Příspěvky uživatele - 168.103

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024
jen nechápu, proč tam dávají jako ilustrační snímek myší ouško jabloně pokryté ochranou z ledu, ale mrazem zcela netknuté, když úplně stačí aktuálně vyfotit venku stav jakékoli květní části ovocného stromu a každá taková fotka bude reálně blíže v... celý příspěvek >
Jablon OPAL, 25.4.2024
ale ve velkoobchodu tuto odrůdu nabízejí
Jablon OPAL, 25.4.2024
Ve Vlkově mají hektary Opálů, které musejí každé jaro ostříhat. To by nešlo je poprosit o pár tlustých roubů? No ale nikdy jsem to nezkusil, třeba nic nedají ze zásady. Nebo přeci jen ano? Pane Františku, máte to asi 85 km daleko.
Jablon OPAL, 25.4.2024
Já jsem si jeden stromek Opálu pořídil v 2017 a pak ještě několik v 2019. To byl taky poslední rok, kdy ho prodali v maloobchodu. Od té doby je ve Fytosu jen ve velkoobchodu, takže třeba asi stovky kusů najednou pro velkopěstitele. Sám jsem ho ještě... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Spálená Černošická švestka, morušovník a květy jabloní.
Roubování, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Letos jsem opět narouboval nějaké jabloně, všechno na podrůstající výmladky podnože M9, které vyrazily minulý rok u kmínků již plodících stromků. Po ujmutí výmladky odstříhnu i s malou částí kořenů od původní podnože a přesadím na jiné místo k... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 25.4.2024 Obsahuje fotku
Letos pokračovalo roubování na pařízek a zapěstování roubů z minulého roku. Walter
Prosím o radu, 23.4.2024
Dobrý den, počkal bych s tím, rostlina sama vyhodnotí nefunkčnost namrzlých listů a listy pak opadnou samy. Bude to ale pár týdnů trvat. Zároveň se začnou na rostlině probouzet tzv. spící očka a z nich postupně narostou nové listy. Opět to bude... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 23.4.2024 Obsahuje fotku
dozrávají první rajčátka.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
jinak mráz úřadoval při zemi i výše.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
Tak to jste na tom o poznání lépe, než já. Asi 2/3 stromků u mě už opadaly okvětní lístky a na zbytku je vidět, že je mráz pořádně přetáhl. Snímky jsou včerejší, po dnešní noci bude poškození ještě větší. Walter
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
v ČB po dnešní noci vymalováno. Jak je vidět na grafu červenou linkou ve 2 metrech nad zemí bylo až -2,4st. V přízemní vrstvě (fialovou) -6,2. Z toho mi vychází asi -4 u jabloňových štíhlých vřeten po odkvětu. Ani zateplení pálením parafínu by... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024
diskuze a dohadování, co je v případě ochrany proti mrazovým škodám na plodech nejvhodnější, je asi zbytečná, když každý má na zahradě nebo v sadu jiné podmínky a také má každý jiné možnosti, jak plochu zateplit. Ve většině případů jde o metodu... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024
Vzhledem k tomu, že dosud moje ovoce nebylo postižené mrazem a na pondělní noc meteorologové tvrdošíjně předpovídají až -3st., budu muset i já zkusit zabojovat a zkusit aspoň něco uchránit. Rozhodování, co chránit, bude těžké. Vinná réva už má na... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024 Obsahuje fotku
V Německu a ve ŠVýcarsku pálí parafín ostošest, pochopitelně když vinice a sady neochrání před mrazem, skončí rok totálně ve ztrátě a nezřídka podnikatelé v tomto oboru zkrachují. Jestli parafín při spalování kouří nebo ne, jak je vidět na snímcích,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika