Příspěvky uživatele - 234.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sira sulka vseliek?, 20.2.2020
Preco sa na broskyne a vinic udava 4- 5% roztok Sulky a na ostane ovocne stromy len 1%? Chcem okrem broskyn postriekat aj hrusku tym 5%. Moze taka koncentracia uskodit jadrovinam?
Kdy výsev rajčat?, 20.2.2020
Na vonkajsie pestovanie a vysadzanie v maji staci vysievat 15 marca na okno
Kumoi, 26.8.2018
Ešte k tej Kumoi - pri jej oberaní som našiel na strome jeden plod odlišného vzhľadu, pravdepodobne mutáciu. Typická Kumoi je na foto 1 - má drsnú, hrdzavú šupku v zrelosti oranžovohnedej farby so svetlejšími lenticelami. Mutácia je na foto 2 - šupka... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.8.2018
Vegetácia vplyvom počasia "predbieha" bežné roky o cca 2-3 týždne. Ale netýka sa to plošne všetkých ovocnín, resp. ich odrôd. V predstihu boli letné jablká aj slivky, z jesenných (teraz skôr neskoro letných) napr.Desert a Gold Bohemia. Ale trebárs... celý příspěvek >
Má smysl zachránit Idared?, 28.7.2018 Obsahuje fotku
V otázke položenej v názve tohto vlákna majú zrejme veľkopestovatelia jasno (viď foto). Priznám sa, že údaj z Poľska (ktoré je svetovou superveľmocou v pestovaní jabĺk) ma prekvapuje, aj keď mi nie je neznámy. Keďže veľkopestovateľom ide v konečnom... celý příspěvek >
Sarka na marhuli?, 28.4.2018
Foto. IH
Meruňka Luizet, 25.12.2017
Jiří FM: Luizet sa zdá byť odrodou vhodnou do podmienok v ČR a SR. Možno niekedy objavujeme už dávno objavené. Zopár informácií o Luizet je na fotkách. Ak sa nemýlim, Luizet je jedným z rodičov rumunskej odrody Sirena. Napriek všetkým informáciám si... celý příspěvek >
Velmi pozdní odrůda jabloně do malé zahrady, 25.12.2017
Míša: Predovšetkým - neskoré dozrievanie neznamená automaticky ochranu pred osami. Tie si rady pochutnajú aj na neskorých odrodách počas slnečných dní dokonca aj v októbri. Preferujú ale červeno sfarbené jablká, žltoplodé odrody si všímajú podstatne... celý příspěvek >
Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?, 15.6.2017 Obsahuje fotku
Levandula je skromná ale vďačná, záhradku skrášli vizuálne, ale aj nádhernou vôňou. Hodí sa ako doplnok pod vyššie kmienkové tvary, napr. ruží (viď foto) alebo cesmíny a pod. Navyše priláka množstvo rôznorodého hmyzu, také motýle ale aj čmeliaky... celý příspěvek >
Založení trávníku v jalové a utužené půdě, 15.6.2017 Obsahuje fotku
Nie som žiadny expert na trávnik, ale zreferujem svoju skúsenosť. V záhrade mám veľa stromov a pred pár rokmi som sa rozhodol že si ten sad zatrávnim. Plocha je cca 250m2. Pôda je kvalitná, ale nie pre trávnik - je hlinitá, s minimálnym obsahom... celý příspěvek >
Poraďte co je to za škůdce - hryzec?, 4.6.2017
Krtonôžka má aj slovenský názov medvedík obyčajný (možno podľa hnedej farby a "ochlpenia"). U nás tento fascinujúci, ale obávaný hmyz voláme šťúr. V zeleninovej záhradke dokáže byť pohromou. Tie 4-centimetrové chodbičky ale samozrejme medvedík... celý příspěvek >
Strepet, 19.2.2017
Je táto odroda samoopelivá? Mala by byť vhodná na sušenie.
Sabinovská, 10.12.2016
Zatím mi ještě pořádně nezarodila, až po pěti letech, asi 10 výborných meruňek. Jirko tak to je dosť málo tých 10 meruněk za 5 rokov, na akej podnoži ju máte? Ako ste spokojný s plodnosťou a odolnosťou na choroby u Barbory? Dozrieva Barbora... celý příspěvek >
Elena, 15.11.2016
Elena je vhodná na pálenie aj na lekvár-povidla.Je odolná na moníliovú hnilobu plodov a je veľmi úrodná.Mne v 310 m.n.m. dozrieva zhruba 20.9.Nehodí sa do vysokých polôh.    Jano
Odolná pološvestka Tophit, 8.11.2016
...a tiež obvykle neskôr opadajú listy z mladých výhonkov, teda z tých ktoré sú menej vyzreté (na Heliodore mám listy na jednoročných výhonkoch bežne ešte koncom decembra-začiatkom januára). IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika