Příspěvky uživatele - 234.92

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vhodné odrůdy pro pálení, 28.2.2022
Pan Petr z Pardubic, Velkopavlovická je u vás odolnejšia ako Orangered na mrazy v kvete?
Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi", 18.9.2020
Zdravim Má tu niekto z vás brusku ostricku reťazí STIHL USG? Potreboval by som pár info ohľadom nastavenia. Dakujem
Květy na koncích větví, 7.4.2019 Obsahuje fotku
V.: Máte pravdu, zle som sformuloval čo som chcel príspevkom povedať. Puky jadrovín z ktorých vzniknú kvety sú zmiešané, niekedy z nich ale vzniknú kvety a IBA listová ružica ktorá k nim prináleží, ale predlžujúci vegetatívny výhonok sa "nedostaví"... celý příspěvek >
Květy na koncích větví, 7.4.2019
Petr z H.: Na jadrovinách sa nachádzajú púčiky vegetatívne, generatívne, ale aj zmiešané (foto 1,2). Keďže ide o 2-ročné stromčeky, je pravdepodobné že sú to zmiešané púčiky. Ja by som počkal (kvety sa objavia ako prvé, vegetatívny výhonok neskôr -... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 20.3.2019 Obsahuje fotku
Nie, teraz nejdem pieť ódy na plody Admiralu. Je ale dosť zaujímavé, že Admiral sa dá identifikovať už podľa pukov, ktoré sú výrazne špecifické. Jednak sú mohutné, ale predovšetkým majú výrazné veľké krycie šupiny, ktorých farba je typicky... celý příspěvek >
Jak se berou rouby?, 3.12.2018 Obsahuje fotku
...a ešte pridávam fotky Lucasovej z mojej záhrady, podľa mňa pomerne typické pre túto odrodu. IH
Jak se berou rouby?, 3.12.2018
132.176: Hardyho maslovka by mala byť (v typickom "prevedení") viac hrdzavá - foto 1-3. Lucasova v typickom tvare je viac "baňatá" - foto 4-7. Obe odrody - tak Lucasova ako aj Hardyho - majú (ak ide o typické plody) hrubšiu a kratšiu stopku. Pre... celý příspěvek >
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Tu si treba hlavne ujasnit co je dzem, marmelada, lekvar. Klasicky dzem sa praveze vari kratko a pridava sa pektín(gelfix, quitin), maju byt viditelne aj kusky ovocia, je urceny hlavne na pecivo. Ked sa odparovanim redukuje na 1/3 obsahu bez cukru... celý příspěvek >
Florina, 17.6.2018
...a podobne to vyzeralo pod Golden Del.-om (foto). Tu sa ocitlo na zemi cca 50% jabĺk. IH
Asimina Triloba, 11.5.2018
Asimina triloba, čiže Asimina trojlaločná (latinsky lobus = lalok). Používajú sa aj ďalšie synonymá ako paw-paw, banán severu, indiánsky banán alebo muďoul. Latinský názov "triloba" je odvodený od najčastejšieho tvaru plodov, kedy tieto pozostávajú z... celý příspěvek >
Vzdálenosti výsadby podnoží A2 a MM106?, 29.3.2018
Ešte k téme "výška kmeňa a veľkosť koruny": Na fotke je 12-ročný Jonagored na podpníku MM106. Výška kmeňa je asi 80cm (teda ako pri zákrpku). Šírka koruny je t.č. 4,5-5 metrov (teda ako pri vysokokmeni). Možno trochu extrémny, ale určite názorný... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 27.12.2017
Bunny: K tej mladej slivke: cieľom by malo byť oslabenie rastu najhrubšieho výhonku (na fotke ten vpravo) a podporiť rast ostatných, ktoré sú v porovnaní s ním slabšie (na fotke vľavo). Iba rezom sa to dosiahnuť nedá, riešil by som to vyviazaním... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 17.9.2017
Jonathan - naozaj "stará" odroda. Dnes ho pestujú už len asi pravoverní záhradkárski "old-timeri", alebo nepoučiteľní sentimentálni nostalgici (ako ja). Býva to s ním tortúra (chrastavitosť, múčnatka, jonathanová švrnitosť plodov...), ale tento rok... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 17.9.2017
Kuky: Mne sa stromček Asiminy rozkonáruje už asi 40cm nad zemou, je pravda že to trochu sťažuje okopávanie a polievanie. Inak kvalita plodov je rovnaká vo všetkých častiach koruny, nezávisí či sú zhora, zdola, z juhu či severu. Ja by som tú spodnú... celý příspěvek >
Karneval, 17.9.2017
Karneval - sme v druhej polovici septembra a plody Karnevalu sa iba teraz začínajú (zatiaľ veľmi diskrétne) vyfarbovať. Karneval je jedna z mála odrôd, ktoré u mňa oberám až v októbri. Popri ňom ešte Fuji, Jonalord, Braeburn, Idared, Shalimar,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika