Příspěvky uživatele - 234.227

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Umytí měděných částí před 2D, 27.10.2020
Ešte aby som podal úplnú informáciu, tak treba dopovedať že síce medená aparatúra je OK, ale z nereze vám narobí hrdzavé rešeto. S pozdravom, Jozef
Kadeřavost broskvoně 2020, 22.2.2020
Predpokladam, ze s tou 5 % sulkou mozem dovtedy dokedy sa neukaze cast zelenych listkov? Dnes som sa uz chystal, ale dost sa rozfukalo, tak skusim asi az v pondelok rano
Asimina Triloba, 18.11.2018 Obsahuje fotku
Mamasiga: Asimina triloba je úplne odlišný ovocný druh než jadroviny a odlišné sú aj jeho rastové charakteristiky. Rastie pomerne pomaly a sama sa tvaruje do podoby symetrického kužeľa (foto 1,2). Rez prakticky nepotrebuje. Z dominujúceho stredníka... celý příspěvek >
Muchovník, 30.5.2018
Muchovník sa tiež pridáva k ponuke čerstvých vitamínov (foto). Zázračne priaznivé počasie urýchlilo jeho dozrievanie oproti minulým rokom. Na fotkách vidno, že aj toto skromné a nenáročné ovocie má isté čaro. IH
Rez jablone, 16.4.2017
Ešte na margo tohto prípadu - pre začínajúcich záhradkárov: Povýsadbový rez je v princípe úplne jednoduchý (foto). Opakovane sa tu ale stretávame s jeho nezvládnutím a následnými chybami v raste stromčeka (ide samozrejme o chybu pestovateľa, nie... celý příspěvek >
Rez jablone, 16.4.2017 Obsahuje fotku
Najprv čo Ste spravili nesprávne: pri reze po vysadení Ste nechali príliš dlhý terminál. Stromček si vytvoril druhé poschodie, ktoré je príliš vysoko a je slabé. Schematicky to máte (zhruba) na foto 1. Takto to samozrejme nemôžete nechať. Takže teraz... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.3.2017
To je v pohode Viktor, ja viem že tie moje stromy nie sú podľa učebnice 😉. V tomto zastávam možno trochu kacírsky názor, a síce že dôležité sú jablká a nie konáre (teda nie výzor stromu, ale úroda). Aby som len nekecal, ako argument pridám... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.3.2017
Bunny, z tej fotky vidno najmä nehostinné prostredie pre stromy... A ani tými hryzcami by som si nebol istý (teda že na ňu zabudli). Ťažko radiť, ja sa v podstate so stromčekmi v takomto stave nestretávam. Môj názor (možno bude mať niekto iný): To... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.3.2017
Rez muchovníka - trochu mimo témy, vlákno by malo byť venované najmä jadrovinám, ale muchovník mnohí z Vás pestujú tiež. Ker muchovníka je na jar prehustený (foto 1), takže cieľom by mal byť prieklest pri ktorom sa odstránia celé zahusťujúce konáre... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 13.3.2017
Coxova reneta po reze - 7-ročný strom, zapestovaný ako štvrťkmeň, napriek podpníku M9. Celková výška asi 3,3m. Rast (pochopiteľne) je slabší, pri reze je snaha udržiavať zhruba pyramidálny tvar koruny a zároveň aj zmladzovať starnúce rodivé drevo.... celý příspěvek >
Slivoně - dutá koruna, 10.2.2017
Asi to bude tým, že nečítate tie správne knihy...😉. V týchto sa o tvarovaní sliviek na dutú korunu píše určite (foto). Je to jedna z možností, ale prirodzenejší tvar pre slivkoviny je pyramidálna koruna so stredníkom. IH
Aurora, Orangered, 10.2.2017 Obsahuje fotku
K tomu veku Aurory ako existujúcej odrody - foto 1. Aurora=Early Blush (v gréckej mytológii Éós -Zornica, ranné zore). Ak odroda vznikla v USA v r.1979, tak 30-ročný strom na Slovensku teoreticky rásť môže, prakticky ale sotva. IH
Harbo, 30.12.2016
Petře, aká je u mňa Hardenpontova budem vedieť tak o 2 roky. Písal som to na vlákne Dicolor 28.12.16 že niektoré odrody som sadil len nedávno a ešte nestihli zarodiť (Abate Fetel, Erika, Mramornaja, Bieloruská...) a k nim patrí aj Hardenpontova. Tú... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 30.12.2016
Pre ing.Fidlu: Bola to určite MV, typické plody i habitus koruny. Je to už asi 15 rokov, takže presne povedať dokedy plody vydržali si už netrúfam. Ale ony vlastne ani nemali šancu sa pokaziť, lebo sme ich vždy stihli zjesť (nebol to veľký strom a... celý příspěvek >
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 15.9.2016
Jonagored na M9? Hm, asi to nebol najlepší nápad... Myslel som si že na tomto podpníku (zákrpok) budú plody veľké a pekne vyfarbené... S tou veľkosťou to vyšlo až príliš - jablká sú nechutne prerastené, nadrozmerné (foto). To ale súvisí aj so sklonom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika