Příspěvky uživatele - 86.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nepěkné květy broskvoně, 16.4.2018
Máte broskvoň se zvonkovitým typem květu. Růžovitý typ je sice na pohled hezčí, ale je také méně odolný vůčí jarním mrazům.
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 15.4.2018
včerejší kontrola kioto 4-leté komplet celé vymrzlo, všechny pupeny se drolí, začínájí se již rozvíjet první listy, Zvláštní, u nás pravě Kioto přežilo zimu nejlépe a kvete/rozkvete valná většina květů. Rozhodně je na tom lépe než VP a Bergeron.... celý příspěvek >
Frostina, 14.4.2018
Já můžu přidat zkušenost s meruňkou s trochu podobným názvem - FRISSON. Ta dopadla po zimě velmi dobře a pupeny se jí nesypou vůbec, na rozdíl od Tsunami, což je naprostá katastrofa, a dále značně,,vysypaných" VP, Velity a dokonce i Bergeronu. Taktéž... celý příspěvek >
Meruňkotřešeň Aprikyra, 11.4.2018
Zdravím, osobní zkušenost s Aprikyrou nemám, ale co jsem se dočetl na německých diskuzních forech, tak aprikyra prý nestojí za nic, prý je to mdlé. Na tom samém foru ale chválili jiného křížence - Aprisali, ten je prý chutný a aromatický. Doufám, že... celý příspěvek >
Keřová višeň, 17.3.2018
Můžu přidat své skromné zkušenosti s odrůdami Crimson passion, Juliet a Romeo za 4 roky pěstování. Tyhle višně jsou šíleně náchylné na moniliovou spálu, takže bez jarního postřiku to nelze pěstovat. Plody jsem zatím právě kvůli monilii v květu (a... celý příspěvek >
Mandloň na podnoži BSB, 6.11.2017
Děkuji za reakce. St. Julien k dispozici nemám, ale přímo do broskvoně na myrobalánu bych to také mohl případně zkusit.
Mandloň na podnoži BSB, 6.11.2017
Dobrýden, chtěl bych se zeptat, jestli je možné naštěpovat mandloň na myrobalán. Broskvoň jsem zkusil a v mých půdních/klimatických podmínkách se jí na něm daří dobře a slušně plodí. Nevím ale, jak to má s kompatibilitou myrobalán a mandloň...... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 10.9.2017
U nás z jabloní budou akorát Jonathany a půl košíku James Grieve (oba přes dvacet let staré stromy). Nová výsadba - Sirius, Topaz, Admiral a překvapivě i Angold zmrzla v květu. O meruňkách a broskvích škoda mluvit. Na staré renklodě pět červivých a... celý příspěvek >
Mráz, 8.5.2017
U nás situace stejná, akorát, že máme alespoň kamčatky. S jarním počasím poseldních let se pomalu stává ovocninou č.1, neb vydrží téměř vše. Aronie a rakytník jsou další dvě volby, u nich si ale člověk moc nepochutná...
Špendlík, mirabelka či mirabolán?, 16.4.2017
Dovolím si nesouhlasit - na spoustě míst, jako i u nás, jsou tyto křoviny kombinací starých podnoží po odumření naroubované části + jejich semenáčů, často s velmi odlišnými vlastnostmi od původních matečnic.
A co vaše višně?, 14.4.2017
"Kolik třešní, tolik višní" Letos by to platit nemuselo - alespoń u nás višně ještě nekvetou a zdá se, že by mohly tomu "hnusu" příští týden uniknout...
Okrasná mini mandarinka, 3.3.2017
Obávám se, že už je příliš pozdě... každopádně otrhejte veškeré plody, je jich tam strašně moc na tak malou rostlinu a pravděpodobně to společně s nedostatkem světla přes zimu a tipuji i přelitím (a následné hnilobě kořenů) vedlo k současnému stavu.... celý příspěvek >
Zachází mi kokos, 23.1.2017
Samozřejmě, že vyšší vzdušná vlhkost bude benefitem, stejně tak jako případné přisvětlování během zimy. Já osobně mám přes 4 roky starou kokosku, kterou jsem si vyklíčil a žádný "čáry" s vlhkostí či přisvětlování jsem jí nikdy nedělal - "pouze" má... celý příspěvek >
Zachází mi kokos, 23.1.2017
Můžu vám jedině doporučit vypěstovat sik okosovník z koupeného ořechu. Takové rostlinky jsou pak na bytové podmínky zvyklé a u jižního okna pěstovat jdou, aniž by se musela udržovat nějáká šílená vzdušná vlhkost. Tyhle kupované jsou pouze "past" na... celý příspěvek >
Dýně a spol. - hodnocení 2016, 17.10.2016
Zdravím všechny nadšence do dýní. Letos jsem poprvé místo melounů, se kterými v mých 450 m.n.m mám dost rozporuplné výsledky, zkusil vysadit dýně. Vybral jsem si odrůdy Lunga di Napoli, acorn Thelma Sanders a dýni Ibiza. Lunga udělala tři velmi velké... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika