Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 16.9.2019
Dotyčnou Vilmu jsem nikdy nepřisvětloval (nepočítám-li světlo v místnosti do 16 hodin) a chemicky neošetřoval. Je umístěna daleko od patogenů a síť v (Z) okně ji znemožňuje kontakt s jakýmkoliv hmyzem. Mírně ji přihnojuji a zalévám. Víkend vydrží bez... celý příspěvek >
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 15.9.2019
Pomáhal mi silný systémový insekticid na list a vápnění všech kmenů až k zemi 2x ročně. Dotykové přípravky asi nepomohou.
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 15.9.2019 Obsahuje fotku
V loňském roce se vám dařilo mnohem víc. My zahrádkáři máme raději samé pozitivní zprávy a naději pro sebe. Skutečně to nemusí být vždy jen o efektivnosti, ačkoliv to se čte nejlépe. Já oceňuji např. vaše hodnotné shrnutí poznatků z 30.4.2018.... celý příspěvek >
Bábiny zuby, 15.9.2019 Obsahuje fotku
Celé léto tu bylo velmi teplo a sucho. Posledních 7 týdnů nepršelo a poslední měsíc není v noci ani rosa. Trávy i mnohé plevely hynou, ale kotvičník stále přirůstá a nasazuje nové květy a plody. Nerad bych ho sklízel vlhký po dešti a tak jsem dnes... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 14.9.2019 Obsahuje fotku
Takhle vypadá letošní pěstitelská koncovka na Balkáně. Na venkovském tržišti nesmí chybět kromě sezónní zeleniny a ovoce alespoň 10 druhů hroznů. Ne každý má svůj vinohrad a na demižón vína není třeba celý rok běhat s motykou a postřikovačem. Větší... celý příspěvek >
Ponravy v kompostu, 14.9.2019 Obsahuje fotku
Uvnitř kokonu se larva promění v kuklu a následně v dospělce Asi jste to u žádného hmyzu nikdy neviděl. Já bydlím převážně na zahradě, takže se s tím setkávám u různého hmyzu. Proměnění v kuklu se stane tak, že "pre-pupa" po prasknutí svleče... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019 Obsahuje fotku
Hezky a kultivovaně jste to (Petře) shrnul. Některé z informací skutečně platí, ale jen za určitých podmínek. Např. uhličitany se rozkládají na oxidy i při relativně nižších teplotách, pokud vysoký "parciální tlak CO2" v topeništi neposune rovnováhu... celý příspěvek >
Ma vliv sutina a stavebný odpad na záhradu?, 14.9.2019
Představte si, že máte na zahradě pod ornicí jíl. Když ho vyjmete, uděláte z něj cihlu a vypálíte ji, aby měla menší rozpustnost (nebo loužitelnost), budete řešit vliv té cihly nebo raději toho jílu? U cihly z cizího jílu samozřejmě nevíte, jaká... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Nerad zasahuji do příliš odborné debaty. Četl jsem něco podobného o mléku v kávě. Úplně všemu proto nevěřte. Popel je tvořen hlavně oxidem vápenatým... Udělejte si např. malý pukus: čerstvý popel nechte vychladnout a nalijte do něj trochu... celý příspěvek >
Popel a PK hnojiva, 14.9.2019
Pokud nemáte "zasádrovaný" pozemek, vůbec bych to neřešil. Rozumné množství síranu vápenatého se v půdě ztratí a časem využije. Síran vápenatý je zdrojem síry i vápníku. Určitě bych ho proto ze superfosfátu neseparoval. Jeho rozpustnost je sice nízká... celý příspěvek >
Ponravy v kompostu, 13.9.2019 Obsahuje fotku
Vykrmená larva se napřed obalí - vytvoří kokon. V kokonu se svleče a stane se z ní kukla. Až pak z kukly vyleze imágo (brouk).
Ponravy v kompostu, 13.9.2019
Foto 2 je už kukla. Larvy zlatohlávků se prý poznají od jiných brouků nejlépe podle pohybu. Plazí se v substrátu na zádech (s nohami nahoře).
Popel a PK hnojiva, 13.9.2019
Není jasné v jakém poměru to budete mísit. Rizika toho mixu jsou tato. Popelem asi výrazně zvýšíte pH směsi, takže dostanete ze superfosfátu téměř nerozpustný fosforečnan vápenatý. Druhá věc je, že si síranem draselným a vápníkem z popela vytvoříte... celý příspěvek >
Co po Cresthaven?, 8.9.2019
Díval jsem se v nabídkách některých bulharských školek. Nabízejí stromky О’Henry asi za 4 leva (cca 2 EUR), někdy 5. Ovšem poštovné (pokud to zasílají) by bylo daleko vyšší. Stejně by bylo dobré ještě měsíc počkat. Pokud se chcete podívat,... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem vhodné odrůdy meruňky do strmějšího jižního svahu, 8.9.2019 Obsahuje fotku
Děláte si zbytečné starosti. Pokud jste již neobsadil všechna místa, nejpozději asi kvete Veharda a Vesprima. Já bych klidně risknul i jednu náročnější odrůdu (VP). Doba květu je úměrná teplotám. Při nízkých teplotách je dlouhá. Jižní svah krytý od... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika