Příspěvky uživatele - 26.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Gabrovská se Bulharům povedla, 13.9.2017
Na Gabrovské letos zbylo jen pár plodů (obaleč, opylení, mrazík?, šarka?), chuť mě zatím nijak nenadchla (podobně jako třeba u Presenty) - chuťově "průměrná" švestka. Uvidí se v dalších letech při snad vyšších sklizních.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 10.9.2017
"Možná by dala odpověď, zda Bystrická, Hamanova, Zimmerova, možná i Tuleu gras a další jsou opravdu jiné odrůdy (kříženci) nebo jen varianty původní švestky". Když jsem někdy před týdnem sklízel plody přiroubované Tuleu Gras, tak zavládlo... celý příspěvek >
Cresthaven dozrává, 10.9.2017
Je to možné. Na druhou stranu slivoně na St. Jul. rostou dobře i mladá broskvoň Luna na téže podnoži. Docela dobře se tu osvědčuje podnož marunke u Benedicte. Broskve tu mám, z ovocných druhů, jen jako doplněk.
Cresthaven dozrává, 9.9.2017
Není to jen letos, ale už od doby, kdy začal CH plodit. I Žlutý špendlík má menší plody na St. Jul.. Na broskvoňovém semenáči tu mám jen Flamingo, a to doslova živoří. Zmiňované CH na semenáčích byly z jiných lokalit.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 9.9.2017 Obsahuje fotku
Letos ten plnič úrody totálně selhal - 8 stromů = cca 60 plodů. Ta místní, stejná, co se nachází všude tady v okolí na okrajích polí, na mezích, rozmnožující se samovolně vegetativně, je trochu jiná než klasická Domácí, i když člověk cítí, že k ní má... celý příspěvek >
Cresthaven dozrává, 9.9.2017 Obsahuje fotku
Bylo to nárazové, ale delší sucho tu bylo. S vodou na zalévání je tu v suchém období problém - voda tu není zavedena, jedinou tak získávám průsakem vody ve svahu jednoduchou drenáží do menší jímky, což nestačí. Zdá se mi, že vody je méně než před pár... celý příspěvek >
Cresthaven dozrává, 8.9.2017
Poloha: nadmořská výška CH cca 237 m, severní svah, půda jílovitá (spíše čistý jíl), bez závlahy (i když letos jsem stromek asi 3× zalil 5l vody).
Cresthaven dozrává, 7.9.2017
Pane Miloši, plody Cresthavenu, které jsem měl možnost v posledních letech ochutnat (byly ze tří zdrojů - všechny na broskvoňových podnožích (B-VA...)), byly velké, vyrovnané. Já jsem očkoval Cresthaven na St. Jul. A a zatím každý rok jsou plody dost... celý příspěvek >
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 2.9.2017
Já jsem nepsal, pane Petře, že preferuju jinou odrůdu - jenom mi chutná stejně víc odrůd - bez pořadí . A Hanita je mezi nimi.
Kráľovná Viktoria, 1.9.2017
JG: Nemáte fotku těch Vašich plodů? Omylem jsem dostal rouby "něčeho", co měl být Opál a objevily se plody podobné Viktorii, ale také už jsou tak 2-3 týdny sklizené, čili Viktorie to asi nebude. Naproti tomu jsem zřejmě Viktorii kdysi objevil v... celý příspěvek >
Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk, 4.2.2017
Píšete, že už odrůdu máte koupenou, ale přijde Vám v březnu. Zkuste dotaz na prodejce, zda-li by ještě byla možná případná výměna za "vhodnější" odrůdu. Za zeptání nic nedáte.
KuP 323, 4.2.2017
Z křížení Rubín x Vanda pochází mj. i "žlutý bratr" Topazu Goldstar.
Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk, 3.2.2017
Jojo nemám, ale co jsem vloni (nebo předloni) koupil pár plodů z nedalekých sadů, tak byly překvapivě poměrně chutné.
Mráz - hodina pravdy, 1.2.2017
Každý (ne)řez je správný, když si ho vhodně zdůvodníte a obhájíte .
Jablko - plíseň?, 1.2.2017
Plíseň v jádřinci je spojena s některými odrůdami, tzn. u některých odrůd je její výskyt častější, ale bývá to někdy také způsobeno nevhodnými podmínkami skladování a některými agrotechnickými zásahy během vegetace. V minulých dnech jsem otestoval... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika