Příspěvky uživatele - 168.102

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Temano, 3.1.2022
Temano má být německý mutant maďarské odrůdy Zimmerova. Na internetu najdete Zimmers Frúhzwetschge - Zimmerova raná. Ten původ je zamotaný. Koupil jsem ji jako maličký stromek na podzim 2021. Jsem zvědav co to bude. Zimmerova raná není samosprašná,... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 22.1.2020
To je jenom louka ponechaná ladem u lesa, ať tam zmrzne co chce, nejlépe hraboši. V létě dělám seno králíkům, to už budu mít kompost hotovej a pěkně zapravenej, na míchání kompostu nebude v létě čas, teď je to ideální, přes den je totiž často nad... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 9.1.2020
Bokashi zraje anaerobně, ale potřebuje to kromě správného materiálu i teplotu a efektivní mikroorganismy, jednodušší je to promíchat s biouhlem v kompostu, ale jsou tam pak ztráty a bez bakterií mléčného kvašení to nebude mít tak dlouhou trvanlivost... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 27.10.2018
Můžete bejt dobrej zahrádkář, ale o novinkách víte s prominutím prdlajs, posílám video ze sousedního GER, už se jim ta domácí terra preta dávno osvědčila, tento kompost vyrobený podle návodu na bokashu společně s dřevěným uhlím (napodobenina terra... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 20.8.2018
Já myslel, že už to někdo z vás zkušenějších zkoušel, mám to nastudované teoreticky a zajímá mě praxe. Trvalé zůrodnění znamená, že jsou živiny vázány v pórech aktivního uhlí díky onomu mléčnému kvašení, prostě klasická terra preta, to je přece... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 5.8.2018
Ořechy letos budu určitě lisovat v takovém tom malém lisu na ovoce, protože mám 50 ořechů v 1 sklenici a po přecezení by toho fakt moc nezbylo. A brzo bude na čase přidat bezinkovou část lektvaru + antioxidanty.
Domácí ořechovice, 6.6.2018
Letos jsou ořechy mnohem dříve, tak už 4.6. jsem i tady na Vysočině (TR) nakládal, žádný vodky nebo jabkáče, ale kubánskej rum macerovanej v rozinkách, takže pak nemusím laborovat s bílkovinama v medu, ten si dejte do čaje. Maceruji klidně celé léto... celý příspěvek >
Česnek v únoru do země?, 12.2.2018
Ony ty natě budou opravdu uvadat ve stejnou dobu, protože bude sucho, loni tady bylo v červnu obrovské, už 3. rok po sobě, tak je logické, že bude větší ten podzimní(zimní) než jarní, ten měsíc tam může hrát podstatnou roli-ten kořenovej systém bude... celý příspěvek >
Kolik zeleniny denně sníte, 2.12.2017
Hele to pekingské zelí mi loni vydrželo snad do března ve sklepě ve vaničce v zemině, předtím jsem měl celou zimu venku na záhoně mangold a předtím kozlíček polníček, letos mám růžičkovou kapustu. Teď sklízím ještě průběžně bílou japonskou... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 7.10.2017
Dobrá otázka, letos se zase nevyplatily ty dýně hokkaida, domácí nemáme narozdíl od kupovaných sladké, stejné je to i s celerem vyplatí se rajčata, česnek, cibule asi už ne, i když moje menší je lahůdka-uvidím. Vyplatí se pastiňák, petržel... celý příspěvek >
Spravne zalozenie jahodoviska, vase skusenosti, 6.10.2017
Bohužel srpen bývá takové sucho a vedro, že se nedá vůbec nic sázet, jahody mám pod textilií a v létě bojují o přežití. Optimální mi to připadá právě teď, kdy je konečně dostatečně vlhko a půda již nevysychá ani při slunečnu, mrazíky ještě nehrozí a... celý příspěvek >
Kdo poradí jak na špačky, 25.7.2017
Špačci se střílet nesmí-mám všímavé sousedy, já házím spadlé ovoce nebo větev do stromu a pak pořádně tlesknu-to je vždycky vyplaší, ale udělají kolečko a jsou tam znova. Sežrali mi trochu červeného rybízu a jdou i na rajčata, budu asi pěstovat bílej... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 10.7.2017
Já měl 2 políčka pro česnek od sebe asi 30m a česnek byl pěkný v lehce vyvýšeném okopávaném záhonu ve sponu 30x15 sázeno na Mikuláše. V tom druhém byl ve sponu tak 15x15 a i díky méně časté okopávce byl tak o třetinu menší, zde sázený Benátčan musel... celý příspěvek >
Něco je na révě a jak se toho zbavit, 25.6.2017 Obsahuje fotku
Na révě vinné se objevily "puklice", které jsou pevně přichycené k větvím a jsou v hojné míře navštěvovány mravenci. Nevím co to je a jak se toho zbavit. Dokážete mi poradit?
Piliny k rajčatům?, 31.5.2017
Mě se osvědčila obyčejná posekaná tráva, samozřejmě ne úplně hromada ke stonku rajčete, vytváří to pěkně teplo, piliny odebírají dusík půdě, to jedině, že by se zalévalo třeba zředěným zákvasem z kopřiv, ale jinak bez mulče se tady nedá už nic... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika