Příspěvky uživatele - 234.43

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určenie odrody, 2.8.2020
Pan JG, Topfirst vám dozrieva pred Katinkou? Je odolnejší na moníliu plodov?    F
Napadená borovice, 13.9.2019 Obsahuje fotku
Ploskohřbetiek (ploskaniek) je viac druhov, na našom území sú významné 3. Húsenice (larvy) sa po období žeru ihličia zakuklia v zemi, kam zliezajú zo stromov. Jednou z možností ochrany (prerušenia ich vývojového cyklu) by mohlo byť rozprestretie... celý příspěvek >
Nektarinka, 13.8.2019
Nektarinka STARK RED GOLD je už pekne vyfarbená, ale ešte nie zrelá. To bude tak o týždeň. Táto staršia, ale kvalitná odroda nielen dobre vyzerá, ale je aj chuťovo výborná. Plody nepadajú a nie sú ani (zatiaľ) poškodzované hmyzom. SRG je také drobné,... celý příspěvek >
Opad plodů Admirálu, 28.6.2019
Článok o príčinách predčasného opadu plodov - pre tých čo ovládajú angličtinu. IH
Používáte insekticidy?, 28.6.2019 Obsahuje fotku
Na jahodách máte pravdepodobne roztočíka jahodového (český názov roztočík jahodníkový). V tomto prípade postreky na "prírodnej báze" nepomôžu, musíte použiť insekticíd-akaricíd. Najlepšie nový prípravok Movento 100 SC, ktorý je účinný aj na vošky... celý příspěvek >
Zatrávnenie sadu, 21.4.2019
Kryštof: S tou ďatelinou (jetel) a lucernou ako porastu pod ovocné stromy by som bol veľmi, ale veľmi opatrný! Prečo - to môžete vidieť na fotkách. Tie som nedávno nafotil v kamarátovej záhrade a vidno na nich masívne, až kalamitné poškodenie... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 31.3.2019
IK: Oproti stavu spred roka je to určite lepšie, ale od optima to má ďaleko. Rubinola sa netvaruje ľahko. Dva z nedostatkov máte na fotkách. Foto 1: kolmo nahor rastúce konáriky neponechávajte - odstráňte ich rezom na konárový krúžok (tam kde sa... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 21.8.2018 Obsahuje fotku
Hugovotr: Variabilta plodov v rámci jednej odrody - a dokonca aj jednej odrody z jedného stromu - môže byť prekvapujúca. Na foto 1 je klasická Williamsova (žltá) s typickým "baňatým" tvarom plodu, na foto 2 je Williamsova červená ako sa vyfarbuje u... celý příspěvek >
Zelená renklóda?, 21.8.2018
Podľa dužiny a kôstky to predsa len vyzerá na ZR. Aby som to za seba uzavrel: podľa mňa ide s veľkou pravdepodobnosťou o ZR. U mňa sa síce takýmto spôsobom nevyfarbuje, ale môžu existovať rôzne klony ZR, ktoré sa v detailoch môžu líšiť (plus to... celý příspěvek >
Pomoc s identifikací odrůdy, 14.1.2018
Bez záruky: mohol by to byť niektorý z klonov odrody Gala. Ďalšou - menej pravdepodobnou možnosťou je niektorý z klonov Jonagoldu (Red Jonaprince, Jonagored...). Určenie iba podľa fotky je ale problematické, často nemožné. Obzvlásť ak ide o červené... celý příspěvek >
Šarka švestek, 18.9.2017
Pohodar: Ten Váš Tophit šárku má, ale to rozhodne nie je dôvod aby Ste ho hneď vykopávali. Dnes je skôr zriedkavosťou slivka bez šárky... To že strom nerodí, nespôsobuje šárka. V tomto roku to mohlo byť aj počasím (mrazy). Ja by som ešte počkal, ak... celý příspěvek >
Totálne neškodný herbicíd, 2.4.2017
Máte krásne upravenú záhradku pán Polehla.     Jano
Rozkvétání 2017 M+B, 2.4.2017
Kioto je u mňa tiež najodolnejšia odroda marhule na mráz.Škoda že nie je viac aromatická.     Jano
Rozkvétání 2017 M+B, 2.4.2017
Ukazuje sa že marhule lepšie zvládajú zimné mrazy ako broskyne, u jarných mrazov je odolnosť asi rovnaká.Aspoň u mňa je to tak keď porovnám minuloročné jarné mrazy. Zima v minulom roku nebola taká mrazivá ako tohtoročná.V minulom roku som mal na... celý příspěvek >
Totálne neškodný herbicíd, 2.4.2017
Glyfosát - veriť či neveriť (viď foto)? Hamletovská otázka. IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika