Příspěvky uživatele - 234.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Asimina Triloba, 23.9.2019
Jedna z posledných (ale ešte nie posledná) várka plodov Asiminy triloby (foto). Plody tejto exotinky dozrievajú postupne, čo je výhodné, pretože sa nedajú dlhšie skladovať a musia sa skonzumovať v priebehu pár dní. V mojich podmienkach prvé plody... celý příspěvek >
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 17.6.2019
Hugovotr: Viď foto. Určite osožná pomôcka, niečo podobné vyrobené svojpomocne z hrubšieho drôtu som videl používať už pred rokmi. Pre milovníkov štíhlych vretien (čo ja nie som) teraz teda už aj v peknom dizajnovom prevedení, dostupné a nie drahé.... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 22.4.2019
Dávať na jednu úroveň z hľadiska škodlivosti pre zdravie glyfosát a kuchynskú soľ je počin, ktorému som práve venoval presne o jednu vetu viac, než si zaslúži. IH
Čierňavka slivková - Tmavka švestková - Eurytoma Schreineri, 22.4.2019
Mospilan asi nie. Dr.Pultar v článku uvádza, že neonikotinoidy zlyhali. Uspokojivý efekt udáva iba pri kombinácii Mospilanu s thiaclopridom (čo je vlastne Calypso). Dobrý efekt by mal mať chlorpyrifos-metyl, čo je Reldan. Účinný by bol zrejme aj... celý příspěvek >
Poškozené rašící listy, 22.4.2019
Ak bol postrek Sulkou vo februári, tak je extrémne nepravdepodobné že by bola príčnou síra. Fytotoxický ale môže byť za určitých okolností aj postrek meďou, najmä pre kôstkoviny (foto). Nedávali Ste Kuprikol alebo Champion v silnejšej koncentrácii... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 28.12.2017
Bunny: S tým presvetľovaním Ste sa trochu "rozšoupli"...😃😃😃 IH
Nedohořelý popel se nerozlozi?, 28.12.2017
Dr.Vysloužil: Chemický rozdiel nemusí byť žiadny. Rozdiel môže byť v štruktúre, ktorá je daná procesom vzniku. A tá môže ovplyvňovať vlastnosti. Ako príklad uvediem grafit (tuha v ceruzke) a diamant. Obe sú chemicky to isté - obyčajný uhlík, a... celý příspěvek >
Saratovskij rubin, 28.12.2017
205.204: V ruskom popise Saratovského rubínu sa vyjadrujú aj k "prechodným otepleniam vo februári" a uvádzajú že táto odroda ich vzhľadom na svoju hlbokú dormanciu zvláda dobre. V pestovaní marhúľ u nás vidím 2 zásadné problémy: Prvým sú neskorojarné... celý příspěvek >
Nedohořelý popel se nerozlozi?, 28.12.2017
Debata sa tak trochu presúva k slovíčkáreniu, tu ale treba dať za pravdu Vladimírovi. Medzi pojmy drevné uhlie a nedohorené drevo nemožno dávať rovnítko. Bez ohľadu na to mi príde celá debata tak trochu akademicko-teoreticko-zbytočná. Nedohorené... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 28.12.2017
Ing.Fidla: "...ničemu to vlastně nevadí...". Samotné ostré uhlenie iste neprekáža, kôstkoviny dobre rodia aj na strmo nahor rastúcich konároch (na rozdiel napr. od jabloní). Pri danom stromčeku ale môže byť problémom prílišná dominancia toho jedného... celý příspěvek >
Saratovskij rubin, 28.12.2017
So záujmom som si pozrel ruské stránky o tejto odrode. Bude ju treba vyskúšať v našich podmienkach, potom bude možné posúdiť reálnosť informácií o nej. Tie vyznievajú veľmi priaznivo. Veľmi by ma potešilo, ak by sa objavila odroda odolná monilióze.... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 9.12.2017 Obsahuje fotku
A.S.: Máte pravdu, trochu som si o kalvile (bielom zimnom) prečítal - slaborastúci podpník sa preň hodí, aj ten kordón by bol určite možný (foto 1). Kalvil sa uvádza ako odroda výborne sa hodiaca na prísne tvary - palmety alebo stenové špaliere (foto... celý příspěvek >
Red Conference, 8.12.2017
Červené mutácie klasických odrôd sú vždy atraktívne. Červenú mutáciu má Williamsova, Anjou, má ju aj Comice (Dekanka Robertova) - jedna z najchutnejších odrôd (viď foto). Rád by som sa dožil odrody Red Bosc 😃. IH
Choroba Admirálu, 11.10.2017 Obsahuje fotku
Mám 3 Admiraly (2 na M26 a 1 na M9), ale pehovitý plod som ešte nevidel. Až mi je to divné, popri tých viacerých príspevkoch tu o jeho pehovitosti. Aplikáciou kalcia to nebude, možno je to dané zložením pôdy. Neviem. (foto- Admiral z M9). IH
Slivoně 2017, 17.8.2017
a část se "scvrkne" na stromě. Takže Gabrovská asi nemá rada sucho. Pán Mikeš ako je to u vás so šarkou na Hanite a Čačanskej rodnej? Ja mám na Hanite silnú šarku na listoch aj na plodoch, inak je to výborná slivka. 
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika