makovice - je šanca že sa jedná o Muškateľku šedú, no rovnako to môže biť miestná odroda. S tej druhej fotky, tie krajné dve: z nich lavá je 10% že je to Solanka (obvilke dlhšie hrušky z nevyraznými lenticelmi, údajne... celý příspěvek >
Esperenova máslovka, 4.3.2018
Len aby sa to nemylilo, ešte raz pre ujasnenie - tá prvá moja fotka kde sú 4 hrušky, to sú tie o ktorých om si nie istý či je to Esperenová, jej strom na posledných dvoch fotkách (vodorovne) - tie ostatné viem že su Merodové, aj ten prvi strom kt.... celý příspěvek >
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 3.3.2018
Ja narážam na to, že Konferencia sa vypláca tak akurát výborná hruška v hypermaketoch nie na záhrade, keď môžete mať vždy lepšie. Pritom zaníkajú staré výborné odrody a Konferencia bude mať 50% niekde aj 70% na vidieku menopol?
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 3.3.2018
Dobre, jedol som ich raz alebo dva razy v jeseni zo stromu ako skúšku či čerstvé nie sú lepšie. Z obchodu sem tam v zime, na jar, hoci to nieje špička, je lepšia ako iné nové odroy alebo Abate (stará síce odroda) lenže aj keď je pekná žltá dlho... celý příspěvek >
Charneuská (Fondante de Charneu), 28.2.2018 Obsahuje fotku
Tak tomu sa hovorí veľká ARÓMA, škoda že som ich jedol zo starého stromu ktorý mal strašne dolámané konáre, pri kmeni plno smeti a vrch stromu temer vyschnutý, no na spodku boly škaredé výborné hrušky, ktoré okrem ôs (asi ani tie sa cez takú kožovitú... celý příspěvek >
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 28.2.2018 Obsahuje fotku
Pán Vysloužil, ja mám rád korensté hrušky. Konferenciu som veľa krát jedol. Raz zo stromu. Veľa krát z obchodu. Maslovitá konzistencia tam je, áno - dokonalá jemnosť, šťava po lakťoch steká. Chuť, myslím tým korenitosť, kvalitou asi ako jablko... celý příspěvek >
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 28.2.2018 Obsahuje fotku
Pavda, je tam Avranšská, Merodová je toto:
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 26.2.2018 Obsahuje fotku
Áno, vždy budem trvať na tom že Konferencia je chuťovo absolútné priemerná hruška, sladké blato. Chýba jej korenitosť. Predovšetkym Avranšská (známa aj ako Gutte Luise - dobrá Luiza) a možno aj Hardyho sťaby jesenné hrušky, dobré opelovače sú vhodné... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika