Příspěvky uživatele - 186.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Schnutí jahod, 13.8.2021
taky bych to viděl na fytoftoru, jak se přitáhne se sadbou, nedá se jí zbavit. Neustále sázím jahody na nové záhony dezinfikované dusíkatým vápnem, máčím v Alliete a stejně mi polovina sazenic zajde nebo strádá v průběhu pozdního jara... D
Hořká pihovitost, co s tím, 12.8.2021
na červeném jablku je čistě strupovitost, s nedostatkem vápníku nemá co do činění. Problematika hořké pihovitosti je velmi komplexní problém a je ovlivněna celou řadou faktorů - dostupný vápník, poměr živin, hnojení dusíkem a hořčíkem, odrůda,... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 26.7.2021
Trochu jsem se rozepsal a příspěvek chytrákem automatem smazán, možná se později objeví. takže jen stručně: Mancozeb OL 3 - 21 dní dle plodiny, více než 150 dní do vymizení reziduí fungicidu. D
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 26.7.2021
Lído, v té OL jsem se opravdu přehlédl. Nicméně jedna věc je OL, která zřejmě připouští "přijatelnou" zbytkovou koncentraci pesticidu pro konzumenta a jiná rezidua a kumulativní kritéria. Pamatuju z tabulek integrované produkce, že u mancozebu... celý příspěvek >
A co vaše mšice?, 10.6.2021
Opět jsem do skleníku na rajčata aplikoval karanimba olej a mohu říct, že u molic výrazně zvýšil rozmnožovací schopnost...
Odstranění mechu ze stromu ořešáku, 1.3.2021
Je to nesmysl, mech nicemu nevadi, leda estetickemu citeni. Je to naprosto zbytecna prace. Jinak datel nedatluje do stromu kvuli mechu, ale kvuli larvam hmyzu ve dreve.
Výsadba a tvarování dubu jak, 23.11.2020
Listnace jsou na rozdil od jehlicnanu fototropicke, takze tvar urcuje svetlo = "potahnou" za svetlem. Sam duby zboznuju a uz jsem jich vysazel tisice, od velkych alejovych stromu po sazenicky v lese. Pokud chcete hezky rovne stromy, tak je primarni... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 21.9.2020
jj působení systemiky je tak v řádu 2 týdnů a pak stříkat znovu. Docela se divím, že se vám to pak chce jíst. Já dával na rajčata samé bio - Alginure, Vitisan, měď, Cuprotonic a Polyversum (tomu už nevěřím) a jsou v pohodě. Na jedné rostlině se... celý příspěvek >
Plíseň bramborová na rajčatech v roce 2020, 4.9.2020
Letos je zdravotní stav rajčat kupodivu nadstandardně dobrý přes velmi deštivé počasí. Plíseň se objevila na jednom Black Krymu a ten šel ihned pryč. Dále se mi zdálo, že plísen začínala na spodních listech - šly pryč + měď a zastavilo se to. Vše... celý příspěvek >
Fikovnik - poskozene listy, 14.8.2020
copak o to, ono se fíkovníkům v květináčích líbí, ale musí být veliký (klidně 100l u velkého), musíte to stačit uzalívat (v létě i 2x denně) a cca 1x za 3 roky přesadit. A hlavně mít místo na zimování kde je tak -10 až + 10st. Kdysi tady byl odkaz na... celý příspěvek >
Fikovnik - poskozene listy, 12.8.2020
mohlo by být připálené od sluníčka
Cibule Globo - předpěstování, 29.7.2020 Obsahuje fotku
Prozraďte mi jak to děláte, moje stndardní úroda vypadá takto a to sázím včas, hnojím, okopávám. Poměrně jílovitou půdu se snažím prolehčit pískem. Zpočátku zalévám... Letos Globo, Kai, sazečky atd... nic. Přitom česnek mám solidní
Čačanská raná, 27.7.2020 Obsahuje fotku
Čačanka mi pomalu končí, letos došlo poprvé k řádnému opylení, takže byla slušná úroda. První monilie se začala objevovat začátkem července, tak jsem to psychicky nevydržel a stříknul před 10 dny Teldorem (OL 3 dny) a monilie je omezena na nějakých... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 16.6.2020
Ahoj a proč nezkusíš do skleníku něco nezávadného (Vitisan, Alginure, Polyversum, Bioton a mnohé další)? Vše je ale nutné preventivně a hlavně větrat a furt. Letos zkouším i údajně odolné Crimson Crush, tak uvidím, jestli to není jen nafouklá... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 9.6.2020
Sercadis vypadá dle informací velmi slibně, chtěl jsem ho pořídit, ale zároveň mi doma procházejí expirace na některé starší postřiky (Topas, Talent, Zato..), tak si říkám, že by měly být tyto chemické látky snad dostatečně stabilní, nejsou-li na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika