Příspěvky uživatele - 234.99

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Marhula na susenie a zavaranie, 18.11.2020
Ktorú odrodu marhule by ste doporučili na zaváranie a na džem?
Cresthaven dozrává, 1.9.2019
Máte už niekto zrelú odrodu Cresthaven? Akú ste mali velkosť plodov a na akých podpníkoch ich máte zasadené?      Lubo
Jadroviny 2019, 7.8.2019 Obsahuje fotku
HARROW DELIGHT - dôkaz, že aj Kanade dokážu vyšľachtiť hrušku špičkovej kvality. Letná odroda - dozrieva teraz, ešte pred Williamsovou, ktorej môže chuťovo smelo konkurovať. Podľa môjho subjektívneho dojmu je ešte chutnejšia. Okrem šťavnatosti je tam... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 14.7.2019
Isteže - nie je účelom aby sme skladovali jablká z minulej sezóny do júna či neskôr - vtedy už máme k dispozícii viaceré druhy čerstvého ovocia a dokonca už aj letné jablká z aktuálnej sezóny. Mesiace február-marec-apríl sú ale obdobím, kedy je možný... celý příspěvek >
Bergeval, 4.3.2019
Ako sa je to s rastom u Bergevalu a Bergarouge? Sú to bujne rastúce odrody alebo rastú slabšie?
Podnoz A2, 25.9.2018
234.176: Jablone na M26 potrebujú u mňa oporu prvé 2-3 roky, potom už nie. Kvôli silným búrkam a víchriciam v posledných rokoch ale oporu pre istotu ponechávam. Odolnosť na sucho netestujem - mám vlastný zdroj vody a zavlažujem vždy keď je to... celý příspěvek >
Podnoz A2, 25.9.2018
Ja mám na A2-ke len 2 stromy - spomínaný Topaz a Matkino/Matčino, ktoré by pestovať vo forme nejakého pidi-tvaru asi moc veľký zmysel nemalo. Inak mám všetko na MM106, M26 a M9, niečo aj na MM111. Snažím sa zosúladiť rastový potenciál podpníka a... celý příspěvek >
Haganta - jarni strih, 1.2.2018
Súhlasím s Jiřím FM - takto to nemôžete nechať. Typická častá chyba - pokus o zapestovanie 2 poschodí naraz. To nejde, stromček by preferoval horné poschodie a dolné by atrofovalo, časová postupnosť v zapestovaní poschodí sa nedá preskočiť. Ja by som... celý příspěvek >
Red Prince / Red Jonaprince, 1.2.2018
6.146: Áno, sú to synonymá, teda názvy pre jednu odrodu. Najpoužívanejším z nich je Red Jonaprince. IH
Pyrodwarf, 17.11.2016
Podľa tejto informácie (viď foto) bol Pyrodwarf vyselektovaný v Geisenheime už v r.1980. Odkedy sa používa v praxi ako podpník pre hrušky, resp. odkedy je dostupný v Čechách a na Slovensku, to neviem. IH
Pyrodwarf, 17.11.2016
Len 2 poznámky: Nie sú to úplne nové podpníky, napr. Pyrodwarf sa v praxi používa už určite viac ako 10 rokov, dula MA a MC ešte dlhšie, na duli Adams mám hrušky už tiež pekných pár rokov. No a nerozumiem tej vete vo výseku foto, vyššie pH pôdy je... celý příspěvek >
Golden Delicious, 26.8.2016 Obsahuje fotku
(doplnenie fotiek k predch. príspevku - vzhľadom na priebežnú reakciu ich už nemôžem priradiť k tomu pôvodnému). P.S. pre dr.Vysloužila: Na lásku z mladosti sa možno časom zabudnúť dá..., ale na chuť Goldenu - nikdy! :-) IH
Golden Delicious, 26.8.2016
Golden Delicious - stará klasická odroda, ešte stále jedna z najpestovanejších vo svetovom meradle. O jej nedostatkoch už bolo podpísané dosť a platí že niektoré sú natoľko významné, že sú dôvodom na nahradzovanie GD inými odrodami (ide hlavne o... celý příspěvek >
Tomel - padání nezralých plodů - příčina/řešení, 24.8.2016
U mňa nejaké plody zostali, ak zoberiem do úvahy koncoaprílový mráz a nadmernú vlhkosť (dažde), tak musím byť spokojný. Aj keď boli aj lepšie roky. IH
Rubinstep - MM106 - po napadení mšicemi, 23.8.2016
To mydlo môže byť príčinou, najmä ak Ste ním umyli iba tento stromček a ostatné nie. Čo sa týka vykopania, počkať s tým môžete a na jar uvidíte, ale ak by stromček vyrašil a prežil, tak by to bol zázrak zmŕtvychvstania po vyše 2000 rokoch. Listy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika