Příspěvky uživatele - 115.144

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba hrušně, 1.11.2019
U té vaší zeminy, kde jak říkáte je jen slabá ornice a pod tím navážka, bych si zkontroloval jestli v té navážce nejsou zbytky vápenitých směsí. Tam by kdouloň moc neprosperovala. Semenáč by si na převápněném stanovišti vedl lépe.
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Máme podobné nápady. :) Také jsem před dvěma letama zdvojoval výsadbu. Ne abych testoval podnože, ale abych se pojistil pro případ že opět pořídím závadnou sazenici. Zakoupil jsem dvě hrušně od dvou různých školkařů. Vysadil těsně vedle sebe... A... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 28.10.2019
Paní Vlaďko, zahradu mám na Hané 220 m.n.m. Hruškám se tu klimaticky docela daří, tento rok jsem měl první úrodu Dicolorek (velmi chutné) a Bohemiku (včera otrhané, nehodnotím dokud nejsou v konzumní zralosti). Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že... celý příspěvek >
Myšince v celém kompostu, 8.9.2018
Děkuji moc za perfektní identifikaci.  V kompostu se opravdu vyskytují i typické tučné ponravy a na zahradě se objevují dospělí zlatohlávci.
Myšince v celém kompostu, 7.9.2018
Po rozlomení se víceméně rozpadnou. Na kukly to tedy nevypadá. Já mám hlavně obavu kvůli ročnímu synovi. Ten kompost ho stále láká a je ve věku kdy všechno dává do pusy. Uvažoval jsem, že kompost zlikviduju, ale mám obavu, že se pak myši rozptýlý... celý příspěvek >
Myšince v celém kompostu, 7.9.2018 Obsahuje fotku
V kompostu mám v obrovském množství pravděpodobně myší nebo potkaní trus. Do kompostu nedávám žádné otraviny, ani nepozoruju viditelné stopy po hlodavcích, nicméně trus se stále objevuje. Může mi někdo potvrdit, že se jedná skutečně o hlodavčí... celý příspěvek >
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 18.4.2018 Obsahuje fotku
Já už jsem poučen a nově vysazené stromky automaticky v předjaří stříkám Kumulusem (sírou) a Bioolem.  A i přesto se na listech mladé hrušně (výsadba podzim 2017), menší shluk hálčivce hrušňového objevil. Napadených listů není mnoho, mělo by... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 26.10.2017
Pane Vysloužil, i na to stanoviště se ale ta choroba musela nějak dostat. A například i VŠÚO Holovousy ve své zprávě mapující výskyt Šarky švestek uvedl, že za jejím rozšířením stojí především člověk a nikoliv přirozený přenos v přírodě. Když jsem... celý příspěvek >
Černání okrajů listů, 25.10.2017
Bohužel to nebyl ojedinělý případ. Koupil jsem nyní nový stromek konference. Kořeny byly zabalené v pilinách. Jsa poučen jsem doma kořeny pečlivě prohlédnul a naleznul 3 malinkaté charakteristické bouličky. Zatím byly velikosti čočky, kdybych s nimi... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně do teplých oblastí, 15.10.2017
Krásný pohled na stromek obsypaný lákavými plody. 
Černání okrajů listů, 17.9.2017 Obsahuje fotku
Tak ta moje hrušeň neštastná chřadla i druhým rokem. Dnes jsem ji vykopal a bingo. Původce jejích potíží se ukrýval podzemí. Bakterie způsobující boulovitost kořenů. Patogen se dostane do rostliny přes poranění. Pro mladé stromky je jeho působení... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 25.8.2017
Také se velice rád vždy podívám na fotky pana Hlavatého i všech ostatních. Člověk má možnost srovnávat a případně se i inspirovat. Snaze podělit se s námi o výsledky své práce, tomu tleskám.  Každý hospodaří v odlišných půdních a... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 21.7.2017
Odpověď bude silně ovlivněna podmínkami vaší lokality. Např. u nás se na peckovinách neprojevuje napadení moniliovou spálou, takže já mohu pěstovat zcela bez postřiků višně a sousedé meruňky. Nejlepší by bylo poptat se přímo místních. Také platí,... celý příspěvek >
Angrešt - určení choroby, 25.6.2017
Je to puklice švestková. Pod těmi štítky by teď mohly být nakladeny její vajíčka.
Prebierka plodov, 25.6.2017 Obsahuje fotku
To jste napsal přesně pane Hlavatý. Také jsem si tím prošel. U slivoně Stanley jsem probírku dělat nemusel, protože to za mě zařídila pilatka (stromek byl nestříkaný). Jeden rok jsem ho spíš ze zvědavosti proti pilatce postříkal. Shodou okolností to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika