Příspěvky uživatele - 79.60

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
O jaký druh palmy se jedná a co ji chybí, 4.10.2008
hmmm, to asi Howea alias Kentia nebude, tie listy nasadaju na seba u spominaneho druhu celkom inak ako na Vasom obrazku... http://images.google.sk/images?hl=sk&q=kentia%20howea&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi Ale suhlasim ze to nie je... celý příspěvek >
hrnková palma, 4.10.2008
Marcelka, zalezi ako ju chces potom zimovat? ak ju chces mat v nadobe tak tusim vonku neprezije asi ziadna, inak je to keby bola zasadena (teplota korenov v pode sa nerovna teplote korenov v nadobe)... ked   si nastudujes par veci a ku... celý příspěvek >
cykas a divné výhonky, 4.10.2008
 Jozko Bucko ma pravdu, je tam etiolizacia na listoch, nevie sa rozhodnut ci bude cycas alebo fazula.  Cycas revoluta je chamtivec, lebo potrebuje veeela veeela svetla,  a v zime kedze slniecka je malo a nemate ho ani v Cechach tak... celý příspěvek >
palma, 4.10.2008
 ...je tu pekny chaos... pridam moj nazor a suhlas s z odkazom (28.4.2008 16:22 a 30.4.2008 9:42) je to nevhodne pestovana Palmička nízka - žumara chamaerops humilis, malo svetla a vysoka teplota - jednoducho... celý příspěvek >
Jaký je to druh palmy?, 4.10.2008
Karlosovi treba naliat poldecak- ma pravdu, je to Ravenala madagascariensis, ale strelicie patria do tej istej familie, takze nie si daleko. Napr. Strelitzia nicolai rastie tiez az po "oblaky" ale je to take strapate cudo a tvori... celý příspěvek >
trachycarpus fortunei (Žumara) - pestovanie, 4.10.2008
Podľa mna je na prvom obrázku Trachycarpus, s druhym nie som si isty, v kazdom pripade Trachycarpus fortujei nie je Zumara. Zumara je  Chamaerops humilis. Hugo
Kokosová palma, 4.10.2008
trvanlivost kokosovej palmy v byte! = trvanlivosti rezanych kvetov + nejakych par tyzdnov navrch :-) Hugo
Co s touto Yukou?, 4.10.2008
skoda by bola kmena... hnilu cast po zdrave pletivo pinzetou(skalpelom, nozikom) odstranit, preplachnut manganistanom, vysusit a zasypat praskom z dreveneho uhlia... a trochu menej zalievat Yucca elefantipes nema rada nohy vo vode su tam... celý příspěvek >
co je to za palma?, 4.10.2008
  Je to  na 99 % Cordiline australis, takze v ziadnom pripade palma. Je pestovana v nevhodnych podmienkach a preto habitusom pripomina dracenu. Je to chladnomilny druh, april az oktober vonku, v zime idealne cca +10 st. C. Vysadeny do... celý příspěvek >
Druh palmy?, 4.10.2008
Pan Ladislav, mysleli ste Trachycarpus fortunei ??? alias palmu konopnu??? a kde su potom vlakna na postvach listov? zas mal pravdu Maro... Hugo
Druh palmy?, 4.10.2008
Maro ma pravdu... ee to washingtonia! http://klubpp.palmparadise.biz/identifikace/?title=Identifikace+palem-virtuální+Palmetum&count-rows=6&select=0 prispevok # 196
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika