Příspěvky uživatele - 11.147

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stará hrušeň - odrůda?, 27.7.2018 Obsahuje fotku
Staré ba i prastaré hrušky se v naší krajině stále vyskytují a je radost je objevovat. Zrovna jednu takovou můžete potkat ve Vysokém Mýtě u autobusového nádraží. Pokud pomineme možnost, že jde o náhodný semenáč, podle literatury (konkrétně... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 17.2.2018
Loni na jaře jsme degustovali jeden plod Toulonské pozdní ze stromu nacházejícího se na kraji Prahy. U nás podle literatury vůbec nemá dozrávat. Byla zelená jako brčál a tvrdá jako beton. Třeba by v ideálních pěstebních podmínkách pana Hlavatého měla... celý příspěvek >
Zákrsek, špičák, polokmen, čtvrtkmen, 18.12.2016
Dobrý den, jednoletý špičák je loni naroubovaný stromek. To znamená, že bez korunky. Čtvrtkmen bude starší s korunkou. Špičák je vhodný jen, kdybyste si chtěla korunku založit v jiné výšce než, co odpovídá čtvrtkmenu (80-120 cm). Jinak kupte ten... celý příspěvek >
Jakou jabloň na tuto dobu, 10.9.2016
Asi nejlépe na stromě držící jablko z těch, co jsem viděl, je odrůda Boikovo. Ještě v prosinci, když je listí dole, visívá spousta velký žlutých jablek na stromech. Ovšem není to jablko na konzum. Je to kyseláč. Hodí se zvláště na moštování.
Tatarova hruška, 8.9.2016 Obsahuje fotku
Naprosto opačná zkušenost. První úroda - chuť a vůně skvělá, sladkost vysoká. U nás jedno z nejpříjemnějších překvapení sezóny. Litomyšlsko. P.S.: Míťa ochutnával z našich plodů. :-D
Kvete jabloň Hana, 2.9.2016
Croncelské je u nás k vidění běžně, ve většině přeživších alejích. PZ
Jakou zvolit odrůdu?, 30.8.2016
Nejbujnější bude semenáč bujného ořechu.
Špinka, 25.8.2016 Obsahuje fotku
Letošní úroda špinek je opravdu povedená. Stromů těchto vynikajících pozdně letních hrušek je u nás kolem polních cest a silnic naštěstí ještě docela dost.  PZ
Ananaska Courtrayská, 24.8.2016 Obsahuje fotku
Přidávám se k fanouškům Alfy. Letošní úroda byla vydařená. Ananaska Courtrayská nám ještě nezaplodila.
Monchallardova, Amanliská nebo jiná, 22.8.2016
Díky za reakce, Monchallardova je pro mě taky velká neznámá, ale když člověk hledá hrušky konce srpna, tak se jí v Říhovi či Vaňkovi prostě nevyhne. Z vlastní zkušenosti vím, že v zahradách u starých usedlostí (tento případ) nejsou vždy... celý příspěvek >
Monchallardova, Amanliská nebo jiná, 20.8.2016 Obsahuje fotku
Zdravím, měl bych tady jednu hrušku, kdyby k ní náhodou někdo měl nějaký nápad. Jde o starý strom s úzkou jehlancovitou korunou, boční větve se poněkud sklánějí dolů. Z dostupných zdrojů to vychází na dvě možnosti (hlavně kvůli době zrání),... celý příspěvek >
Co se mi stalo se slivoní?, 9.8.2016
Tak si na kořenech pochutnává nějaký hlodavec nejspíš. Zkontroloval bych jestli tam vůbec nějaké zbyly a stromek případně silně seříznul a přesadil do záhonu s vydatnou zálivkou.
Co se mi stalo se slivoní?, 9.8.2016
Problém bych hledal u kořenů, ale z fotky těžko říct. Drží stromek dobře v zemi?
Prosim o identifikaci mirabelky, 26.7.2016
U nás v tuto dobu začíná zrát mirabelka Flotowova. Kyselou slupku nemá nebo to alespoň není znát, protože jsem se na to nikdy pořádně nesoustředil. Velikost i barva plodů odpovídá. Vyznačuje se takovým hřebínkem na pecce. Toť můj tip.
Je to puchrovitost?, 11.6.2016
Na střemše to bude spíš Taphrina padi.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika