Příspěvky uživatele - 153.41

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
5 TOP odrůd jabloní, 1.2.2018
Som skôr chuťový zástanca hrušiek, jablone sú praktické len tie zimné, no chuťovo mám aj ja Sklené žlté ja za oblúbenú odrodu.
To už tady jednou bylo, 1.2.2018
Chrastavitosťou naozaj často trpí, na mokrajších miestách, rokoch a v tienistejších miestach, asi ju treba proti tomu striekať, Drevo pochybujem že trpí mrazmi a kvety bývajú vraj stredne odolné. Tohoto leta ich v Lipt. Petre bolo veľa, vo Východnej... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 31.1.2018
No tak Hardyho by v 600 m. n. m. mohla prosperovať ale má väčšie plody a vietor odrodám z väčšími plodmi často vadí, pre toho prvého ktorému radím Avranšsku, vietor nidky nieje ideálny ale asi Avranšskej až tak neprekáža. Williams a 600 m. n. m.? Ak... celý příspěvek >
Esperenova máslovka, 30.1.2018 Obsahuje fotku
Joj myslel som si že mi to hodí pod tie prvé plody a nie celkom na dole, jej plody sú moja prvá fotka ostatnés červeným líčkom sú Merodová. Po naštudovaní mi to pripadá okrem Esperenovej najviac ako Koloaová máslovka ale podobných odrôd je viac.
Esperenova máslovka, 30.1.2018 Obsahuje fotku
Tak pridám k nej už aj par fotografii stromu. Teraz musím povedať že je skôr ta kuruna nalievkovitá než ihancovitá. Opakujem jemne korenisté, máslovité, no chutné. V lepších podmienkach by možno boly pozoruhodné, je to naviac severný svah. Mám par... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 29.1.2018
A áno, fotky sú moje z vľaňajška okrem Nagevicovej...)
To už tady jednou bylo, 29.1.2018
Nagevicová - pozoruhodná odroda!  Určite by ma zaujímala by ma keby som mal také široke priestory jak by som chcel. Hrušky sú ušľachtilejšie než jablká...)
To už tady jednou bylo, 29.1.2018
Ešte: 1. moje skúsenosti sú väčšinou zo starými stromami ktoré som objavil, O Salisburyho som sa zaujímal, chcel som ju kúpiť z Česka, no som to vzdal, radšej Avranšskú ktorú som skúsil. No hodia sa vám asi obe odľa toho čo o nich viem. Nepoznám zo... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 29.1.2018
Tak to som zase ja z Liptova. 6.1.2018, zaujímavý názor na podnebie pod Krivaňom verzus Česká vysočina, o klímu sa zaujímam. Napríklad tu bola v období 1925 - 1950 klim. stanica. Vtedy boli vo Východnej priemery za Apríl 4,7 st. C, Máj 10,3 Jún 13,5... celý příspěvek >
Skoré hrušky hniličky, 29.1.2018
Teraz ma napadlo že či to nieje Solanka keďže má širokú korunu a v nevhodných podmienkach je vraj tvar plodu cibulovitý, a tak ju pridám ešte asi do diskusie na vlákne Solanka. Strašne by som bol rád ak by sa vyjadril pán Ing. Fidla, len jedná vec... celý příspěvek >
Comice, 26.1.2018
Píšem síce neskoro ale zimné odrody ako Comice, ďalej letná Williams na Liptov nepatria, Clapp je dobrý opelovač, nech už ste to vyriešili akokoľve, radil by som vám hlavne Avranšskú výborná klimatický nenáročná jesenná odroda, ak nie tak Konferenciu... celý příspěvek >
Williams - Charneuska, 25.1.2018
Decora je kríženec Konferencie a Clappovej čo sú dobre opelovače vraj stredne neskoro kvitne ale či je aoj dobrý opelovač neviem, tie ďaľšie dve sú málo známe zriedkavé, neviem. Ale sú to tri druhy a dva dobré opelovače snáď tam budú. No ja sa moc... celý příspěvek >
Podnož "Kavkazská", 21.1.2018
Kaukazská je určite rýchlorastnúca podnož. Kupil som si totiž Clapovú ktorú pestujem (nepreštepujem) na podnoži plánka a Faworitku (Clappová z polského dovozu) na štepenie viac kusov, aj jednú Konferenciu na hr. Kauk.  1. Clappová podnoži... celý příspěvek >
Esperenova máslovka, 16.1.2018
A velmi podobné hrušky, vhodné do vyžších polôh podľa pomologie F. Suchého sú ešte Kolomanová a Gellertová takže to sa určite nedá len tak určiť, čo to je zač. Stredný vzrast má s týchto dvoch vraj práve Kolomanová, tak po Esperenovej je ešte toto... celý příspěvek >
Esperenova máslovka, 15.1.2018
Každopádne vidno aj že tieto odrody Esperenová (od Mittwocha), tá druhá - neznáma a Merodová sú si dosť podobné, no isto viem že stromi Merodovej medi hruškami sú velké a Esperenovej medzi hruškami nižšie, to badať aj podľa opisov v Pomológiach,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika