Příspěvky uživatele - 253.174

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jahodník - frigo sadba, 18.3.2019
Návod ze Zahradnictví kruh: Výsadba sazenic "FRIGO" - jarní výsadba: Frigo sadba jahod je v poslední době velmi oblíbená a pro jarní výsadbu také nejvhodnější. Jedná se o sazenice jahod, které byly sklizeny v zimním období a po odstranění listů... celý příspěvek >
Rajčata 2019, 23.1.2019 Obsahuje fotku
Máte pravdu. Torino také pěstuji proto, že je to rajče do nepohody - jako zálohu. Slušně mi rostlo a plodilo za zhoršených podmínek v 10l betonové tvárnici. Nevím, jak dlouho mi klíčil Uragán, takové záznamy nevedu. Chtěla jsem ho vyzkoušet,... celý příspěvek >
Rajčata 2019, 22.1.2019
Děkuji za milá slova - potěší. Podle předpovědí si myslím, že letos nástup jara přijde později a skok ze zimy do tepla bude rychlý. Sázet budeme později jako vloni, Brno o něco dříve jako Zlín . Rajčatům dle mého pokusu hokusu s brzkým sázením... celý příspěvek >
Rajčata 2019, 17.1.2019 Obsahuje fotku
Máte pravdu, bydlím o hodně níž, cca 290 m n. m., nedaleko Zlína. Záhonek je orientovaný na jih. Loňské jaro bylo teplotně mimořádné, od 3. dubna denní max. teploty nespadly pod 15 °C a od 8. dubna se pohybovaly nad 20 °C, proto jsem risknula brzkou... celý příspěvek >
Rajčata 2019, 16.1.2019 Obsahuje fotku
Dovolím si nesouhlasit. Vloni jsem první rajčata Start F1 vysévala na MDŽ, tedy 8. března 2018. Část jsem vysázela napevno do studeného skleníku 12. dubna a v polovině června jsem trhala první rajčata. Ven jsem první rajčata vysázela 17. dubna.... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat a paprik - 2018, 19.7.2018
Kečup, který mi vyhovuje: 2 kg měkkých, zralých rajčat, 250 g cibule, 250 g jablek, můžeme přidat 1-2 feferonky pro ostřejší chuť, 150 g cukru, 1 PL soli, 0,8-1 dl octa, 5 kuliček nového koření, 10 kuliček černého pepře, 3 hřebíčky a špetka... celý příspěvek >
Rajčata 2018/2, 17.7.2018
Ne, je to čerň rajčat. Už jsem ji tady s p. Walterem cca před měsícem řešila. Mrzí mě to, měla jsem ji i vloni a vyměnila jsem ve skleníku zeminu. Skleník je malý skleníček a ve vedrech má špatné mikroklima. Hadovka mi v něm letos poprvé vůbec... celý příspěvek >
Rajčata 2018/2, 16.7.2018 Obsahuje fotku
Také mi nejvíce chutnají Starty a letos jsou obzvláště lahodné. Mám jen 19 keříků, z toho 5 Startů ve skleníčku a 6 venku. Neinklinuji k cizím odrůdám, nemám na ně ani místo a ani konzumenty. I tak rajčata rozdávám. Mimo ně mám odrůdy Torino, Orkádo,... celý příspěvek >
Nemoc okurek - dvoubarevné plody, 21.6.2018
Podle mě je to horkem - okurky jsou přehřáté.
Plíseň bramborová na rajčatech 2018, 15.6.2018 Obsahuje fotku
Děkuji za radu. Mám jen pidi skleníček (5 rajčat Start F1 + 1 hadovka) a skutečně se přehřívá, i když jsou otevřené dveře a okno. Teploměr mi ukázal na maximu 38 oC a vzduch se téměř nehýbal. Na Vaši radu jsem oddělala jedno pole a rozdíl byl... celý příspěvek >
Plíseň bramborová na rajčatech 2018, 9.6.2018 Obsahuje fotku
Díky za upozornění, už to vím. Vrátila jsem se do skleníku listy prohlédnout. Na fleky jsem přišla z fotek, které jsem dělala ráno. Zaráží mě, že se čerň objevila tak brzy a navíc jsem rajčata opakovaně stříkala Wuxalem kalcium s nadějí, že tím černi... celý příspěvek >
Plíseň bramborová na rajčatech 2018, 9.6.2018 Obsahuje fotku
Přestože je teprvne počátek června, rajčata jsou již vzrostlá a teplé počasí prostřídáváné občasným mrholením už asi plísni také nahrává. Co mě zarazilo, tak jsem po focení na fotkách objevila podezřelé skvrny na listech ve skleníku. Co myslíte, je... celý příspěvek >
Rajčata 2018/2, 9.6.2018
O preventivním postřiku proti plísni uvažuji už pár dnů. Dle prognózy ÚKZÚZu sice plíseň bramborová zatím v naší oblasti (Zlínsko) nehrozí, ale současné teplé počasí se sice málo vydatnými, ale přece jen přeháňkami jí nahrává. Zajímal by mě názor... celý příspěvek >
Mšice na rajčatech, 2.6.2018
Jestli chcete opravdu stříkat, použila bych nejdříve přírodní postřik Rock Effect. Osvědčil se mi na malinách a stáleplodících jahodách, u kterých je chemický postřik takřka nemožný, vloni na lilku. U rajčat se mi zdá, že je postřik zbytečný (jak už... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 14.5.2018 Obsahuje fotku
Vysazuji jen asi 20 kořenů rajčat (5 v malém studeném skleníčku) a cca 15 kořenů ven. Sazenic jsem měla předpěstovaných dost, tak jsem pokusně s ohledem na teplý duben vysázela ven 3 Startky už 17. dubna s tím, že když zmrznou, nic hrozného se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika