Příspěvky uživatele - 26.169

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejranější odrůdy meruněk, 17.6.2017 Obsahuje fotku
Obavy z políčku určitě nemám od kohokoliv a ani já rád nekupuju podtržené ovoce v super a hypermarketech. Ale dobrá. Na počátku týdne mne v jednom hyper- zaujaly meruňky "v akci" - už proto, že voněly, což u těchto podtrženek nebývá obvyklé. Dvě... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 17.6.2017
Beton ne, ale travnatý svah - sešup 30 m dolů. Většinou ve svahu ukotvím staré okapy, které toho hodně zachytí (hlavně u jablek).
Nejranější odrůdy meruněk, 16.6.2017 Obsahuje fotku
Tsunami k dnešku. Zkusím je na stromě ještě pár dní nechat, co to udělá.
Puchrovitost 2017, 11.6.2017
"Existují nějaké odrůdy, které jsou rezistentní nebo alespoň méně citlivé na puchrovitost?" To nevím, ale puchrovitost jsem zatím viděl jen na Domácí a na Tuleu Gras.
Skore ceresne unikajuce vrtivke, 9.6.2017
No, plody Kaštánky žádní obři nejsou, ale zase to není jen obalená pecka. Jinak mohu potvrdit její výhody, které jsou popisovány v pomologiích - výborná chuť, plody vydrží na stromě (tedy když si jich nevšimnou opeřenci), za deštivého počasí skoro... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 8.6.2017
Na základě těch fotek trochu odbočím: Kdy, pane Ivane, sklízíte u Vás Julii?
Skore ceresne unikajuce vrtivke, 8.6.2017
Ještě bych zmínil jednu starou, velice dobrou, odolnou srdcovku - Kaštánku.
Mladé žluté listy višně, 31.5.2017
Také bych zvolil druhou možnost. Ty nové letos ještě pěkně narostou. Asi by nebyl ani moc velký problém ty staré picnout už teď.
Švestka kvete, poté žloutnou plůdky, opadají, 31.5.2017
Letos je výskyt neopylených plodů dost vysoký pravděpodobně z důvodu nepříznivého počasí v době květu.
Usychání melounů, 31.5.2017
Rostliny ještě nemají tak mohutný kořenový systém, tak se pravděpodobně snaží omezit výpar vody přes listy zmenšením jejich plochy (svinováním).
Slivoně 2017, 29.5.2017
Ano, Kuprikol na počátku rašení - jestli to je v únoru nebo v březnu záleží na průběhu počasí v daném roce.
Slivoně 2017, 21.5.2017
A jak u vás letos vypadají "Němky"? Tady by Hanita, po loňské malé úrodě, mohla něco dát, Katinka - tam toho bude oproti loňsku méně, Haroma - snad zbyde alespoň pár plodů na ochutnání (tady už násada byla slabá), desetiletá oblíbenkyně Elena se... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 21.5.2017
Proti puchrovitosti jsem kdysi stromy Domácí ošetřoval, ale i bez ošetřování to nebyl nějaký velký problém. Po vysazení dravého roztoče byl dva roky klid od hálčivců, nyní je vše při starém. Letos vůbec se objevují choroby a škůdci, které jsem tu... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 20.5.2017 Obsahuje fotku
Slivoně bohatě zakvetly a vypadalo to, že mají i slušně nasazeno, ale po dnešní revizi je všechno jinak - z nasazených plůdků zůstalo tak 10 %, dost, i přes postřik si bere pilatka a navíc na stromech místní Domácí, sloužící jako plniče úrody, je z... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 16.5.2017
U dvou vřeten jabloní trochu modifikovaný řez na klik praktikuji. Znám pár lidí, kteří jej používají pravidelně - stromky někdy vypadají divně, ale funguje to.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika