Příspěvky uživatele - 215.190

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moučnatost jabloní, 4.12.2017
Přeji pěkný den. V předcházejících příspěvcích bylo mnoho správných podnětů. Takže jen krátce. Odrůdy Blaník ani Lipno rozhodně nejsou odrůdy, vhodné pro dlouhodobé skladování. To, že v pomologiích jsou uváděny jako zimní, to je často zavádějící.... celý příspěvek >
Shalimar, 19.2.2017
Miloš Vysloužil se ptal na srovnání odrůd Shalimar, Meteor, Melrose.Všechny odrůdy potřebují dlouhou vegetaci, tudíš teplé podmínky.V 330 metrech na severu Moravy se mi jeví nejméně nářočné Melrose. Dozrává každoročně, chuť je velmi dobrá,... celý příspěvek >
Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk, 8.2.2017
Pokusím se také něčím přispět do diskuse. Především hlavně pánové, ne všichni pěstitelé, a zejména ženského pohlaví, hodnotí modré peckoviny podle cukernmatosti a jestli se to dá vypálit. U mne sice Jojo neobstojí, ale má velké, pěkné plody. Někdo to... celý příspěvek >
Opál, 8.2.2017
Všichni jsme Opál vychválili. Ale pozor na jeho vysazování do vyšších poloh. Ne každý rok je tak teplý jako byly 2015 a 2016. Pokud bude chladno, ve vyšších polohách budete zklamani. mopál potřebuje teplo a delší vegetaci. Miroslav Přasličák
Hořice 2017, 3.2.2017
Pánové. Již několik let se zůčastňuji degustací jak v Lysicích / Drnovicích /, tak v Hořicích. Rozhodně obě degustace jsou na vysoké profesionální úrovni. V Lysicích nemají k dispozici dostatečně velký sál, takže nemohou pozvat každého. Stejně i když... celý příspěvek >
Jonagold Marnika, 3.2.2017
Všechny mutace Jonagoldu jsou dost náročné na ochranu. Kdo je zarytý nestříkač, ať je nepěstuje. Mně se více než Marnica líbí mutace Jonagoldu Red Jonaprince. Ještě lépe vybarvuje. Chuť je výborná, ale tak do konce roku. Potom již v normálním sklepě... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 3.2.2017
Vcelku souhlasím s uvedenými zimními odrůdami, které by nahradily Idared. A to včetně Pinovy, resp. vybarvěnější mutace Eveliny. Ale zatím se mi zdá, že Pinova či Evelina spíše potřebuje o krapet silnější podnož, než je M9. Stromek mi moc neroste. A... celý příspěvek >
Opál, 3.2.2017
Asi nejvíce bych se shodoval s hodnocením Petra z Pardubic. V roce 2016 byl i u mne opál špičkový. A to jak v chuti, tak vyjímečně i ve velikosti. Jinak většinou u mne bývá drobný a vždycky jsem si říkal, co na této odrůdě kdo vidí. Navíc je to první... celý příspěvek >
Tango, 3.2.2017
Pane Petře z Pardubic. Máte s Tangem absolutní pravdu. Mám štěstí, že šlechtitel Jarda Matejsek je můj kamarát, takže Tango jsem od něj získal na vyzkoušení asi před 8 lety. Jedná se o velmi plodnou odrůdu. Je třeba dělat probírku, jinak má tendenci... celý příspěvek >
Kanzi, 3.2.2017
Chuť se velice těžko popisuje. Admirál je sladké, aromatické jablko s příjemnou jemnou kyselinkou. Velkou předností je jeho pevná, chruplavá dužnina.  Jablka jsou velmi šťavnatá, voní. Ačkoliv chuť je individální,  každámu chutná něco... celý příspěvek >
Mráz - hodina pravdy, 2.2.2017
Řez v ovocnářství je náročná discilpína a nikdo se to nenaučí za rok, ba ani za dva. Je pravda, že každý má trochu jiný přístup k řezu, ale musí si to umět zdůvodnit. Vřele doporučuji si koupit nějakou odbornou publikaci. Člověk se k ní vždy vrací.... celý příspěvek >
Kanzi, 1.2.2017
Odrůda Kanzi je klubová odrůda školky Nikolaj v Belgii. Jde o křížení Gala x Breuburn. Plody střední velikosti. Chuť výborná,  jedná se o moderní odrůdu s velice pevnou, chruplavou dužninou s dlouhou dobou skladovatelnosti. Vydrží mi do května.... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 31.1.2017
Tak pánové, konečně velmi pěkná diskuse na ovocnářské téma, že si neodpustím po delším čase do ni vstoupit. Diskuse bez vulgárnosti, emocí, často s profesionální argumentaci a osobní znalostí jednotlivých odrůd. Pěstovat staré či nové odrůdy? Kdo má... celý příspěvek >
Množení milion bells výsevem, 10.1.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den "jablíčko"Já pěstuji už 5 let milionky z vlastních semen, je to sice náročné na čas a nervy, ale vyplatí se! Dám je v lednu-únoru na substrat pod sklo a rosim.Asi po 2-3 týdnech se objevují minirostlinky a pak nezbývá než čekat až jsou... celý příspěvek >
Speciální roubovací nůž/přípravek/kleště k roubování na kozí nožku, 24.11.2012
U nas jsem to nenasel, ale v zahranici ano.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika