Příspěvky uživatele - 150.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za rostlinu, prosím?, 30.9.2018
Pěkné, díval jsem se ale, že se nemohou shodnout na mrazuvzdornosti.  Já mám také proto Ceanothus přes zimu v krytu, kde mohu kontrolovat teplotu.
Co je to za rostlinu, prosím?, 30.9.2018
Neměl to být Trachelospermum jasminoides? Ten mám taky v seznamu. V Montanu jsem sehnal zajímavou kolekci Ceanothus. Oblíbený "Blue Sapphire" (už jsem ho jednou měl, a tenhle byl jen za pár korun), "Blue Moud", "Emily Brown" (cesmínolistý) a... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu, prosím?, 29.9.2018
Ano, proti velkoobchodnímu areálu vyrostla velká maloodběratelská prodejna. Na jaře jsem tam sehnal pár špeků, které ani ve velkoobchodní části neměli. Spomyšle už je prostě moc velké a nestíhají to. Dooporučuju raději osobní odběry po předchozí... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu, prosím?, 29.9.2018
Tzv. "časká jména" často způsobují jen zmatek. Snažím se prosazovat používání správných latinských názvů (ale ja fakt, že ta česká se lépe pamatují). Josefe, Spomyšli jsem zařadil do řetězce zahradnictví, co relativně pravidelně objíždím. Jako... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu, prosím?, 23.9.2018
Podívejte se na nabídku ve Spomyšli!
Co je to za rostlinu, prosím?, 22.9.2018
Co takhle Katalpa srdčitá?
Jezirka - bakterie, 26.8.2018
Je to malířská běloba, která je nasypaná do krabičky s exotickým názvem a prodávaná za mnohonásobně vyšší cenu. Už je tady o tom několik vláken.
Jezirka - bakterie, 18.8.2018
Zelená voda nemá s vláknitou řasou nic moc společného (vláknitá řasa je spíše závislá na tom, jestli není jezírko nadměrně osluněné). Důležité je, jaký je obsah jezírka, jeho hloubka, použitá filtrace a výkon čerpadla. Když je všechno v pořádku, tak... celý příspěvek >
Sukulent co je to zač?, 27.7.2018
Nespraví se, chcípne (spálí se). Rostliny z bytu si musí 14 dní až tři týdny zvykat na sluníčko (UV záření) v polostínu. Při změně stanoviště by nemělo docházet k výraznému teplotnímu skoku.
Z čeho živý plot?, 26.7.2018
Udržet v takové šířce a výšce plot z listnáčů je práce pro zoufalce. V posledních letech postupně odstraňuji pošetilosti z mládí. Rozhodně to nemohu nikomu doporučit. Na úzký plot, vysoký jen okolo 2 metrů, lze použít jen Thuji occ. Smaragd (tam... celý příspěvek >
Nová vrtaná studňa - pieskovanie, výdatnosť, osadenie čerpadla, 1.7.2018
Umístění čerpadla nad perforaci je základní věc, která se všude uvádí. Výkon čerpadla by vám měla doporučit realizační firma podle výsledků čerpací zkoušky. Pokud je moc silné, dochází nejen k popsaným problémům, ale taky platíte zbytečně za... celý příspěvek >
Biokuličky jsou mrtvé?, 1.7.2018
Pokud jsou otvory v médiu moc malé, rychle zarostou koloniemi bakterií a po jejich odumření mohou zpětně kontaminovat vodu. Médium s drobnými otvory se obvykle nedá dostatečně čistit, takže po zaplnění otvorů je nutné ho vyměnit. Molitan nabo... celý příspěvek >
Biokuličky jsou mrtvé?, 29.6.2018
Podle selské logiky je to úplně jedno, jak vám bylo taktně naznačeno. Čím jemnější dírky, tím rychleji zarostou, takže jakékoliv výpočty jsou k prd.. Výhodou biokuliček je, že se dají po sezóně dobře pročistit.
Co to je za rostlinu či keř?, 15.6.2018
Tak to se dost divím, Konvalinko. U mě je tahle Lonicera dost agresivní. Skalník úplně přerostla a některé rostliny vysazené v jeho blízkosti omezují růst. Problémem je i zakořeňování větviček, jak píše Lída. Keř se stále rozšiřuje. Namrzal trochu... celý příspěvek >
Asijská hrušeň - proč nepřežila?, 10.6.2018
Těmi vnějšímy jevy bych si nebyl tak jistý. Předloni jsem vysadil 5 stromků na dvou zahradách. Zčernaly 3 z 5. Z oblíbeného zdroje...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika