Příspěvky uživatele - 46.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Malinovice, Banánovice, Melounovice, 7.6.2019
p.Slosar, kolko malin do akeho objemu alkoholu je treba namacerovat a po aku dobu?dakujem
Zakalovanie slivovice pri druhom paleni, 30.5.2019
K riedeniu praveze vobec nedoslo, tiez som nazoru ze nieco je asi aj v chladici, rozmyslal som ze cez to prezeniem octovy roztok ktory by bol koncentrovanejsi a necham to nejaky den a nasledne preplachnem vodou. Rok 2018 bol na kvalitu ovocia... celý příspěvek >
Koňak, brandy, vínovice a jiné ušlechtilé destiláty, 30.5.2019
Zdravim, trosku som experimentoval a skusal som v dubovom vypalenom sude odlozit vinovicu a hroznovicu z odstopkovaneho pomleteho celeho hrozna (nie z vyliskov). Taktiez som skusal aj pridat rozne triesky do skla. Bolo to pitelne a aj... celý příspěvek >
Zakalovanie slivovice pri druhom paleni, 26.5.2019
K dnesnemu dnu s odstupom casu pripajam poznatok: Slivovicu som nechal odlezat v hrnci a premiesaval som ju kazde 2-3 dni. Casom sa zacal mierne biely zakal uusadzovat vo forme zrazenin. Dodatocne som to pustil cez vinarsky 6doskovy filter a... celý příspěvek >
Malinovice, Banánovice, Melounovice, 14.4.2019
Dobry den p.Slosar, browsujem po fore a hladam navod na banánový kvas.Viete mi odporucit pripripadne nejaky enzym komercne dostupny aby som vedel banan rozlozit na jednoduche cukry kompletne? Resp, je nutne nutne kvas pripravovat udrziavanim teplot... celý příspěvek >
Délka prokvašení kdoulového kvasu, 4.4.2019
Niekedy cukor davam max kilo na 120l sud alale niekedy vobec nic podla toho kolko jablk a akych ide. Zo samotnych dul nerobim, kedze nejako vzdy mam jabka. U nas krasne dozreta zlta dula ma 16brix, takze kto vie ci by to potrebovalo cukor,... celý příspěvek >
Délka prokvašení kdoulového kvasu, 3.4.2019
Robil som kvas uz 4x, cize 4 sezony.Vzdy to miesam so zltymi jabkami v pomere 2:1 alebo 1:1 podla toho kolko Dúl mám. Za kazdym to zmeliem na moynceku na dreň, zmeram cukornatost a dam pektolyticky enzym Dystizym FM alebo ten druhy na tvrde... celý příspěvek >
Zakalovanie slivovice pri druhom paleni, 3.4.2019
Dnes som to kontroloval, zacina sa to usadzovat, v otvorenom hrnci ma silu cca72% v objeme cca 30l. Skusal som to testnut, je neskutocne aromaticka, nasladla a vobec neskrabe, zial je mierne zakalena. Este sa mi to nestalo. Prinajhorsom... celý příspěvek >
Dosladzovanie domaceho brandy a znizovanie liehovitosti, 16.2.2018
Ako dosladzujete vinovicu ulozenu v dubovom sude po nejakom case?  Cukrovy sirup alebo med??? Mate nejaky overeny postup?? Nekrystalizuje to potom?? Davate aj nejake koreniny do brandy? Dakujem
Prosba o radu - vhodná koncentrace alkoholu v lutru před 2D, 15.12.2017
Riedenie lutru po 1.destilacii ma svoje opodstatnenie a samozrejme aj kvalita a zdravie kvasu tiez. Ked niekde citate ze sa po prvej dest. Odporuca zriedit na max.30% tak to ma svoj zmysel. Ja povacsine riedim do 25%. Princip spociva v tom ze... celý příspěvek >
Manipulácia s kvasom, 24.11.2017
Bez problemov
Pálení Matolin, 30.10.2017
U nas na vychodnom Slovensku sa z matolin palila a asi este aj pali tzv.terkelica. V zivote som dobru terkelicu nepil kedze v matolinach je skoro vzdy aj zelena zlozka, cize stopky hrozna a tie katastrofalne degraduju palenku.Pokial ide o vylisky... celý příspěvek >
Ražná - ražovica, 17.9.2017
Taku debilinu som asi uz 3r necital.ked podla toho niekto vypali tak mu zlozim poklonu ako kralovi
Na koľko bx prisladit kvas?, 4.9.2017
Ked si dobre zmeral a cukor je rozpusteny, nechaj to tak
Kompotová jamovice, 29.7.2017
Tazko reagovat p.Vyslouzil na extrakty z dvoch nesuvisiacich tem. Vsade v prispevkoch prizvukujem za zaciatku kvasu merat cukornatost. Nie som mimozemstan ze si myslim ze vysoko nacukrene kompoty zacnu kvasita prekvasia. Myslim ze som sa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika