Příspěvky uživatele - 14.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Haganta - jarni strih, 1.2.2018
Řez je jen součástí celkové péče. Stromek má mizivé přírůstky. Jaká byla příprava před výsadbou? Proč nemá opěrný kůl a úvazek? Zvláště v lehčích půdách a větrnějších polohách stromky pořádně nezakoření, pak jsou i přírůstky mizivé. V neposlední řadě... celý příspěvek >
Srovnání vzrůstnosti podnoží kdoule - M26, 30.1.2018
Musím s Vámi, pane Hlavatý, souhlasit. Moje Earlygoldy se v malých detailech liší od sousedových Goldenů. Golden má protáhlejší tvar, kališní jamka EG je více podobná na Průsvitné, žlutá barva EG je proti Goldenu maličko bělejší, EG má často ještě... celý příspěvek >
Srovnání vzrůstnosti podnoží kdoule - M26, 30.1.2018 Obsahuje fotku
Jablka jako malovaná :-). Znova se ukazuje, jak obtížné je určit odrůdy podle fotek. Kdyby mi pan Hlavatý dal hádanku, která odrůda je na třetí fotce, tipnul bych si Earlygold. Spletl bych se. Přitom obě odrůdy velmi dobře znám. Na fotce je košík... celý příspěvek >
Srovnání vzrůstnosti podnoží kdoule - M26, 30.1.2018
Volně rostoucí palmeta by byla pěstitelsky snazší a méně nákladná než drátěnka. Při různých odrůdách nebude vypadat úplně učesaně. Pokud se paní Monika rozhodne pro volné zákrsky na M9, tak jí doporučuji tvarovat koruny do užší elipsy, ať si jabloně... celý příspěvek >
Srovnání vzrůstnosti podnoží kdoule - M26, 30.1.2018
Podnož M9 špatná není, jen chce více péče. Stromky na ní pěstované vyžadují trvalou oporu, důkladné hnojení a zálivku. Topaz na podnoži J-TE-E nám skutečně chřadnul, chřadnul, až dochřadnul. Vzdálenost mezi řadami je nedostatečná a trojsponem si moc... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 22.1.2018
S tou Behemií gold je to velmi zajímavé. Mám totiž úplně stejnou zkušenost jako pan Tonda (psal jsem o tom ve vlákně Původ jednotlivých odrůd jabloní).
Co si jeste poridit, 21.1.2018
Z této palety odrůd zase vítězství Angoldu takovým překvapením není. Střížovická liška by ráda vybílila prvních deset hřad, jenže nebyla vpuštěná do kurníku.
Co si jeste poridit, 19.1.2018
Co vítězství Angoldu znamená? Potvrzení podezřelého pravidla?
Co si jeste poridit, 19.1.2018
To je ale překvápko! Holovouská odrůda vyhrála tamní degustaci .
Topaz nepřekonaný, 16.1.2018
Pane Starší, zřejmě máte na mysli fotku citronu. Jednu věc si musíte přiznat - apriorní úsudky o ovocných odrůdách jsou k ničemu. V pokulhávajícím přirovnání rád přimhouřím oko nad fotkou citronu za předpokladu, že se jedná o Váš výpěstek, o čemž... celý příspěvek >
Gén Rvi6, 16.1.2018
Velmi podobné pojednání stejných autorů vyšlo ve VPO č. 21 (2009). Zajímavý je především závěr článku, ze kterého vyplývá, že u odrůd s geny Rvi4 a Rvi10 zatím nedošlo k prolomení rezistence.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika