Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Paprikám usychají vrcholky, 25.5.2017
Jen se zeptám, byl použit při předpěstování koupený substrát?
Rozkvétání 2017 M+B, 17.5.2017
monilióza
Modrá vinná réva ke konzumaci, 10.5.2017
S modrou bezsemennou odrůdou do 500 m je těžké poradit. Glenora není špatná odrůda, ale i u mne jí dlouho trvá, než odbourá kyselinky v bobulích a to mám 240 m n.m. Možná bude lepší Černyj sultan, měl by být ranější, ale ten nemám ještě... celý příspěvek >
Mráz, 10.5.2017
Pod Kosířem na Hané minimum při zemi -2,7°C. Ale u zdí to vypadá, že nemrzlo ani na zemi. Škody půjdou hodnotit odpoledne.
Mráz, 21.4.2017
Odpoledne budu moci srovnat jak vypadají řady se závlahou a bez ní. Výrobce udává, že tato protimrazová závlaha by měla fungovat až do -9°C.
Mráz, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Vinohrad na Hané po celonočním zavlažování:
Ochrana proti mrazu - striekanie vodou, konkretne skusenosti, 20.4.2017
Ne, přívod vody není nijak izolovaný. 35 l/hod je průtok do jedné trysky a ani při -2°C voda v rozvodných hadicích ani tenkých hadičkách u trysek nezamrzala, výrobce udává, že by tento systém měl fungovat téměř do -10°C, ale musí se začít postřikovat... celý příspěvek >
Ochrana proti mrazu - striekanie vodou, konkretne skusenosti, 20.4.2017
Shodou okolností jsem to zkoušel v noci na pondělí na révě. Mám trysky přímo na ochranu proti mrazu Flipper, které dávají 35 l vody za hodinu. Problém je v tom, že se musí začít brzy, když je teplota i nad nulou, podle toho, jaký se očekává mráz. V... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2017
Je fajn, že je na trhu přípravek s novou účinnou látkou. Je zajímavé, že ačkoliv je přípravek u nás registrován zatím jen pro profesionální použití, prodává se i malém balení.
Množení vinné révy, 23.3.2017
Vostorg přesně dle popisu koření velmi neochotně. Pokud voda nekvasí, není potřeba ji měnit, pokud ji měním stimulátor už nedávám, většinou stačí týden, aby ho řízky absorbovaly v dostatečném množství.
Jakou odrůdu révy do 500m n.m, 22.3.2017
Preobraženie do 500 m n.m.?  Na ukrajinských webech se udává odolnost k mrazu i kolem -18°C, takže proto bych tuto odrůdu raději nedoporučil. Moje čerstvá zkušenost s touto odrůdou i jejími klony je, že po mrazu -20°C a celkem chráněné poloze... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 22.3.2017
Naopak se snažím kromě nejvýše položeného rostoucího očka výhony vylamovat. Okvětí vylamuji, ale výhon nezaštipuji, podle mého názoru použití stimulátoru dělá podobnou práci, protože omezuje růst výhonů a podporuje zakořenění.
Jakou vybrat vinnou révu, 19.3.2017
Určitě bych souhlasil se Solarisem, z bílých mě dál napadá Dubljanskij nebo Platovskij, které jsou možná ještě o kousek ranější. Z modrých Cabernet Cortis nebo Rondo s nižším zatížením.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 10.2.2017
Teplota -30°C není ideální, myslím, že většina východoevropských odrůd nemá šanci takové zimní mrazy vydržet bez poškození. Ale každopádně budu držet palce! Na Hané zatím bylo jednou -20°C, jinak párkrát -15 až -17°C. Díval jsem se na očka Solarisu... celý příspěvek >
Spon révy, 10.2.2017
Sázím tyto odrůdy 1 m od sebe a plodí bez problémů. Řez na 6-7 oček. Vzdálenost 2,5 m mi připadá dost velká, dala by se pochopit u bujně rostoucích odrůd jako je třeba Talisman.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika