Příspěvky uživatele - 116.145

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obnova trávníku přirozenou cestou s minimem námahy, 22.9.2018
Po předloňských nesmělých pokusech s letním nesekáním trávy na okrasném trávníku za účelem přirozeného vysemenění, jsem letos nechal dozrát klasy na téměř celé ploše. Postup se hodí pro majitelé středně povedených trávníků. Na opečovávaném a... celý příspěvek >
Jak hluboko muze byt travni semeno, 21.9.2018
3 cm je bez problémů, sám dosévám holá místa tak 3-4 cm hluboko, 5 už je dost, ale konkrétně jílek to zvládne.
Tráva u obrubníku, 31.3.2018
První podmínkou je správně založený obrubník v betonovém lůžku, které půdorysně přesahuje obrubník co nejméně. Problém není v tom, že by beton vysával trávě vodu, hlavní problém je ten, že tráva u obrubníku namá hloubku, kam by kořenila a odkud by... celý příspěvek >
Kadeřavost výhonů rajčat, nikdo si neví rady, 28.6.2017
Měl jsem zkadeřené listy rajčat jak z postřiku proti plevelům, tak letos i z vlastního nevyzrálého kompostu. Ve skleníku jsem přes zimu nechal plastovou přepravku s rostlinnýmy zbytky, kravinci a mimo jiné nahnilými rajčty. Z jara rajčata vyklíčila,... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 11.3.2017
Ano, je to takové perpetum mobile, hřeje donekonečna, stačí aby byl mokrý.
Rajčata 2017, 10.3.2017
Nehřeje, je ho tak málo a tak vyzrálý, že žádný teplotní efekt na sazenice nemá. Moje varianta vyvrtaných děr není vyvýšený záhon s nezetlelým materiálem vespod. Jen se rostlinám dobře zapouštějí kořeny do hloubky, kde je v létě vyšší vlhkost.
Rajčata 2017, 10.3.2017
Kumato jsem měl dva roky ze semínek ze zakoupených supermarketových rajčat. Nemají kyselost běžného rajčete, působí tak sladším dojmem, ale chybí jim typická rajčatová chuť (pro někoho výhoda, pro jiného vada), plody jsou odolnější na poškození při... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 10.3.2017
Potvrzuji výhody kolmého sázení. Vyvrtám zemním vrtákem o průměru 15 cm díru hlubokou 35-40 cm a sázím do čistého (nesmíchaného s ornicí) vlastního kompostu. Sázím tak hluboko, že někdy zasazené sazenice jsou celé schované v díře a kompost dosypávám... celý příspěvek >
Zahradní betonový obrubník, 10.9.2016
No ať si to každý dělá jak uzná za vhodné, ale pokud se neřeší dlažba, kde je uhýbání obrubníku velmi nežádoucí, považuji za lepší nepoužívat ani štěrk ani beton, jen zeminu. Sám mám takhle oddělené záhony od trávníku / "obrubníky"-původně výplň... celý příspěvek >
Výměna těsnění olejové vany u sekačky, 30.8.2016
Jedna fotka dvakrát.
Vyrovnání trávníku, 23.8.2016
Je to stejné jako u rekonstrukce domu. Nový dům je levnější, méně pracný a rychleji postavený než rekonstrukce starého pokud má být výsledek srovnatelný.  Klidně to udělejte jak zamýšlíte, taky to tak jde. Sice s tím budete mít víc práce a... celý příspěvek >
Brambory v květináči, 23.8.2016
Zalévat v pytlích a nádobách není problém, ale zalít záhon ano? Pokud z toho záhonu nebere vodu strom, bude spotřeba vody na pěstování v nádobách větší než spotřeba vody na pěstování na záhoně.
Bezin s primesi bio, 8.8.2016
Připojuji se k příspěvku nade mnou, používat starý benzín je téměř zákonitá poukázka na problémy. 98-ička má stabilnější biosložku, ale pořád to není na uchovávání dnešního benzínu v řádu roků, natož namíchaného s olejem. Pokud nespotřebujete za dva... celý příspěvek >
Umělě světlo při zimování, 29.7.2016
Další řešení by bylo zvětšit/dodělat okno/a a police do oken. Levnější než pořizovat světlo a pálit elektřinu bude přebytky balkonovek vyhodit na podzim na kompost a na jaře koupit nové.
Honda GCV 190 - seřízení volnoběhu, 27.7.2016
vyčistit karburátor
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika