Příspěvky uživatele - 234.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 18.7.2018
Ako najväčšiu nevýhodu by som videl zahnívanie plodov v plnej zrelosti. Marek TT, to zahnívanie plodov je aj u Maďarskej alebo je len u Velkopavlovickej?
Granny Smith, 30.7.2017
37.140: Podľa jabĺk kúpených v hypermarkete NIE JE MOŽNÉ hodnotiť kvalitu odrody. Ani Granny S., ani žiadnu inú. Granny je veľmi špecifická odroda, ktorá "nesadne" každému. Podľa mňa sa ani netreba snažiť o jej pestovanie, ak nemáte záhradu v teplej... celý příspěvek >
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 15.7.2017
SPCH: Dobrý postreh 😃. Tesne vedľa je hruška (Williamsova) a nerešpektuje hranice "personal intimity" Boskoopského. IH
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 15.7.2017
Ako Ste na tom v tejto sezóne s chrastavitosťou jabloní vo Vašich lokalitách? U nás je zatiaľ rok 2017 veľmi priaznivý, dokonca aj Golden Delicious a Jonagored majú listy čisté. Takže porovnávať "rezistentné" a "nerezistentné" odrody z hľadiska... celý příspěvek >
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 15.7.2017
Boskoopské červené (foto) - stará odroda, dnes už v záplave nových "moderných" pomaly upadajúca do zabudnutia. My čo s ním máme skúsenosti ale na "starú páku" Boskoop nedáme dopustiť. IH
Slivoně 2017, 15.7.2017
Katinka (foto). Odroda skorá, chutná, kvalitná. Vydarená. IH
Letní jablka dozrávají, 15.7.2017
205.204: Musím sa Julie trochu zastať. U nás v Šuranoch je ešte teplejšie než na Trnavsku, a Julia nie je rozhodne nejakým prepadákom (foto 1,2), a to ani chuťovo. Určite to nie je špičková letná odroda, ale ja by som ju nezavrhoval. Osobne si viac... celý příspěvek >
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 11.7.2017 Obsahuje fotku
Jonagored - mínusy. Vzhľadovo aj chuťovo skvelá odroda. Ale...: nízka odolnosť voči chrastavitosti (sú roky kedy nepomôže ani séria postrekov, tento rok je to zatiaľ dobré). Na MM106 mi v rodivosti alternuje, v "oddychovom" roku má len pár desiatok... celý příspěvek >
Habr obecný přímo z lesa, 26.6.2017
245.24: Pamätám sa že hraby (habry) rástli na Vysočine v lokalite Údolí řeky Doubravy, pri obci Bílek u Chotěboře. Bol som tam na vojenčine a do tamojších lesov som chodil behávať (ako vojak som hral futbal za Chotěboř). Hraby tam vtedy určite... celý příspěvek >
Choroby jabloní a slivoní, 26.6.2017
René Chrobok: Postrek fungicídom dajte, zbytočný nie je, ale ťažko už môžete očakávať úplnú eradikáciu choroby. Pozor na ochrannú dobu postreku, ak ešte nemáte "sklizeno"! Veľmi vhodné je na jeseň dať si tú námahu a lístie spod chorých stromov... celý příspěvek >
Kanadská borůvka - zrzavé fleky, 26.6.2017
Hej, hej... stratil som sa trochu v českom preklade a zaletel z Kanady na Kamčatku, sorry. Ak by sme chceli byť exaktní, tak správny český názov je Borůvka chocholičnatá (foto 1). Ale slovenský názov čučoriedka je aj tak neprekonateľný. Naspäť k... celý příspěvek >
Kanadská borůvka - zrzavé fleky, 26.6.2017
Tvorba hnedých škvŕn na listoch, v mieste ktorých potom tkanivo listu nekrotizuje a vytvoria sa na listoch dierky, je typickým prejavom klasterosporiózy (slovenský názov je dierkovitosť listov, anglicky sa nazýva "shot hole disease", teda vo voľnom... celý příspěvek >
Mráz, 8.5.2017
Myslite ze je dobre vysadzat priesady kapusty, neposkodi ich mraz do -2 stupnov?
Má smysl zachránit Idared?, 28.1.2017
Pre R.: Môžem potvrdiť Vašu skúsenosť, tiež mám Idared na M9 😃. Pri adekvátnej starostlivosti (fungicídna ochrana, dôkladná prebierka, primeraný prieklest nadbytočných plodonošov) vie dať Idared nádherné celočerveno sfarbené jablká, ktoré aj... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 22.1.2017
Bunny: Môžem len zacitovať ing.Fidlu: Nehľadajte v tom logiku. IH
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika