Příspěvky uživatele - 234.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Radimov 2018, 17.3.2018 Obsahuje fotku
???
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 3.3.2018
Bunny: Kostrový konár ponechať, jeho odrezaním by Ste nič nezískali a strom by to mohlo iba ak poškodiť. Nevidím žiadny dôvod ho odstraňovať. (Tie vlky na ňom len skráťte a použite ich na vytvorenie rodivých vetiev, keďže ten kostrový konár o ktorom... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 3.3.2018
Postrek proti kučeravosti broskýň je (spolu s postrekom proti monilióze kôstkovín) zrejme najdôležitejším protifungicídnym úkonom v záhradkárskej sezóne. Asi sa zhodneme, že prvým krokom (načasovanie sa riadi štádiom fenofázy, nie dátumom!) je... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 22.11.2017
"...u broskvoní postupuji pouze takto...". "...korunka obvykle vyčnívá, i kus kmínku...". Tomuto nerozumiem. V čom je rozdiel/benefit medzi normálnym zasadením stromčeka pred zimou do zvislej polohy a na druhej strane jeho zahrnutím šikmo do záhonu... celý příspěvek >
Mollies Delicious, 2.9.2017
Pán Polehla: vždy si rád pozriem fotky ilustrujúce príspevky, v tomto prípade som si okrem plodov so záujmom prezrel aj spôsob tvarovania (rezu), oporu, stav listov, bezplevelný úhor... Čo dodať - kdo umí, umí... IH
Volba podpnika do kamenistej pody, 2.9.2017
Záleží trochu aj na tom aké tvary stromov chcete mať. Pre vysokokmene by boli samozrejme najvhodnejšie generatívne (semenáčové) podpníky. Ak chcete mať štvrťkmene či polokmene, tak si myslím že by to zvládli aj MM106, MM111, M25 alebo A2. IH
Bohemia nepřekonaná, 2.9.2017
Gold Bohemia - dnes obratá, zo staršieho zákrpku na M9. Úroda - 1 bednička a niečo - zodpovedá veľkosti stromčeka (menší než 2m). Našlo sa aj niekoľko celkom pekných plodov (foto 2,3,4). Predpokladám že Red Bohemia ju bude nasledovať tak do 10dní. ... celý příspěvek >
Merkur, 3.8.2017
Pomaly sa blíži aj čas jesenných odrôd (u nás to býva o niečo skôr než na väčšine územia SR a ČR). Spomeniem 2 naozaj špičkové jesenné odrody - Merkur a Desert. Merkur bol v tomto vlákne "rozpitvaný" do detailov, veci netreba opakovať. Vypichnem len... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 22.7.2017
Červená ríbezľa - dnes obratý stromček. Tento rok to šlo bez jediného postreku (ale nie vždy sa to dá). Na 3.fotke sú prvé zrelé plody červenoplodého drieňu, tiež samozrejme bez chémie. IH
Veharda, Veselka, Barbora, 8.7.2017
Medzi veselské odrody ktoré dozrievajú približne v rovnakej dobe ako Veselka patria aj Vesna a málo rozšírená Velita.     Jano
Goldrich meruňka, 8.7.2017
Pan Petr máte dobrú polohu na pestovanie marhúl sused na dvoch 7 ročných Goldrichoch nemá ani jeden plod.     Jano
Je to monilióza plodů broskvoně?, 17.6.2017 Obsahuje fotku
Skôr mi to pripadá byť klasterosporióza plodov broskýň než monilióza. Pôvodcom je huba Clasterosporium carpophilum (synonymami sú Stigmina carpophila a Wilsonomyces carpophilus). Spôsobuje tzv. dierkovitosť listov kôstkovín, ale aj prejavy... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz 2017, 6.5.2017
Egreše a ríbezle sú u nás istotou aj v nepriaznivých rokoch, zvládli aj minuloročné a tohtoročné mrazy. Úroda je prakticky vždy, bez ohľadu na počasie. Na fotkách súčasný stav : postupne egreš Captivator, čierna ríbezľa Triton, neznáma červená... celý příspěvek >
Muchovnik, 6.5.2017 Obsahuje fotku
78.91: Bohužiaľ odrodu Vám neviem povedať, tak ako som precízny pri jabloniach a hruškách (tam si evidujem kde som stromček získal, kedy som ho zasadil, podpník), tak pri drobnom ovocí som v tomto lajdák. Ale mám pocit že tam nebolo napísané nič viac... celý příspěvek >
Jak prořezat starou hrušeň?, 4.1.2017
Aj pre starší vysokokmeň hrušky môže byť rez (presnejšie presvetľovací prieklest) prospešný. Toto je už ale fyzicky náročná práca, a aj trochu nebezpečná (foto 1). Majestátny vyše storočný strom je krajinotvorný monument, pred ktorým musíme doslova... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika