Příspěvky uživatele - 162.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení odrůdy z Mac Intoshe, 23.10.2019
Pokud je pan Petr opravdu z Pardubic, tak bych měl zájem o roub McIntoshe. Tyto odrůdy jsou moje nejoblíbenější jablka a nynější teplejší léta jim jen prospívají. Loni jsem ještě koupil stromek Cortland, který by měl být ještě chutnější, už loni na... celý příspěvek >
Beforest, 26.9.2019
Letos první úroda Beforestu z přeroubovaného rubínu a jsem maximálně spokojený. Pro mě zatím nejchutnější podzimní jablko. Chorobami ani rzivostí u mě netrpí.Vzhled není moc lákavý, chuť to ovšem plně vynahradí. Zajímavé je, že ve stádiu 10cm plůdků... celý příspěvek >
Mc intosh, 30.1.2019
Protože se mění klima a v celkově méně prší hlavně v létě, tudíž i odrůdy náchylné na strupovitost jsou touto chorobou daleko méně zasaženy. Jablka 2018 mám extrémně sladká a i réva začíná v pohodě dozrávat do přívlastků a to jsem 300m.n.m. Prostě se... celý příspěvek >
Určení odrůd z Holovous, 7.9.2018 Obsahuje fotku
třetí
Určení odrůd z Holovous, 7.9.2018 Obsahuje fotku
druhý
Určení odrůd z Holovous, 7.9.2018 Obsahuje fotku
Zdravím, pomůže někdo určit tyto odrůdy? Jsou to pravděpodobně rouby objednané z Všuo Holovousy. První je asi Dublet, druhý má suchou slupku a křehkou, křupavou dužninu, ze které cítím snad chuť James grieve (pokud se nepletu). Třetí odrůdu nevím.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 15.5.2018
Jaký z dostupných přípravků použít proti 1. generaci obaleče? Calypso se už asi nedá koupit. S Mospilanem nemám nejlepší zkušenosti a Reldan 22 hrozně páchne. Na zahradě mám včely, tak asi ne nějakou neselektivní chemii. Viděl jsem Integro,... celý příspěvek >
Podnože do mělkých půd, 12.10.2017
Asi se tu to už řešilo, ale zeptám se. Mám na zahradě relativně kvalitní jílovitohlinitou půdu, ale malou vrstvu. cca 35cm, potom začíná dost tvrdá opuka. Po vykopání několika stromů jsem zjistil, že kořeny dolů do opuky většinou neprorazí a jdou po... celý příspěvek >
Potkan nebo hryzec?, 11.9.2017
Zjistil jsem, že pod betonovými dlaždicemi mám asi ještě krtka. Dělá to nory s kopečkem hlíny, tak to asi potkan nebude. Musí to žít jenom podzemí, protože všechny nory jsou uzavřené. Pravidelně kopečky rozrušuju a do nor pouštím vodu. Po... celý příspěvek >
Potkan nebo hryzec?, 7.9.2017
Problém je, že sice udržuji na zahradě pořádek, ale na všechno nemám čas a sem tam se něco, co je může lákat objeví. Problémem bude ten vyvýšený záhon - v něm mají určitě nejvíce prostoru. Základnu mají ale pod betonovými dlaždicemi zahradního domku... celý příspěvek >
Potkan nebo hryzec?, 7.9.2017
Já právě nevím, jestli to je opravdu hryzec. Nory to dělá o průměru cca 6cm s malou kupičkou zeminy. Ty ale můžou být od krtka. Potom se jednou za čas, vždy ve stejném směru, objeví povrchovější nora jakoby tunel, který je z poloviny vyvýšený nad... celý příspěvek >
Potkan nebo hryzec?, 1.9.2017
Již několik let mám problém. Nějaká hlodavec dělá nory v záhonech a v trávě. Zdá se že nejvíce ve vyvýšeném záhonu a v kompostu. Určitě tam bude i krtek, viděl jsem ho na vl. oči, ale letos na jaře mi před očima něco vtáhlo do země pár minut... celý příspěvek >
Je toto Wealthy?, 28.8.2017
Je to opravdu malináč? Holovouský malináč má mít na většině plodů svalec, což toto jablko nemá. Hornokrajský malináč má být ojíněný - něco jako spartan nebo florina a má mít líčko spíše rozmyté. U Wealthy jsem četl, že může být také dužnina... celý příspěvek >
Zesílení růstu stromků na M26, 20.4.2017
Díky za rady. Má lokalita má 290m.n.m těžší hlinitá půda s neutrální reakcí na opukovém podloží. Jámy pro stromky jsem kopal pořádné, pro M26 to asi nebylo ani potřeba. Do jam jsem dával dobrou hlínu s kompostem i umělá hnojiva. Letos v březnu jsem... celý příspěvek >
Zesílení růstu stromků na M26, 19.4.2017
Zdravím, mám asi roky několik jabloní na M26. Jelikož mám větší zahradu, tak si můžu dovolit pěstovat i větší tvary třeba polokmeny. Mám triploidní oriony na M26 a po 4 letech stále moc nerostou, přitom podmínky mají dobré. Jde nějak zesílit růst?... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika