Příspěvky uživatele - 104.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Probírka i u angreštu?, 19.5.2018
Vela plodov moze byt ten problem. Nemoze potom ist do sily, nerastie.
Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů, 13.5.2018
Lebo napriklad pri natreti priamo na kmen u mladych stromov ich to moze uplne zlikvidovat - najma broskyne a marhule. No a je znacne jednoduchsie staru pasku, na ktorej su nalepene muchy, mravce, vosky, strhnut a nalepit novu, nez sa snazit odstranit... celý příspěvek >
Postřik na pilatku, 22.4.2018
Dnes rano som proti piliarke na slivkach pouzil spintor v koncentracii 6ml/10l. Mal som pripravene aj piliny Quassia amara, no mal som obavy, ze uz je pre dobry ucinok trochu neskoro. Quassia amara je ucinna len asi 4 dni, pri vhodnom nacasovnani to... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 7.4.2018
Potvrdzujem, že kvetné puky na Orangered a Bergarouge sú prakticky nepoškodené, práve začínajú kvitnúť. Na minulý rok na jar sadenej Tsunami zostalo do 10 kvetných pukov, čo mi absolútne nevadí, aj tak by som viac nenechal. Uvidíme ako to bude v... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 10.3.2018
Ja to vidím tak: Sulka - potrebuje pre dostatočnú účinnosť teplejšie počasie ako meď, ale ak sa použije neskoro a už sú na pupeňoch zelené špičky, môže ich popáliť. Možem sa samozrejme mýliť v úsudku. Meď mi príde taká blbuvzdornejšia, trochu... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 4.3.2018
U mňa v 3-ťom roku zakvitli prvýkrát skutočne bohato. Ale nejaké kvety boli už aj v 2. a niečo aj v 1.roku. Poriadna úroda ale vďaka jarným mrazom ešte nebola, tento rok sa to snáď konečne podarí, mám kvetné puky v zóne >3m od... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 3.3.2018
No nezhodneme :-) (Nič v zlom, verím, že Vy, p. Hlavatý to vezmete s nadhľadom). Ja z princípu uvedené organické fungicídy nepoužívam. Narozdiel od moníliovej spály totiž aj prípadné slabé poškodenie kučeravitosťou (niekoľko desiatok kučeravitých... celý příspěvek >
Řez mandloně, 3.3.2018
Habitus vyzerá slušne, podporoval by som naďalej ten vretenovitý tvar. Že plody opadajú je dosť možno spôsobené neopelením - ak máte oba stromy rovnakej odrody, tak sa plodov nedočkáte. Výnimkou by mohli byť len odrody istým podielom samoopelenia ako... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 3.3.2018
Slivkové podpníky predlžujú životnosť stromu marhule, ale to platí najmä pre prípady, keď sa výsadba realizuje v nevhodných podmienkach - ťažká pôda alebo vysoká hladina spodnej vody alebo chladná / vlhkejšia klimatická oblasť. Avšak na hlbokých... celý příspěvek >
Sladké alebo kyslé?, 28.1.2018
Ja by som to trochu korigoval. Mrazová redukcia škodcov sa týka skôr iných druhov hmyzu, napríklad vošiek, ktoré myslím prezimujú vo forme vajíčok priamo na stromoch, vystavené nepriazni počasia. Sršeň či osa prezimujú podobne ako čmeliak vo vhodnom... celý příspěvek >
Sladké alebo kyslé?, 27.1.2018
Mám ho zasadený, prvý rok som plody nenechal, lebo ten stromček nevyzeral zrovna vitálne (už nikdy viac eshop Kohaplant). Uvidím, čo prinesie táto sezóna, 1-2 plody možno ponechám. Osobne ale viac nádejí vkladám do Opálu (menej bujný rast, bez sklonu... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 16.12.2017
Ja glyfosat nepouzivam zo zasady. Pretoze je to svinstvo a nie je nutne ho pouzivat. Okrem pupenca sa kazda trvaca burina da s vysokou uspesnostou mechanicky zlikvidovat pocas 1 sezony. Aj pupenec sa da, len to trva niekedy aj 3 roky. Avsak je... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 2.12.2017
Tiez mam podobny nazor na letne aj jesenne jablka. Nikomu ho nevnucujem, ale prax v mojich podmienkach ukazala, ze o letne jablka je pri sucasnej ponuke marhul, broskyn, sliviek, drobneho ovocia ci hrozna nulovy zaujem. Druhym dovodom je, ze letne... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 19.11.2017
Dakujem za recenziu, p. Hlavatý. Mohli by Ste prosím ešte napísať, či je chuť sladšia alebo kyslejšia? Ďakujem.
Beni Shogun, 22.10.2017
Uprimne zavidim (v tom dobrom slova zmysle). Ja som sa po dvoch tyzdnoch vratil k dost smutnemu obrazku, ked mnoho, zvacsa tych najkrajsich plodov Fuji bolo poskodenych bud vtactvom alebo lienkami. Vyzrate, nadzobane plody zacali hnit. Asi tretina aj... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika