Příspěvky uživatele - 205.204

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nakup Calypso 480 SC, 26.3.2018
Radovan, ak máte problém s opeľovačmi, skúste sa zamerať na podporu samotárskych včiel. Ich veľkou výhodou je, narozdiel od včely medonosnej, že vzhľadom na absenciu zásob z predchádzajceho roka sú nútené navštevovať kvety prakticky za každých... celý příspěvek >
Nakup Calypso 480 SC, 22.3.2018
Nemám dojem, že by odporúčania v podobných časopisoch boli robené na základe kritéria škodlivosti k necieľovým organizmom. Skôr ide o to, nakoľko je daný prípravok účinný proti cieľovým organizmom a či je povolený.  Stále sa tu bavíme o tom,... celý příspěvek >
Nakup Calypso 480 SC, 21.3.2018
Bojový plyn to podľa definície síce nie je, ale celá táto skupina neonikotinoidov má najväčší podiel na kolapsoch včelstiev z posledných rokov. Na druhú stranu, kým nebudú zakázané plošne, najmä v repke, tak sa nič nezmení. Trnavsko 145 mnm
Podnož pro meruňku, 19.3.2018
Montclar je selekcia broskyňového semenáča, takže aj keď sa píše, že znáša aj vyššie hodnoty PH, volil by som ju bez obáv len do pôd vhodných pre broskyňové podpníky = ľahké, priepustné pôdy v teplej oblasti. Vraj na západe sa na Montclar vo veľkom... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 11.3.2018
By ma zaujimalo, preco je taky rozdiel pre broskyne a vinic (4%) a ostatne ovocne stromy (1%). Nezda sa mi, ze by broskyne boli nejako menej citlive nez napr. slivky ci jablone (oproti mahuliam mozno ano). Najprv mi napadlo, ze to nie je o... celý příspěvek >
Podpnik St.Julien pre Broskyne, 6.3.2018
Nie je to jediná dobrá voľba. V teplej oblasti je do ťažkej pôdy s vysokým obsahom vápna minimálne rovnako dobrá aj broskyňomandľa GF677 a univerzálne je podobne vhodný aj slivkový podpník adesoto. Ale áno, so st. Julien budete zrejme spokojný, teda... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 5.3.2018
Jinak si ovšem myslím, že nároky na polohu a půdu nejsou dány podnoží nýbrž naštěpovaným ovocným druhem. Toto mi príde ako vcelku odvážne tvrdenie. Uznávam, že nároky na polohu sa podpníkom veľmi ovplyvniť nedajú. Ale nároky na pôdu podľa mňa... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 5.3.2018
Lebo je to extrémne slabo rastúci podpník s plytou koreňovou sústavou. Vhodný do veľkovýroby, aby čo najrýchlejšie nastúpila plná plodnosť, nebolo treba rebríky a kde majú perfektne podchytenú výživu/hnojenie, chemickú ochranu a rez. V domácich... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 4.3.2018
Na JZ Slovensku bude termín postreku asi cez víkend. Suma teplôt je tento rok kvôli teplému januáru len veľmi orientačný ukazovateľ. Pred príchodom v súčasnosti končiaceho mrazového obdobia už boli broskyne u nás rozbehnuté k pučaniu, na niektorých... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 4.3.2018
Vzhľadom na 400mnm a minimálne riziko sucha, by som odporučil slivkové podpníky. Ak chcete stredne veľký/menší strom zvoľte St.Julien (citlivejší na prísušky), ak môže byť väčší, tak myrobalán. Vyhýbajte sa Wavitu a pod. Ešte k tomu Montclar-u z... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 4.3.2018
Uvedené v zásade súhlasí s mojimi skúsenosťami. Až na tú životnosť u ringlóty oproti myrobalánu. Ja mám práveže skúsenosť, že stromy na ringlótových podpníkoch vydržali najkratšie.  Myrobalány mi prakticky neprodukujú výmladky, sú z rôznych... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 14.2.2018
Tak to som rád za nezávislé potvrdenie vlastností. Ja práve vhodné jablká do teplých oblastí hľadám. Na akom podpníku pestujete? Opál má vraj sklony výrazne zdrobnovať plody na silnejšie rastúcich podpníkoch.
IBC kontejner na vodu na zahradě, 30.1.2018
IBC áno, mám ich niekoľko. Všetko použité, ale sú zo zdroja, ktorému plne dôverujem. Slúžili len na jednorázový prevoz enzýmov, takže potravinárska kvalita. Z nejakých chmikálií by som nikdy nebral, aj po akomkoľvek dôkladnom vyčistení té chémia... celý příspěvek >
Sladké alebo kyslé?, 26.1.2018
Pre mňa musí byť jablko v prvom rade chrumkavé, ani trochu múčnaté. Pri obratí zo stromu to nie je problém pri žiadnej odrode, ale skladovaním sa táto vlastnosť zachováva len pri málo odrodách. Preferujem sladšie jablká so slabou kyselinkou. Ideál je... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 9.1.2018
Podľa mňa je to úmysel. Nakúpia len tí, čo sa tomu nerozumejú, nevedia posúdiť, čo za (ne)kvalitu dostali. Ak im stromček uhynie, dajú to za vinu sebe, nebudú sa snažiť reklamovať. Z hľadiska segmentácie trhu výborná taktika. Trnavsko 145 mnm
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika