Příspěvky uživatele - 234.159

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez broskvoně, 29.3.2020 Obsahuje fotku
Broskyna po reze
Sloupovitá meruňka, 18.10.2018
Jiři 1968, aké máte skúsenosti s odrodami Maďarská a Veharda v odolnosti na jarné mrazy v kvete? Ktorá odroda z týchto dvoch je u vás viac odolnejšia na mráz?
Ptačí zob - problém, 11.10.2018
1.162: Postrek ktorý Ste použili na svilušky neúčinkuje. Ak tam máte naozaj svilušky, mali Ste aplikovať niektorý akaricíd. IH
Asimina Triloba, 1.9.2017
Mám 2 Asiminy, tá staršia už rodí druhým rokom, zarodila keď mladšia ešte nekvitla, takže muselo ísť o samoopelenie. Neviem o tom, že by v okolí stovák metrov, skôr ale kilometrov niekto asiminu pestoval. Nie som fytogenetik, ale predpokladám že... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 1.9.2017
Gold Bohemia začala na zákrpku svietiť do žlta (foto 1-3) - neklamný znak že treba oberať. U nás je to bohužiaľ jesenná odroda... Gold-ka vždy trochu predbieha v dozrievaní Red Bohemiu (foto 4-6), rozdiel je tak 10-14 dní. V úvodnom príspevku tohto... celý příspěvek >
Soumrak pěstování meruněk z Escande?, 3.1.2017
Petře to dozrievanie Tsunami v polovici mája-května je v juhozápadnom Francúzsku v stredomorí.Ich klimatické podmienky sú úplne iné ako v našich polohách strednej Európy.Im tam nemrzne ani teraz a ani na jar.    Jano
Hrušeň Abate fetel, 3.1.2017
Zdravím Jirko ešte mi ani raz nekvitla.Podpník je dula.    Jano
Jonagold vs Jonathan, 7.12.2016
Podľa mňa by si mal každý záhradkár určiť, ktorú odrodu/odrody bude mať ako tzv. nosné ("páteřní"), teda ktoré mu budú tvoriť gro úrody. U mňa je to Rubinola a Jonagored. Každý by si mal zvážiť, koľko jabĺk jeho rodina spotrebuje, koľko rozdá alebo... celý příspěvek >
Florina, 7.12.2016 Obsahuje fotku
Degustácia Floriny (dnes-7.12.16). Už som spomínal že Florinka v tomto na počasie hektickom roku priniesla bohatú a peknú úrodu. Teraz prišlo ale na lámanie chleba - ako bude chutiť. Amatérsky popis: Plody sú veľké, výborne vyfarbené a zdravé. Šupka... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 5.11.2016
Zdá sa, že Madžia hlava je prakticky neznáma odroda, možno odsúdená na zánik. Je to škoda, lebo jej výzor je impozantný, a možno by bola vhodná ako genofond na osvieženie "krvi" nových odrôd, kde sa točia dokola tie isté sorty (len z kríženia Boscova... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 27.9.2016
Nevidím jej stopku (je ohnutá a skrytá za ňou...?), dúfam že nás nehúpete a nerobíte si srandu. :-) IH
Hrušeň Dicolor, 27.9.2016 Obsahuje fotku
Ak by aj bola, tak smerom k horšiemu :-) Len som tú fotku otočil. IH. P.S.: Z detstva si pamätám, že na vysokokmeni Clappovej sa raz za čas objavili hrušky nerozoznateľné od Boscovej (tá bola hneď vedľa). Zrejme to môže byť dané opelením,... celý příspěvek >
Golden Delicious, 27.9.2016 Obsahuje fotku
Golden Del. - zber úrody z 10-ročného štvrťkmeňa na MM106. Úroda čo do množstva dobrá, bol by to výborný rok... ak by nebol výborný aj pre chrastavitosť. Cca 60% plodov má stopy po chrastavitosti. Kladom bolo že plody nepadali, nehnili a sršne ich... celý příspěvek >
Sirius, 27.9.2016
Pre Jiří II: Máte môj obdiv a rešpekt, až som sa trochu zahanbil v akých komfortných podmienkach ovocinárčim ja. Ako sa hovorí - pevná vôľa všetko zdolá, želám veľa vytrvalosti a úspechov. IH
Topfive, 22.9.2016
Pan Alois u ktorej odrody dozrievajú u vás skôr-dříve prvé plody? U Toptaste alebo Topfive?     Jano
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika