Příspěvky uživatele - 234.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Halehaven a Fairhaven, 28.10.2023
Ako ste boli spokojný tento rok s Fairhavenom a Halehavenom?
Jakou odrůdu třešně do chladné oblasti?, 13.9.2023
Akú úrodu ste mali tento rok na Kordii?
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 6.11.2021
Vesna sa dá kúpiť v jednej velkej ovocnej škôlke na západnom Slovensku.
A přece není po meruňkách, 18.5.2020
Máte niekto úrodu na ranných marhulách? Aurora zmzla.  Jaromír.
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.4.2019
73.50: Táto Luna má založenú korunku asymetricky a nevyvážene, takže to tiež bude najmä o náprave chýb. Je tu ale stredník a so stromčekom sa dá pracovať. Odstránil by som najspodnejší silný konárik a ponechané zastrihnúť približne ako na foto. V... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.4.2019
73.50: Pri tomto stromčeku Ste spravili typickú začiatočnícku chybu - ponechanie neduživého nízko založeného poschodia a príliš dlhý stredník. Náprava spočíva v tom, čo Ste mali spraviť hneď pri povýsadbovom reze: odstráňte úplne všetok bočný obrast... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.4.2019
73.50: Základným úkonom bude úplné odstránenie silného dominujúceho výkonku vľavo, ktorý by viedol k chaotickej prestavbe koruny. Treba ho odstrihnúť precízne na konárový krúžok a ranu zavrieť balzamom alebo voskom. Ostatné konáriky vyrastajú z... celý příspěvek >
Tŕňovka býčia / Ostnohřbetka ovocná, 17.3.2019 Obsahuje fotku
Dnes som robil rez stromov v záhrade u kamaráta. Na fotkách môžete vidieť pomerne masívne postihnutie jadrovín činnosťou škodcu Tŕňovky býčej. Samičky pri kladení vajíčka typickým spôsobom narežú kôru konárov. Vzniknú štrbinovité až oválne lézie... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 16.2.2019
Kateřina: Prečo tak radikálne? Je to pekný stromček, takto by Ste ho pokazili. Na tie červené rezy zabudnite. Môj návrh: žltou označený konkurent stredníka odstráňte úplne (rezom na konárový krúžok, bez pahýľa, ranu zatrite). Ostatné konáriky skráťte... celý příspěvek >
Odroda Telse, 16.2.2019
Pravdepodobne ide o odrodu ktorá bola doteraz označovaná ako I 18/1 a teraz dostala "normálne" meno. Ale je možné aj to, že ide o 2 sesterské odrody z kríženia Topaz x Elstar. Prikláňam sa skôr k prvej možnosti. Odrodu I 18/1 som sadil pred vyše... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 14.1.2019
Pán Morvai, Lucy je určite veľmi kvalitná a vydarená odroda, tak vizuálne, ako aj chuťovo, zdravotne, plodnosťou, ľahkou tvarovateľnosťou aj skladovateľnosťou. Vo všetkom je vysoko nadpriemerná, aj keď podľa mňa v ničom zasa nie je absolútne... celý příspěvek >
Merkur, 26.9.2018
R.: Patrím k priaznivcom a v podstate aj propagátorom Merkuru, z mojich prîspevkov je to myslím jasné. Dôvod je jediný - táto odroda ma presvedčila svojou kvalitou. Aj keď až také superlatívy ako Vy by som asi nepoužil. Ale ak Ste s Merkurom... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 26.9.2018
Nikam. Ešte je na strome 😉. IH. (Z rovnakého kríženia ako Šampion (Coxova reneta x Golden Del.) pochádza aj Desert a - údajne - aj Denár).
Herman, 8.7.2018
Podla toho čo tu čítam tak bude Herman vydarená VELMI RANÁ odroda. Zaujímalo by ma či je odolná na šarku ako Katinka, ktorá dozrieva ale až po Hermanovi. Katinku mám. Šarka na plodoch ani na listoch nie je.
Elena, 10.4.2018
Prečítal som si diskusiu o Elene ale nikde sa v nej nepíše o odolnosti na šarku? Ako je na tom Elena s odolnosťou na šarku? 
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika