Příspěvky uživatele - 202.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čo to je zo slivkami?, 2.8.2019
Pseudomonas syringae. Mne tak odešlo mnoho šlechtěných švestek včetně šeříku a okrasné vrby. Nařízení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského o mimořádných rostlinolékařských opatřeních k ochraně proti zavlékání a rozšiřování... celý příspěvek >
Proč uschla jabloň?, 7.7.2019
Vytáhnout ze země a zkontrolovat kořeny. Po hryzci to vypadá jako "mrkev".
Rozměry kořenového systému stromů, 27.4.2019
Na to aby kořen nějaského stromu něco rozrušil musí najít skulinu kam se dostane (taková bříza umí dobře pronikat). U plastové hadice to nehorzí a můžu za to ručit. Ale do plastové kanalizační trubky se přes hrdlo a gumovou manžetu dostane a... celý příspěvek >
Košíkářská vrba, 21.4.2019
Pamatuji dobu kdy se cíleně pěstovalo proutí na koše malé, velké a jiné. Tomuto místu se říkalo na Považí "sihoť". Pruty byly do hodně vlhkého místa zasazeny v pravidelné osnově a hlavy budoucího keře byly asi 0,5 m nad zemí. Všechny pruty i... celý příspěvek >
Jabloň po jabloni, 23.3.2019
Vykopal jsem asi 60 stromů ze staré zahrady ale půdu jsem tam vrátil i s hnojením. Mnohdy stačí odstranit tzv. půdní únavu. Rigolaci jsem viděl na vlastní oči jak po starém vinohradu, tak po intenzivně pěstovaných ovocných sadech. Tam se strojem... celý příspěvek >
Jabloň po jabloni, 23.3.2019
Je možné sázet ale má to své ale. Dobrá rigolace, zásobní hnojení a hlavně správně nadávkovat stopové prvky. To je totiž to co nejvíce stromům schází. Nejlepší je sadba na panenské půdě. Pamatovat na to, že stopové prvky v předávkování jsou pro strom... celý příspěvek >
Kdy roubovat za kůru, 21.3.2019
Potvrzuji, že je dobré u peckovin roubovat na mladý tenký kolmý výhon (ze silnější větve) kopulací v době květu. Jiné způsoby měly malou přijatelnost. Používal jsem k tomu kolíček na prádlo a půlenou pásku. Správná je i poznámka, že poloha větve... celý příspěvek >
Rozsáhlé poškození starších jabloní, 3.3.2019
Mne se podobné velké poškození vyskytlo asi na třech jabloních Sudetská reneta, které jsem radikálně zakrátil, tedy zmladil a přerouboval. Rouby se ujaly a až třetím rokem, kdy už měly i nějaký usměrńující řez byla napadena kůra stromů stejným... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 12.1.2018 Obsahuje fotku
JOJO bylo mé největší zklamání. Foto z 27.4.2011. Nejhorší je, že jsem nenašel od té doby žádnou švestku, která by netrpěla stejnou chorobou ale v menší míře. Jedině odolná je Domácí, Duranzie a nezmámá místní s plody kulovitého tvaru.
Choroba plodů odrůdy Jonathan, 7.12.2017 Obsahuje fotku
Prosím znalce o zjištění názvu jablek na obrázku. Letos byl strom přeplozen jako každý rok a plody jsou tím pádem drobnější ale velmi chutné a nevyžadují resp. nedostávají žádnou ochranu. Rodí to na mírně převislém dřevě. Je to strom už velmi dávno... celý příspěvek >
Kyselejší odrůdy na vaření, 5.12.2017
Jediná zatím vyzkoušena odrůda jablek, která se při vaření nerozvaří je Jadernička moravská. Je to vhodný kompot narychlo k obědu ochucený vhodným kořením.
5 TOP odrůd jabloní, 1.12.2017
Nedá se na tuto otázku jednoznačně odpovědět. Potřebovalo by to podkategorie dvě. Dobré jabloně a nutnost ošetřovat (chemicky) a dobré jabloně tedy přijatelně i chutné a bez chemického ošetření. Řeknu jména těch na kterých jsem se nějak zklamal... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika