Příspěvky uživatele - 211.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka napůl uschlá, 14.5.2018
Otázka, jestli má cenu stříkat proti monilia laxa, když hned za rohem číhá šarka, žloutenka a apoplexie...
Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom, 19.4.2017
Muselo by se to vyzkoušet. Něco podobného doma mám ale nemůžu regulovat výkon ventilátoru, jen topidla.  A s tím mým bych teplý vzduch rychle vyhnal nahoru, obávám se, že bych zahříval jen takový tenký válec skrze korunu. Ideální by bylo, aby... celý příspěvek >
Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom, 19.4.2017
Také stojí za pokus. Koukám že se dá pořídit za 360,- Kolik do toho naskládáte briket, aby to topilo celou noc? Celých 10 kg? (to se tam možná ani nevleze...?)
Mráz, 19.4.2017
Jen vycházím z toho co zde bylo několikrát řečeno - mlžením se údajně vytvoří jakýsi film nebo krusta, nebo jak to nazvat, který brání pronikání mrazu dál. Podle vývojového stádia (plůdek vydrží -0,6 až -1), květy o něco více, tedy nevadí pokud voda... celý příspěvek >
Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom, 19.4.2017
Můžete uvést příklad takového topidla za pár stovek? Já zatím na nic kloudného kromě topného tělěsa od akvárka nenarazil. Chtěl jsem ohřívat vodu, aby byla nějaká akumulační hmota. Žárovka podle mě moc smysl nemá. Na vařič bych se zase bál postavit... celý příspěvek >
Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom, 19.4.2017
Bohužel starý elektrický vařič jsem už dávno vyhodil. Nový nestojí zrovna málo. Proto jsem hledal něco dostupného a napadl mě ten ohřívač do akvárka, zakoupit více kusů pod několik stromů vůbec není likvidační. Pokud někdo starý vařič má, může... celý příspěvek >
Vedro s horucou vodou - ochrana pred mrazom, 19.4.2017
Podobnou myšlenku jsem zmínil ve vlákně o mrazu, tam to ale v záplavě nařků zaniklo. Uvažoval jsem o topítku do akvária 300W za 180,-, pod strom 2 vědra nebo menší bečky, v každé topítko... Účet za elektřinu rozhodně menší než za protimrazové svíce,... celý příspěvek >
Mráz, 19.4.2017
No a to mě právě zajímá - když jsou květy takto obaleny sněhem tak je to vlastně analogie mlžení vodou a jejího vytvoření slabé ledové krusty která chrání květy před lehkým mrazem ne?
Mráz, 19.4.2017
Jenže já nemyslím rozdělávat a udržovat oheň mezi stromy. Žhavé uhlíky v kýblech pod stromem (asi raději přikryté plechem) by měly chvíli vydržet sálat. Chtěl jsem zkusit rozdělat oheň a nakýblovat v 10, ve 2 a v 6 s trochou spánku mezi tím.
Mráz, 19.4.2017
Jen teoretizuji - když teď sněží a je 0 až -1, větve jsou pokryty vrstvičkou sněhu - tak je to vlastně dobře, ne? Teploty pro dnešní noc podobné (-1 v noci). A protože má sněžit celý den, tak by měl sníh teoreticky dnes i zítra něco ochránit. Takže... celý příspěvek >
Mráz, 19.4.2017
Pokud budete tento experiment s vaší studniční vodou dělat, máte možnost jak změřit teplotu v koruně stromu a mimo ni? (nejlépe asi nad ránem kdy bývá největší zima) - jestli to má opravdu nějaký význam. Našel jsem konečně něco cenově dostupného... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika