Příspěvky uživatele - 234.102

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky do vyšších poloh, 9.10.2021
Ktoré odrody marhúl dozrievajúce pred Velkopavlovickou by sa hodili do vyšších polôh?
Herman, 17.11.2020
Ďakujem. Je Herman vhodný aj na spracovanie na kompoty, džemy, lekvar? Má dobrú cukornatosť?
Řez slivoní, 8.11.2019 Obsahuje fotku
Foto: odštiepenie kostrového konára pri "praslene". IH
Skutočne rezistentné odrody, 30.8.2019
Bunny: Patrí sa poďakovať - ak Vám moje rady niekedy trochu pomohli, tak ma to samozrejme teší. Zároveň by som bol nerád, ak by tu debata skĺzla do hodnotenia H versus M. Rady a skúsenosti pána Mičurina II sú fundované a pomohli určite minimálne... celý příspěvek >
Třešně - hniloba, 27.6.2019
Višňa Morellenfeuer (dánska odroda) - foto. Hniloba plodov nie je žiadna. Strom dostal tieto postreky: v polovici februára Kuprikol, začiatkom marca Sulka (tieto 2 postreky dostali všetky stromy v záhrade bez výnimky), potom v polovici marca Signum a... celý příspěvek >
Admirál, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Degustácia Admiralu na konci júna (foto 1-3). V pivnici je už nejaký týždeň teplota nad 20°C, na výzore plodov Admiralu sa to samozrejme už trochu prejavilo. Čo sa týka chuti, tuhosti, šťavnatosti a "chruplavosti" dužiny, tak tieto parametre sú stále... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 19.4.2019
Dĺžka skladovateľnosti jabĺk ("shelf-life") je jedným z dôležitých parametrov pri hodnotení zimných odrôd. Sme v druhej polovici apríla a o jablkách ktoré sú v tomto čase v konzumovateľnom stave môžeme hovoriť ako o dlho skladovateľných. Pri... celý příspěvek >
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 30.3.2019 Obsahuje fotku
237.92: Ak je Vašou prioritou mať zimnú odrodu jablone, ktorej plody majú tuhú konzistenciu dužiny, nemúčnatejú a dajú sa dlho skladovať, odporúčam Vám českú odrodu Admiral. Táto odroda je podľa mňa neprekonateľná čo sa týka tzv. "shelf-life" -... celý příspěvek >
Proč vadne a schne levandule?, 9.6.2018 Obsahuje fotku
Levanduľa - u nás v teple sa jej darí (foto). Určite miluje slnko a asi má radšej skôr sucho, ale na druhej strane som nepozoroval, že by jej vlhká pôda prekážala. Pod tou vrstvou kamienkov je priepustná fólia a po výdatnom daždi sa potom vlhkosť... celý příspěvek >
Klematis, 9.6.2018
Clematis na fotke má najmenej 50 rokov (za ním je ázijská hruška). Teda ten vek má jeho podzemná časť. Na jeseň ho vždy zastrihneme tesne nad zemou, na jar vždy takto obrastie plot a zakvitne. Bez ohľadu na počasie a to aká bola zima. IH
Xenia, 9.6.2018
Nojabrskaja - mladý stromček na duli Adams, jún 2018. Táto chuťovo vynikajúca hruška je u mňa jesennou odrodou. Oberám ju väčšinou začiatkom októbra, vydrží do novembra. Ak bude pokračovať tohtoročné počasie v doterajšom trende, tak to oberanie bude... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 9.6.2018 Obsahuje fotku
10-ročná Rubinola na MM106 - stav po prebierke, jún 2018 (foto 3). Na foto 1,2 je Karneval na MM111. IH
Natírání kmenu vápnem, 7.4.2018
Antonovka: Mám to na CD-čkách a tie som niekomu požičal, možno neskôr sa k tomu vrátim. To čo mi utkvelo najviac bolo ako starší obézny Číňan v obleku s kravatou ukazoval dlhokánskou tenkou palicou kde a čo treba strihnúť a malý chudý mladý Číňan... celý příspěvek >
Slivoň do vyšší polohy, 7.4.2018
To sú už dosť tvrdé podmienky pre pestovanie, ale skúsiť to môžete. Určite sa treba vyhnúť neskoro dozrievajúcim odrodám sliviek. Z tých skorých sú chuťovo výborné napr. HANITA a KATINKA, ale ako sa im bude dariť v takej n.m.výške, to netuším. Ako... celý příspěvek >
Strih na št.vřeteno, 6.4.2018
Krásny stromček na klasickú korunu. Ak chcete štíhle vreteno, mali ste na to myslieť skôr. Hlavne si vybrať stromček na dulovom podpníku a nie na semenáči. A tiež s úplne iným obrastom. Samozrejme, dá sa tie konáriky odfiknúť a následne sa trápiť s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika