Příspěvky uživatele - 134.31

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Voda do kvasu?, 16.9.2017
Nechavam to cca 5 tydnu a pak hned palim. Cukru davam asi 1,5 kg na 100 litru máče. Zatím se mi nestalo (klepu na dřevo), že by se mi kvas zkazil. Pám asi 5 roků. Jo - do 100 litrů hruškového mače přidávám asi decilitr 90% kyseliny sírové. To... celý příspěvek >
Voda do kvasu?, 16.9.2017
Predloni jsem udelal pokus. Do nadoby jsem dal 90 litru vody, 20 kg repneho cukru a kuchynske drozdi. Jemne to bublalo asi tri mesice od brezna do cervna. Ziskal jsem asi 13 litru 50% alkoholu, ktery mam v umyslu pridaval do likérů. Bublalo to fakt... celý příspěvek >
Voda do kvasu?, 16.9.2017
A ještě se tady chci zeptat. Víckrát jsem tady narazil na pojem živná sůl. Asi bych to koupil někde ve vinařských potřebách...? Ale moje otázka je - k čemu je to dobré? K lepšímu prokvašení máče? Kolik alkoholu navíc tím získám? Nebo k získání... celý příspěvek >
Voda do kvasu?, 16.9.2017
Děkuji za Vaši odpověď. Co si myslite o mém názoru, který jsem napsal do sousedního vlákna "Kolik cukru..."? Děkuji. Efendi
Kolik cukru má být v kvasu při pálení, 16.9.2017
P.S. Něco jiného je, kdyby se kvašení zastavilo kvůli nízké teplotě, ale to se mi ještě nestalo. Efendi
Kolik cukru má být v kvasu při pálení, 16.9.2017
Kdyz založím kvas, obvykle se do druheho dne rozjede a nekolik dní intenzivně bublá. Pak už jen lehce dokvašuje. Známý hlídá bublinky a čeká, až to úplně přestane bublat. Můj názor na na měření cukroměrem nebo hlídání bublinek je tento: Nemá to... celý příspěvek >
Voda do kvasu?, 16.9.2017
Znamy dela velmi dobré palenky. Dokonce tresnovice, kterou obvykle nemusim, mi od neho chutna. Tvrdí, ze do 100 litrove nadoby dava krome ovoce ještě 2 až 3 kyble vody. Dokonce i do meruněk. Dale pridava 3 az4kg cukru, coz mi prijde moc. Na... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika